'Van deze fietstocht vallen we zeker niet af' 5 ELKE WERKDAG KOOPAVOND TOT 20 UUR VANAF 29 APRIL T/M 28 MEI EXTRA KOOPAVONDEN OP: maandag, dinsdag en woensdag (uitgezonderd 4,5, 13 en 24 mei) www.intratuinkoudekerke.nl Van kleine verkooppunten die alleen eieren verkopen tot boerderijwinkels waar van alles te koop is. Wie op Tholen producten bij de boer wil kopen, kan terecht bij meer dan vijftig verkooppunten. „Mensen krijgen er een stukje beleving bij." Joris Wisse, van het Kraampje van Wisse in Anna Jacobapolder, merkt dat consumen ten het stukje beleving heel fijn vinden. Wie daar nu om boodschappen gaat, komt langs de fruitbomen die in bloei staan, ziet de kippen los lopen en de kinderen kunnen ondertussen een rondje rijden op de skelter of de fiets. „Mensen kunnen zien waar het product vandaan komt, dat vinden ze leuk." Wisse heeft nog niet zolang een winkel, vertelt hij. „Vorige zomer zijn we gestart met de huisverkoop. We hadden sap la ten persen van ons fruit en ver kochten fruit. Verkopen deden we elke week onder een oude partytent. Mensen reageerden daar heel enthousiast op." Maar elke week zo'n tent opzet ten, was best veel werk. Dus be sloot Wisse dat een keer per maand te gaan doen. In de winter werd het daar te koud voor, dus besloot hij een winkel te maken. Daar is hij in februari officieel mee begonnen. „Eerst waren we een keer per maand open, nu ie dere week. Elke zaterdagochtend tussen 9.00 en 12.00 uur kunnen mensen bij ons terecht." De familie Wisse is niet de enige met een succesvolle huis verkoop, weet Jack Westdorp van stichting Tholen Beter Bekend. ,,De verkoop bij de boer is enorm toegenomen, omdat het een trend is. Mensen kiezen hun eten bewuster uit en willen weten waar het vandaan komt. Corona heeft dat nog extra versterkt." Tijdens de eerste coronagolf maakten we een lijst met vijftig verkooppunten ,,Tijdens de eerste coronagolf kwamen we erachter dat we nog geen vijf Thoolse streekwinkels konden bedenken. We zijn gaan zoeken en nu hebben we een lijst van meer dan vijftig verkooppun ten. Die lijst bestaat uit nieuwe verkooppunten, maar ook uit punten die we nog niet kenden. Het gaat van punten die alleen ei eren verkopen, tot complete win kels", vertelt hij. Om het overzichtelijk te ma ken, kwam de stichting met een kaart. En met succes: ,,Streekpro- ducten is het meest gezochte item op onze website. Wanneer iemand nu bijvoorbeeld naar Sta- venisse gaat om een rondje te wandelen, kan hij of zij makkelijk op de website kijken welke ver kooppunten daar zitten." De stichting wil de boeren hel pen om de verkoop succesvol te houden en eventueel uit te brei den. Daarvoor zijn verschillende mogelijkheden. ,,Bijvoorbeeld door eigen producten te verwer ken of ook producten van andere boeren te verkopen. Consumen ten vinden het fijn om de ingre diënten voor een maaltijd op de zelfde plek te kunnen kopen." Honing Wisse is ook daarin een goed voorbeeld. Hij verkoopt niet al leen eigen producten, maar ook producten van andere Thoolse boeren: verschillende soorten groente, vroege Thoolse aardap pels, honing van een imker die bijenkassen in de boomgaard heeft en andere Zeeuwse streek producten. En sinds begin vorige week heeft hij ook een stalletje aan de straat. ,,Het komt niet voor ieder een uit om op zaterdagochtend te komen. Zo kunnen mensen ook doordeweeks wat komen halen." Meer informatie: eilandtholen.nl PLAATS De allereerste Eindeloos Eiland fiets- en autotoertocht op Noord-Beveland valt in de smaak. Honderd deelnemers hebben hun buikje rond gegeten en tussendoor ook nog even bewogen. ,,We zullen er niet van afvallen", roept Dick van Duijn uit Voorhout. Samen met zijn vrouw Anja en vrienden René Baljon en Danielle Plug is Dick van Duijn zaterdagoch tend in Kamperland gestart aan de fietsroute. ,,We hebben net een overheerlijk hapje op bij restaurant De Brouwerij. Op naar de vol gende." En dan wil de gehuurde elektrische fiets geen kant meer op. ,,Dat wordt een kort tochtje." Een telefoontje naar de fietsen maker en de Randstedelingen zijn weer onderweg. Op naar Geersdijk, waar bij restaurant Landgoed Rijckholt weer wat lekkers wacht. En zo gaat het in totaal in 35 kilo meter het eiland rond langs zes ho- recagelegenheden. Die stuk voor stuk een verrassingsmaaltijd klaar hebben staan. ,,Dit smaakt naar meer", zegt een tevreden Tom ter Horst, eigenaar van De Brouwerij. Drie weken ge leden kwam hij samen met John Baaij van Hotel De Kroon in Wis- senkerke op het idee voor een fiets en autotocht over het eiland. ,,Het was de bedoeling dat deelnemers een take-away pakketje meekre gen", zegt hij. Op dat moment was nog niet bekend dat de horeca bui ten open mocht. ,,Dat is nu met dat mooie weer een fijne bijkomstig heid. Als ik die mensen op het ter ras zie zitten, voelt het gewoon een beetje onwerkelijk. Dit is waar je het voor doet." De fietsers hebben het naar hun zin. ,,Wat hebben we dit gemist. Dat geeft je toch een beetje het va kantiegevoel. Eigenlijk hadden we nu op Curasao moeten zitten." intratuin Koudekerke Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 maandag 3 mei 2021 BE 'Wat er op je bord ligt belangrijker dan ooit' Timo van de Kasteele Anna Jacobapolder/Tholen -Jack Westdorp, Tholen Beter Bekend M René Baljon, Danielle Plug en Anja en Dick van Duijn (vlnr) bij res taurant De Brouwerij. Op naar de vol gende ravitail- leringsplek. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Joris Wisse bij zijn groentekraam die langs de weg staat. fotojohan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48