De Hoeve in Terneuzen blaast eerste kaarsje op de taart uit 4 Wie nog ruimte zoekt voor opslag of bedrijfje kan straks in Terneuzen terecht mBSm "5^-^3 mmms* - vi: iflSsSlv - - V -m 31 »"'V ,,De opzet heeft flink wat tijd ge kost. Nu is het park in voorberei ding met adverteren en verkoop", vertelt Timo. „Inmiddels zijn ook al negen boxen verkocht en een aantal huurders heeft gereserveerd. We hopen begin september een bezet tingsgraad van minimaal zeventig procent aan te tikken. Dan kan Sto- ragehub Terneuzen gerealiseerd worden." Jorn woont in Axel. Dat zijn jeugdvriend Timo inmiddels voor werk vanuit Axel naar Eindhoven is getrokken, is geen sta-in-de-weg om het plan uit te voeren. Storage- hub is ingetekend aan de Informa tiecastraat op het bedrijventerrein Handelspoort-Zuid. Jorn:,, We heb ben een koopovereenkomst afge sloten voor een stuk grond van zo'n achttienhonderd vierkante meter. Daar komen op een afgesloten be veiligd terrein 33 boxen die variëren van 18 tot en met 27 vierkante me ter. De verkoopprijzen beginnen vanaf 22.000 euro, huren is moge lijk vanaf 115 euro. Ideaal voor zowel startende ondernemers, mkb'ers als doe-het-zelvers." Het concept om multifunctio nele units bij elkaar te plaatsen is niet nieuw, maar wel voor Terneu- zen. „Opslag en ontmoeten is de spil van het concept", legt Timo uit. Zo kunnen bijvoorbeeld bedrijfjes Als je een huurder of koper aandraagt, maak je kans op een leuke beloning die zich daar vestigen elkaar ook aanvullen. Alleen is maar alleen. Het samen zijn kan leiden tot sa men doen en biedt kansen. Dat is de meerwaarde van zo'n storage- park." Parkbeheerder De kopers en huurders worden van de nodige gemakken voorzien. Er komt een sanitaire ruimte waar be halve voor hoge nood ook toegang is tot stromend water. Door zonne panelen en ledverlichting zal de ge middelde gebruiker geen energie kosten hebben. Alle boxen zijn van gewapend beton, brandwerend en inbraakresistent. Als eigenaar van één of meer garageboxen word je automatisch lid van de Vereniging van Eigenaren (VvE). Hiermee wordt onder meer een budget ge creëerd voor periodiek groot onder houd aan de boxen en is het aan stellen van een parkbeheerder mo gelijk. Jorn en Timo stellen alles in het werk om hun park te realiseren. Ze loven zelfs tipgeld uit. ,,Je moet gewoon iemand aandragen die be hoefte heeft aan een opslag-, werk- of hobbyruimte. Als je die tipt, maak je kans op een aardige belo ning. Wij leggen verder het contact. Het aandragen van een uiteinde lijke koper brengt een findersfee van 300 euro op. Een zakelijke transactie met het binnenhalen van een huurder levert 150 euro op. Als dat geen makkelijke manier is om een zakcentje binnen te rijven." 22 bewoners telt De Hoeve. Zo'n beetje de helft van hen zat buiten. De anderen vonden het kennelijk te koud. De deuren naar de tuin ston den open, zodat ze het optreden van Fabrice toch goed konden vol gen. Personeelsleden maakten met bewoners een dansje, op de mee zingers van toen. En bewoners zon gen mee, aangemoedigd door Fa- brice. Opvang zoekt tweede huis in Hulst of Terneuzen vanwege lange wachtlijst Midden in coronatijd opende De Hoeve de deuren. De bewoners konden daardoor slechts druppels gewijs binnenstromen, wat volgens locatiemanager Matttheijssen een voordeel bleek te zijn. „Bewoners waren eerder op hun gemak en de medewerkers hadden ook meer tijd om te wennen." De Hoeve voerde een streng coronabeleid, wat geen garanties biedt, maar, prees Matt- heijssen zich gelukkig, 'we hebben niet één besmetting gehad'. De Hoeve is een initiatief van de landelijk opererende zorgorganisa tie Dagelijks Leven, die kleinschalig woonruimte en zorg biedt aan mensen met dementie. Het huis in Terneuzen is het eerste in Zeeuws- Vlaanderen. SVRZ en ZorgSaam, de gevestigde ouderenzorgpartijen, waren er niet blij mee. Als het aan Mattheijssen ligt, komt er een tweede huis in Terneuzen of Hulst. Huisartsen dringen erop aan, ver telde ze. De Hoeve heeft bovendien een wachtlijst met achttien gega digden. maandag 3 mei 2021 VL Storagehub zet voet aan wal - i5% - -* - V - 'V - Jorn Colijn (links) en Timo van Britsom op de plek aan de Informaticastraat aan de zuidkant van Terneuzen waar straks de units van hun concept Storagehub Terneuzen moeten komen. foto anne hana - - n-- - V V S *k 'Vfc*4 i .V Onderzoek heeft aangetoond dat er in Terneuzen behoefte is aan kleinschalige bedrijfsruimte. Timo van Britsom (26) en Jorn Colijn (27) grijpen de kans om daarop in te spelen met hun jonge bedrijfje Storagehub. Het aanbieden van hoogwaardige multifunctionele garageboxen als belegging, huur of koop. Edy de Witte Terneuzen -Jorn Colijn en Timo van Britsom Liedjes van Vader Abraham, Wim Sonneveld en Charles Aznavour klonken zaterdag over de Handellaan in de Terneu- zense wijk Oudelandse Hoeve. Kleinschalig verzorgingshuis De Hoeve vierde het éénjarig be staan met volkszanger Fabrice uit Westdorpe. ,,We willen in Ter neuzen of Hulst graag nog een vestiging openen", vertelde lo catiemanager Saskia Mattheijs- sen. ,,Er is behoefte aan." Harmen van der Werf Terneuzen Volkszanger Fabrice uit Westdorpe maakte er een show van bij de viering van één jaar kleinschalig verzorgingshuis De Hoeve in de Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49