Brug bij Bruinisse voorlopig nog dicht Evenementen weer uitgesteld 100 kilometer per uur op Philipsdam duurder dan 80 4 VLEKKEN REDDER IN NOOD Help! Een glas rode wijn over het tapijt. Of junior door de bocht met z'n smurfenijs op de nieuwe bank. Geen nood. Dan bel je De Stofdokter. ,,Hoe viezer hoe beter." Als jonge vader met twee kleine kinderen weet Quinten Schnitzler (27) uit het Schouwse Seroos- kerke ook dat een ongeluk in een klein hoekje zit. In zijn riante stof fen hoekbank waren her en der wat vlekken ontstaan. ,,Die bank is amper vier jaar oud. Dan is het wel zonde om, puur omdat die vies is geworden, al een nieuwe te kopen. Dus ben ik gaan zoeken naar een schoonmaakbedrijf." Schnitzler kwam na twee bedrij ven in Middelburg ('de één zag het niet zitten, de ander was te veel te duur') uit bij een autocleaner in Roosendaal. ,,Die is anderhalf uur bezig geweest. Toen ik hem zo be zig zag, dacht ik: dat kan ik toch ook? Ik heb zo'n apparaat gekocht via internet en ben hier en daar gratis wat banken gaan schoonma ken om te oefenen. Dat ging goed en zo is het balletje eigenlijk gaan rollen. Ik merk nu wel dat het flink op gang begint te komen. Ik zit al tot eind juni volgepland." Voorlopig stapt Schnitzler alleen twee avonden in de week en op za- terdag in het pak van de superheld. Overdag is hij gewoon automon teur bij een garage in Hellevoet- sluis. ,,Het is heel dankbaar werk. Je blaast zo'n bank een tweede le ven in. Je ziet altijd blije gezich ten." In principe kan hij alles aan wat van van stof is. ,,Dus ook auto- en eetkamerstoelen of een wand- bekleding. Matrassen kan ook. Hoe viezer hoe beter. Ik vind het zelf gewoon heel leuk als ik merk dat het werkt en opknapt. Ik gebruik een doorzichtig mondstukje, zo kan je goed zien wat er allemaal aan viezigheid uit komt", lacht de Stofdokter. ,,Dan heb je écht eer van je werk." De truc zit in het 'diepreinigen', legt Schnitzler uit, met een sproei- extractiemachine. ,,In combinatie met een reinigingsmiddel zorgt dat ervoor dat het vuil naar boven komt. Bijna alle vlekken krijg ik er zo uit. Behalve verfstoffen, die Toen ik hem zo bezig zag, dacht ik: dat kan ik toch ook? hechten zich vast. Net als nagellak en sommige stiften." Voor banken geldt wél: de eerste tien uur niet op zitten, zegt de Stofdokter. ,,Het meeste vocht haal ik er natuurlijk gelijk met het reinigen weer uit. Dan is het zitvlak aan de opper vlakte wel droog, maar vanbinnen is het nog nat. Dat verdampt ge woon in de uren daarna. Ga je daar te snel op zitten, dan kan je krin gen krijgen." Nu doen vooral particulieren een beroep op de Stofdokter, maar hij heeft ook laten zien dat hij vlekkenproblemen in zorginstel lingen de baas kan. Pas nog kreeg hij een 'spoedje' bij iemand die was gevallen, waardoor op de vloerbedekking een bloedspoor lag. ,,Daar zie je nu niks meer van. Ik wil proberen zorginstellingen en hotels als basis te krijgen. En dan verder particuliere opdrach ten. Maar dat blijf ik wel naast mijn baan als automonteur doen." De portretfoto van zijn drie jaar oude dochtertje en zoontje van negen maanden aan de muur, zegt waarom. ,,Dat biedt zekerheid. Dit is extra." BRUINISSE Uiterlijk 1 mei zou de brug over de sluis bij Brui- nisse weer kunnen worden ge bruikt. Maar een paar weken ge leden werd al duidelijk dat die planning waarschijnlijk niet zou worden gehaald. De brug ging zaterdag in ieder geval nog niet open voor het wegverkeer. En hoe lang deze situatie nog gaat duren, weet Rijkswaterstaat ook niet meer. De hoofdpassage over de Gre- velingensluis is al sinds novem ber buiten gebruik. Toen kwam aan het licht dat bij het openen en sluiten een onveilige situatie kan ontstaan. Dit blijkt lastiger op te lossen dan aanvankelijk verwacht. Rijkswaterstaat wil er eerst honderd procent zeker van zijn dat alles werkt zoals het moet. Met het toeristenseizoen voor de deur, begint de gemeente Schouwen-Duiveland ongedul dig te worden. Het verkeer moet