Rust in de pandemie? Bgr 4 CORONA DE WEG NAAR NORMAAL A Een groep van 180 Nederlanders streek zaterdag neer in Gran Canaria, voor de tweede testvakantie. Gisterochtend lagen de meesten al vroeg aan het zwembad. Anders dan bij de eerste proef op Rhodos, delen ze het hotel met andere gasten én mogen ze ook de straat op. IN QUARANTAINE DAG 415 Soms kun je zo intens tevreden zijn met wat je hebt gepresteerd. Vooral met de praktische dingen. Als het huis goed is schoongemaakt bijvoorbeeld. Of na een verbouwing van de tuin: alle rotzooi eruit, een perkje aangelegd, een paar hon derd kilo grind gestort, planten, stekjes en zaadjes ingegraven, een beetje gras gezaaid. Zo in de eerste dagen na voltooiing van zo'n project zie je mij, maar ook mijn vrouw, ge regeld even voor het raam staan kijken en denken: 'Yep. Goed gedaan. Hoe kon het dat we daar niet eerder aan begonnen zijn.' Dat weten we overigens donders goed; het heeft niet voor niks vier weekeinden van bloed, zweet en tranen gekost om op dit punt te ko men. Maar we zijn er nu. Klaar. Genieten. steeds de wittebroodsweken van de nieuwe tuin, samen met mijn vrouw naar het resul taat van al die noeste arbeid te kijken. Ik wees naar de twee vierkante meter gras die ik een paar dagen daarvoor had ingezaaid (grond losharken, laagje zand, graszaad erover, beetje biologische mest, dun extra laagje Ze hebben alle graszaadjes teruggeschept, maar ik denk dat het niet meer opkomt zand daar weer overheen, beetje aanstam pen, strak waterschema tijdens de eerste da gen) en zei: 'Over een paar dagen moet je wat kunnen zien.' Mijn vrouw was merkbaar stil. Ik keek haar aan. 'Eh', zei ze toen. 'Ik weet niet zeker of dat gaat gebeuren.' 'Hoezo?' Bleek dat de kleinste, die een vriendinnetje te spelen had, precies op die twee vierkante meter taartjes was gaan bakken. Handjes in de zwarte aarde, kasteel van gebouwd. 'Ik heb ze verteld dat je precies daar wat gras had ge zaaid', zei mijn vrouw. 'Dus ze hebben alles weer teruggeschept. Maar ik denk dat het niet meer opkomt.' is het, hoe hangt de vlag er psychisch bij, is er werkstress die gecombineerd met een beetje moeheid tot ernstige donderwolken kan cu muleren? Niets van dat alles. Het was een mooie middag, in Den Haag waren ze in dag 50 van een hilarische formatiesoap terechtgekomen, er werd al weken gesoebat of AstraZeneca wel dan niet, onder of boven de 60 ingespo ten mocht of moest worden. Niemand werd eigenlijk meer wijs uit alle commotie die daar heerste. Maar wij hadden het helemaal niet zo slecht voor elkaar. Een beetje gras zaad. Het zou wat. Ik grinnikte. 'We zullen het wel zien.' r m rv' RIU Gran Canaria, streek zaterdag voor het eerst sinds vorige zomer een grote Nederlandse groep toe risten neer, 180 mensen die in zes touringcars vanaf het vliegveld naar het hotel werden gebracht; de ene helft klanten van TUI, de an dere helft van Corendon. Zondag rond 12.00 uur, wanneer Veronica Ramel in haar boetiek op klanten wacht, verpozen die Ne derlanders zich vrijwel allemaal op hun ligbedden aan de rand van de zee, zeker nu de hoge wolken plaatsmaken voor de zon. Het is net boven de 20 graden. ,,Mensen komen hier voor het strand en de zon, de meesten gaan pas aan het einde van de middag wat wande len en shoppen'', weet Veronica. Ook de 30-jarige Femke uit En schede is al vroeg op een bed neer geploft, Zomeravond van Suzanne Vermeer als leesvoer naast zich. Op haar kamer ligt haar laptop, voor als ze eventueel vanwege een besmetting in quarantaine zou f ze de Neder landers, of an dere toeristen, wel in haar winkeltje van slechts enkele vierkante me ters zou willen ontvangen? Alle maal mensen uit landen waar de besmettingscijfers van corona een stuk hoger liggen dan hier, op de Canarische Eilanden. ,,Of ik dat zou willen?'' herhaalt Veronica Ramel de vraag. ,,Ik bid erom dat ze weer komen. Zeker de Neder landse vrouwen, die vinden deze kleding heel leuk. Zij zijn altijd mijn beste klanten geweest. Bang voor het virus ben ik niet, zeker niet nu iedereen bij aankomst een negatieve PCR-test bij zich moet hebben.'' Vera Fashion ligt in een typisch jaren 90-winkelcentrum in een even typisch, in die jaren uit de grond gestampt toeristenoord, Meloneras. Het is gebouwd aan de rand van het populaire Maspalo- mas, aan de zuidkust van Gran Ca- naria. De eigenaresse wijst naar twee gigantische hotelcomplexen aan de overkant. ,,Allebei nog steeds gesloten. Allemaal moge lijke klanten die niet komen. Daarom dat veel zaakjes hier naast mij ook dicht zijn.'' Het derde megahotel op de rij, dat een paar honderd meter ver derop ligt, is wel open. Daar, in het moeten. ,,Dan heb ik toch wat te doen, kan ik ook wat werken.'' Maar daar denkt de ict'er nu niet aan. ,,Ik heb al meer dan een jaar op mijn kamer zitten werken, in dezelfde ruimte. Dit had ik zó no dig, even eruit, even iets anders zien, andere mensen ook.'' Ze heeft liever niet haar achter naam in de krant, net zomin als Jo- han uit Huizen, die net als zij de achtdaagse trip in zijn eentje on derneemt. Ze hebben gelezen over de ervaringen van enkele 'testva kantiegangers' van het Fieldlab- experiment op Rhodos, de soms harde kritiek die zij kregen op hun reislust, vooral op sociale media. ,,Maar in mijn omgeving vond ie dereen het hartstikke leuk'', zegt Johan. ,,Ook de oudere mensen, van wie ik juist wat reserves had verwacht.'' Ze onderstrepen alle regels waaraan ze moeten voldoen. Vóór vertrek uit Nederland wer den ze getest en vrijdag, twee da gen voor hun terugkeer, opnieuw. ,,En de kans hier besmet te raken is echt veel minder dan in Neder land'', zegt Femke. Op de Canari- sche eilanden raakten over de af gelopen veertien dagen 106 men sen per 100.000 inwoners besmet, in Nederland ligt dat aantal boven maandag 3 mei 2021 Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Zo stond ik gisteren weer, het zijn nog Dan komt het er op aan, hè. Wat voor dag Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl GO In de zon aan het zwembad: 'Dit had ik W zo nodig! i Edwin Winkels Eindelijk weer op vakantie: Jordy Pijl en zijn moeder bij het zwembad, Peter en Petra Schoon in de rij voor de hotel balie. Maurice Damen, salesmana ger van hotelketen RIU, ontvangt de gasten persoonlijk. FOTO'S EDWIN WINKELS Een optreden voor toeristen op een terras in Melo- neras. Maspalomas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4