O CD CD O 3 keer lek, 8 stadions, 1200 km en 4345 euro Shirin van Anrooij in voorhoede 11 m Tolhoek Kraker SS» wmm Het Jumbo-Visma Development Team hield de nationale koers in Oostenrijk van 160 kilometer constant onder con trole. ,,We hadden Michel Hessmann mee in de vroege ontsnapping, maar die reed helaas lek", liet de gelukkige winnaar na afloop weten. „Vervolgens is de ploeg de rest van de wedstrijd in de achtervolging gegaan en dat hebben ze uitstekend gedaan." Het flink uitgedunde peloton pakte de kopgroep terug, waarna een sprint in de maak leek. Dat was echter buiten Mick van Dijke gerekend. ,,Rick Plui- mers zou uiteindelijk gaan sprinten voor ons, maar ik wilde nog een laatste alles-of-niets-poging doen'' omschrijft Van Dijke de finale. ,,Twee kilometer voor de meet ben ik volle bak de laatste klim opgereden. Toen ik boven kwam, zat er niemand meer in mijn wiel. Ik durfde onderweg niet om te kijken tot twintig meter voor de streep. Toen wist LUXEMBURG ik dat ik ging winnen.'' Op die manier boekte de renner uit Colijnsplaat zijn eerste individuele overwinning als belofterenner van het Jumbo-Visma Development Team. ,,Dat is schitterend. Ik heb hier lang op gewacht en het is onwijs mooi op zo'n manier weer een periode van wedstrij den in te gaan.'' Ploeggenoot Rick Plui- mers maakte daarachter het feest com pleet door naar een derde plek te sprin ten. Ook oud-renner en ploegleider Ro bert Wagner was in zijn nopjes met de zege van Van Dijke. ,,Het team heeft het onwijs goed gedaan," aldus Wagner. ,,Vooral de manier waarop ze als ploeg hebben gereden. Alle afspraken die we vooraf hadden gemaakt, hebben de mannen uitgevoerd. Het was al een hele mooie wedstrijd en deze overwin ning is dan de kers op de taart.'' De Zeeuwse oud-prof Johnny Hoog- erland en Jarno Mobach uit Philippine werden respectievelijk 69e en 73e. Hoogerland reed mee in het shirt van een Oostenrijkse club. Het duo vertrok 23 april en legde in negen etappes door Nederland ruim twaalfhon derd kilometer af. Zondagmid- dag liep de opbrengst van het volgend jaar te houden paas- kamp op tot 4345 euro, waar mee de stoutste verwachtin gen werden overtroffen. ,,We hoopten op 2500 euro'', ver telde Jens Vaerewijck. ,,Dit is fantastisch.'' Jeffrey Kox: ,,Af- gelopen week is er nog ruim duizend euro bij gekomen. Ik hoorde onderweg van mijn ouders en schoonouders dat het leefde in het dorp, maar dit had ik niet verwacht'', blikte hij terug op de aankomst in het grensdorp. Jeugdspelers, supporters, winkelend publiek en cafégan gers brachten de handen op el kaar en zorgden in de laatste kilometer van de route naar het voetbalveld met ballonnen en versieringen in de kleuren rood en geel voor een warm onthaal. Het paste in het beeld dat het tweetal aan de fiets tocht heeft overgehouden. ,,We zijn overal heel erg goed ontvangen en vooral in het noorden waren de mensen heel vriendelijk", zei Jens Vae- rewijck. ,,Als ze zien dat je met een rugzak fietst, maken men sen al gauw spontaan een praatje.'' De Vijverberg Kox en Vaerewijck deden tij dens hun tocht acht voetbal stadions aan. AZ heeft een prachtige nieuwbouw, Hera cles en Cambuur een heel leuk oud stadion. De Euroborg (FC Groningen) was een blok be ton en straalde niks uit. De mooiste ervaring? De Graaf schap, was de eensluidende conclusie. ,,De Vijverberg met allemaal muurschilderingen. Er stond één auto op de parking. De ei- genaar daarvan deed het hek open, zodat wij foto's konden maken. Hij maakte van ons ook een foto. 's Avonds zagen we op hun website dat het de di recteur voetbalzaken was ge weest.'' Drie keer lek, niet gevallen, geen blessures. Van Groningen naar Haaksbergen was met 155 kilometer de langste rit. De zwaarste etappe? Die van Maassluis naar Bloemendaal, op de tweede dag. Noorden wind, langs de kust door de duinen steeds op en af. Maar vanaf dag drie vooral zijwind. Jeffrey Kox: ,,De laatste etappe werden we begeleid door twaalf vrienden. Dat was vooral freewheelen. We had den het zwaarder verwacht.'' maandag 3 mei 2021 PC Wielrenner Ant- wan Tolhoek (foto) uit Yer- seke sloot de Ronde van Ro- mandië zondag af met een bijrol. De Zeeuwse renner van Jumbo-Visma werd 92ste in de afsluitende tijdrit bij Fribourg. Hij gaf na 16 kilo meter 2.42 mi nuten toe op de Franse ritwin naar Rémi Ca- vagna. 177 In de voorberei ding op het nieuwe seizoen spelen twee vaandeldragers van het Zeeuwse voet bal tegen elkaar. Op zaterdag 17 juli ontvangt derdedivisionist Goes de ambiti euze buurman Kloetinge, die in de eerste klasse speelt. Aanvang: 19.00 uur. Een week later zou Goes tegen tweededivisio nist Kozakken Boys oefenen, maar die wed strijd is ge schrapt. S£t'. Mick van Dijke voert een groep van Jumbo-Visma-rijders aan. archieffoto cor vos Mick van Dijke slaagt met een alles-of-niets-poging Mick van Dijke heeft zaterdag in Oostenrijk de Grand Prix Vorarlberg op zijn naam geschreven. De 21-ja- rige renner van Jumbo-Visma De velopment Team ontsnapte op twee kilometer van het einde uit de groep der favorieten en wist het jagende peloton voor te blijven. ,,Ik heb hier lang op gewacht en dit is onwijs mooi", was zijn eerste reactie. Job de Feijter Vorarlberg Wielrenster Shirin van Anrooij uit Kapelle reed gisteren tot de laatste kilometers voorin mee in de drie daagse Festival Elsy Jacobs in Luxemburg. Met haar team Trek- Segafredo probeerde ze in de finale een be- slissing te forceren. Ze ging er zelf vandoor, maar verzette ook ber gen werk voor haar actieve Amerikaanse teamgenotes Ruth Winder en Tayler Wiles. Uiteindelijk moesten ze erin berus ten dat de hoofdprijs naar de Deense Emma Norsgaard ging. In de slotetappe moest Shirin van Anrooij uit eindelijk nog 20 se conden prijsgeven op de kop, waardoor ze in het klassement nog van de 16de naar de 25ste plek zakte. a co Onder begeleiding van een luid toeterende vrachtwa gen en twaalf vrienden op de fiets volbrachten Jeffrey Kox en Jens Vaerewijck hun toertocht door Nederland. Het Koewachtse tweetal legde in negen dagen ruim 1200 kilometer af en haalde met een gesponsorde tocht een onverwacht hoog be drag voor een jeugdkamp van de plaatselijke voetbal club op. Peter van Kouteren Koewacht Jeffrey Kox en Jens Vae- rewijck worden feestelijk verwelkomd in Koewacht. 3r°nd prix vorarCb] Mick van Dijke op het hoogste podium. FOTO TEAM JUMBO-VISMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43