nu over de by-pass. Bij grote drukte op de weg ontstaat daar al snel filevorming, zeker wanneer ook de lus opengaat om boten door de sluis te laten. Verkeerswethouder Ankie Smit heeft de hoofdinspecteur directeur van Rijkswaterstaat donderdag aangesproken op de situatie. De brug is nog steeds onveilig voor met name fietsers, kreeg de wethouder te horen. ,,Ze zouden bekneld kunnen ra ken. DSt zou voor de korte ter mijn nog opgelost kunnen wor den door daar een verkeersregel aar bij te zetten. Maar dit is niet het enige probleem. Het is ook meer financieel van aard. Door dat er is gesleuteld aan de brug, is Rijkswaterstaat verplicht een zogeheten machine-veilig on derzoek te laten uitvoeren. En daar moet geld voor worden vrij gemaakt in de begroting. Dat is even moeilijk." Smit heeft bij Rijkswaterstaat nogmaals aangedrongen op spoed. Ali Pankow Zierikzee De Havendagen loopt tegen de eis aan dat het evenemententerrein moet worden afgesloten en bezoe kers pas kunnen worden toegela ten na het tonen van een negatief testresultaat. ,,Dat past niet bij het evenement en is niet realistisch om door te voeren", aldus Taco Meeles. De organisatie mikt erop dat augustus volgend jaar alles weer als vanouds zal zijn. Ook het bestuur van de Kunst- schouw, die in de derde week van juni zou zijn, voelt zich te beknot om het evenement door te kunnen laten gaan. De bedoeling was dat ruim hon derd kunstenaars verspreid over zo'n veertig locaties hun werk zouden tonen en het publiek daar verspreid in tijd en aantal langs zou trekken. Maar ook dat past vol gens de gemeente niet binnen de huidige regels. Bij de Rederijkers Zierikzee is het probleem van een andere aard. ,,We hoopten uiterlijk 11 mei in kleine groepjes te kunnen begin nen met repeteren, maar ook dat blijkt dus niet mogelijk", zegt voorzitter Anita de Munnik. Vorig jaar werd de uitvoering geschrapt omdat de ruimtes waarin gespeeld zou worden te klein waren voor spelers én publiek. Daarom werd voor dit jaar speciaal een nieuw script geschreven voor opvoering in de open lucht. Welk van de twee stukken in september 2022 wordt gespeeld, is nog niet be kend. De Munnik: ,,Dit gaat met veel pijn in hart, maar het is niet an ders. Alle hoop is er op nu geves tigd om vanaf september weer bij elkaar te kunnen komen. Normaal beginnen we pas in januari met het repetitieproces, maar de be hoefte de draad weer op te pakken is groot." MIDDELBURG Behoud van de weg over Philipsdam als 100 km-weg is 10,6 miljoen euro duurder dan verlaging van de maximumsnelheid naar 80 km per uur. Zonder kostbare aan passingen is het handhaven van maximaal 100 per uur on verantwoord, stelt het dage lijks provinciebestuur. De weg over de dam tussen Sint Philipsland en de Greve- lingendam is toe aan een op knapbeurt en dat was aanlei ding om na te gaan of de route over de Philipsdam nog aan de hedendaagse veiligheidseisen voldoet. Nee dus, is de conclu- sie. Handhaving van de 100 km per uur zonder de inrich ting van de weg aan te passen is niet veilig volgens Gedepu teerde Staten. De weg simpel weg opknappen, een rotonde aanleggen en aanpassen van de fietsoversteek kost 2,8 miljoen euro. De weg voldoet dan aan de minimale eisen voor een 80 km-weg. De duurdere, maar ook veiliger 80 km-variant kost 9,6 miljoen euro. Het in richten van de weg volgens hedendaagse minimumeisen voor 100 km-weg zou een in vestering vergen van 14,2 mil joen euro. maandag 3 mei 2021 SD Stofdokter schiet te hulp: 'Hoe viezer hoe beter' Marcel Modde Serooskerke Stofdokter Quinten Schnitzler schrikt niet van vieze banken of smoezelige tapijten. foto katja van noort - Stofdokter Quinten Schnitzler De evenementenkalender op Schouwen-Duiveland raakt ook dit seizoen weer uitgedund door de coronabeperkingen. Na de Rederijkers Zierikzee zien nu ook de Kunstschouw Zeeland en de Havendagen Zierikzee geen mo gelijkheid om het programma door te laten gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45