Na weekend vol frustraties is Verstappen 'wel blij' met plaats achter Hamilton 8 ZEELAND FORMULE 1 GRAND PRIX VAN PORTUGAL 'Max reed wielen van zijn auto' De nederlaag van Max Verstappen was voorzichtig ingecalculeerd, Mercedes was zoals verwacht sterker. Met deze tweede plaats kon hij daarom wel leven. ,,Het blijft close tussen ons." Succesvol trio FORMULE 1 Uitslagen ,,Het seizoen is nog lang, maar het blijft voorlopig close tussen ons. Al had het gat met Lewis van mij natuurlijk nog wel wat kleiner mo gen zijn en moeten we op alle cir cuits mee kunnen doen. Maar waar we er de laatste jaren niet dicht ge noeg op hebben gezeten, is deze seizoensstart wél sterk van ons'', oordeelde Verstappen. ,,Ik hoop dat we dit het hele seizoen vol kunnen houden. Dat we blijven doen wat we moéten doen, want we kunnen ons geen uitvalbeurt of domme fouten veroorloven." Portugal was zo'n potentieel mij nenveld, wist Verstappen vooraf gaand aan de trip al. Vorig jaar een 'héél zwaar weekend' voor Red Bull Racing. Dus hield Verstappen reke ning met frustrerende dagen. Am per grip, lange rechte stukken waar Mercedes nog net wat rapper is, al lemaal niet ideaal voor zijn RB16B. Dat hij er dan toch nog een prima tweede plaats uit peurde en zowel Hamilton als Valtteri Bottas pas seerde in duels op het asfalt, het stemde hem logischerwijs niet on tevreden. Track limits Hij had in het zuiden van Portugal zelfs nog even uitzicht op meer. Het overschrijden van de track limits deed hem tot twee keer toe pijn. Op zaterdag, toen hem een tijd goed genoeg voor poleposition werd ontnomen. En na de race, toen hij dacht het extra WK-punt al binnen te hebben voor een ultiem super rondje op de zachtste banden. Ook daar ging een streep door, begreep hij later pas. Teambaas Christian Horner en topman Helmut Marko mekkerden er in de nababbel volop over. Marko eiste veranderingen, is het gehan nes met de track limits 'helemaal zat'. Horner vond vooral dat de re gels 'inconsistent' worden toege past en vroeg zich hardop af wat starten van pole betekend zou heb ben voor de race van zijn kopman. Verstappen weigerde mee te gaan in al die wat-als-scenario's. Hij telde vooral zijn zegeningen. De eerste gevreesde race gehad en nog steeds leeft hét duel. ,,Dit was een beetje een vreemd circuit, dus vind ik het moeilijk om conclusies te trekken. Nu afwachten of we in Barcelona (waar zondag wordt ge racet, red.) de progressie van dit sei zoen weer op kunnen pakken." Monter trok Max Verstappen zijn conclusies in Portugal. Na een weekend vol frustraties op belab berd, glad asfalt toch nog een 'prima' tweede plaats. Hij was er 'wel blij mee', besloot hij. Als een nederlaag met perspectief voelde het, op een cir cuit waar Red Bull Racing zes maanden terug nog hard op de broek kreeg. Nu was Lewis Hamil ton nog steeds wat sterker, maar de verschillen waren mini maal. Dus hij kon er wel vrede mee hebben. Afspraak drie afgevinkt, de schade beperkt, door naar Bar celona. Pas toen hij een klein uurtje na de GP gecon fronteerd werd met het commentaar van Nico Rosberg, ging weer even dat vlammetje bij hem branden. De Duitser die Hamilton als teamgenoot in 2016 voor het laatst van de titel hield, had genoten van de GP van Portugal. „Fenomenaal op treden van Lewis'', riep hij live op Sky Sports. ,,En amuserend ook, omdat Max nu echt begint te be grijpen hoe goed Hamilton werke lijk is. Dat hij er alles aan moet doen om hem te verslaan in het wereld kampioenschap, waar het nu weer 2-1 staat voor Lewis." Rivaal Die woorden van Rosberg maakten duidelijk wat los bij Verstappen. „Ik heb Nico écht niet nodig om te rea liseren hoe goed Lewis is, hoor", klonk het schamper. „Ik wéét heel goed hoe goed Lewis is, anders win je niet zo vaak." Voor de 97ste keer al, in Portugal. En bij ge noeg van die 97 zeges stond Verstappen één of twee treetjes lager op het erescha- vot om te be seffen hoe sterk zijn ri vaal is. Bui tencategorie, misschien wel de beste ooit. Maar op het zon nige roller coaster rondje in de Algarve al lang niet meer zo dominant als zo vaak in de laat ste seizoe nen. Dus nam Verstappen zijn verlies maandag 3 mei 2021 GO Valterri Botas begon voor de zeventiende keer in zijn car rière op poleposition. Hij heeft nu vijf jaar op rij minstens één keer op pole gestaan. Teambaas Christian Horner van Red Bull was vol lof over Max Verstappen. ,,Hij reed de wielen weer van zijn auto", zei hij. ,,Ik denk dat dit kampioenschap geen sprint wordt, maar een marathon.'' Hamilton, Verstappen en Bottas hebben nu 15 keer samen op een podium gestaan. Geen trio deed dat beter. Tweede plek in mijnenveld stemt tevreden GRAND PRIX VAN PORTUGAL 1. Hamilton (GBr/Mer) 1.34.31,42125 pt 2. Verstappen (Ned/Red) +29,14818 pt 3. Bottas (Fin/Mer) +33,530 16 pt 4. Pérez (Mex/Red) +39,753 12 pt 5. Norris (GBr/McL) +51,369 10 pt 6. Leclerc (Mon/Fer) +55,781 8 pt +63,749 6 pt 7. Ocon (Fra/Alp) 8. Alonso (Spa/Alp) +64,808 4 pt 9. Ricciardo (Aus/McL) +75,369 2 pt 10. Gasly (Fra/AT) +76,463 1 pt 11. Sainz jr. (Spa/Fer) +78,995, 12. Giovinazzi (Ita/Alf) +1 ronde, 13. Vettel (Dui/Ast) +1 ronde, 14. Stroll (Can/Ast) +1 ronde, 15. Tsunoda (jap/AT) +1 ronde, 16. Russel (GBr/Wil) +1 ronde, 17. Schumacher (Dui/Haa) +2 ronden, 18. Latifi (Can/Wil) +2 ronden, 19. Mazepin (Rus/Haa) +2 ronden. Uitgevallen: Raikkonen (Fin/Alf). WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 69 1. Mercedes 101 2. Verstappen 61 2. Red Bull 83 3. Norris 37 3. Mclaren 53 4. Bottas 32 4. Ferrari 42 5. Leclerc 28 5. Alpine 13 6. Pérez 22 6. Alpha Tauri 9 7. Ricciardo 16 8. Sainz jr. 14 9. Ocon 8 10. Gasly 7 gemakkelijker op. Arjan Schouten Portimao Verstappen met zijn trofee in Porti mao. FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40