Na Europese indoortitel halen mannen opnieuw goud op 4x400 7 mtfaT ATLETIEK WK ESTAFETTE IN CHORZÓWA Dubbeltitel voor Koolhof Nairo Quintana beste in Asturië Ernstige kwaal Joost Luiten Zonder goud en na sprints in kou en regen verliet Dafne Schippers de WK estafette, haar aftrap richting de Spelen. Echt wijzer werd ze er daardoor niet van. Ik dacht: ik ga hier geen grote risico's nemen. Het is maar een graad of 5, echt heel koud Pim Bijl Chorzów Op zaterdagavond, na haar eerste race in ruim zeven maanden en het napraten met de pers, liep Dafne Schippers (28) met hardlooppasjes weg. Door die voorzichtige versnel ling probeerde ze nog op tijd te zijn om ook de mannelijke estafette ploeg aan het werk te zien. Het zei iets over de teamgeest en het hu meur van Schippers. Ze genoot na lange tijd weer van de competitie, tijdens de WK estafette in het Poolse Chorzów. ,,Zorg morgen alsjeblieft voor de zon'', had ze nog lachend geroepen. Maar op dag 2 was er opnieuw wind, was het zelfs nog kouder en regende het lichtjes. Barre omstan digheden voor sprinters, waardoor conclusies verbinden aan haar op treden nog lastiger werd. Toch was Schippers in haar eerste wedstrijd sinds tijden met een splittijd van 10,25 op de 100 meter de snelste van het hele veld en oogde ook haar fi nale krachtig. In een lange broek liep ze die fi nale van de 4x100 meter, waarin haar wissels met Jamile Samuel en Nadine Visser vloeiend waren, maar ze vervolgens moest toezien dat het fout ging toen Visser het stokje aan slotloopster Naomi Sed- ney wilde doorgeven. Sedney moest flink inhouden en het glo rende goud werd daardoor slechts brons achter Italië en Polen. Nadat haar teamgenoten al ba lend had geanalyseerd, zei ook Schippers: ,,Dit was de kans op goud. We liepen ver voor. Maar het blijft estafette, dit kan gebeuren. Deze ervaringen nemen we mee richting Tokio." Dit WK estafette was haar eerste wedstrijd sinds 19 september. Ze hield het grote doel voor ogen in de kou. Over de lange broek, vrij onge woon in het sprinten: ,,Ik dacht: ik ga hier geen grote risico's nemen. Het is een graad of 5, echt heel koud." Op de Spelen wil Schippers uiter aard ook individueel schitteren. Al is vergeleken met de vorige Spelen in 2016 alles anders. Met het goud en zilver in historische tijden op de WK in Peking het jaar ervoor had ze alle concurrentes angst ingeboe zemd. Ze ging voor goud in Rio. Het werd zilver. Nu, richting Tokio, is het senti ment gedraaid. Ze is zeker niet meer de grote favoriet. De voorbije jaren hebben een aantal andere we reldtoppers vaker indrukwekkende tijden genoteerd. Ook Europees steekt ze er niet langer bovenuit. Schippers is daarom deze zomer 'slechts' een van de medaillekandi daten, vooral op de 200 meter. In Polen vertelde ze in trainingen steeds vaker haar oude loopstijl te benaderen. Dat klinkt goed, maar tegelijkertijd is het al sinds 2017 een repeterend geluid. Tijdens de sa menwerking met de Amerikaan Rana Reider raakte ze die ontspan ning in haar passen grotendeels kwijt en het terugvinden blijkt sindsdien een heikele zoektocht. Toch zeggen zowel coach Bart Bennema als Schippers zelf dat het steeds vaker goed gaat in trainin- gen. Ze loopt volgens Bennema weer de tijden uit haar absolute topjaren. Na de snelheidsprikkels in Polen zal ze doortrainen en ver volgens wil ze in wedstrijden als de Diamond League in Ostrava (19 mei) en de FBK Games in Hengelo (6 juni) haar vorm aanscherpen. Het is de vraag of Schippers de dit weekeinde ontbrekende rivales uit Jamaica en de Verenigde Staten dan wel tegenkomt. Net als een fiks aantal andere sterke landen waren zij niet afgereisd vanwege de coro- napandemie. De kans bestaat dat de vraagte kens over Schippers nog blijven, omdat een echt brede clash tussen de toppers wellicht pas in Tokio plaatsvindt. ,,Ik snap dat sommige landen in deze periode het risico niet nemen'', zegt de sprintster. ,,Maar het zou inderdaad mooi zijn een keer een echte krachtmeting te hebben. Juist om te zien waar ik sta. Hopelijk komen die momenten nog." MANNEN WEL OP HOOGSTE TREE maandag 3 mei 2021 TENNIS Dubbelspecialist Wesley Koolhof (32) heeft op het ATP-toernooi van München zijn eerste titel van het seizoen veroverd. Dat deed de nummer 13 van de wereld aan de zijde van de Duitser Kevin Kra- wietz. De twee waren met 4-6 6-4 10-5 te sterk voor de Belgen Sander Gille en Joran Vliegen. Voor Kool hof is het zijn zevende dubbelspeltitel in zijn loop baan. Koolhof en Krawietz speelden voor het eerst samen. Koolhof gaat een vast duo vormen met Jean-Julien Rojer. WIELRENNEN De Colombi aan Nairo Quintana (31) heeft de Ronde van Asturië op zijn naam geschreven. De leidende positie van de renner van Team Arkéa kwam gisteren niet meer in gevaar. De Fransman Pierre Latour van Team Total Direct Energie werd winnaar van de laatste rit, die eindigde op de Alto del Naranco, vlakbij Oviedo. Quintana stelde de eind zege veilig door te finishen in het spoor van zijn groot ste uitdager, de Spanjaard Antonio Pedrero. Quintana had vrijdag de eerste etappe gewonnen. GOLF Joost Luiten (35) heeft de vierde ronde van het Tenerife Open niet meer gelopen. De golfer heeft last van ernstige darmklachten. Hij moet misschien worden geope reerd. ,,Een paar dagen terug kreeg ik klachten in mijn buik. Donderdag en vrijdag had ik pijn en last met lopen, zaterdag werd het steeds erger en ging het eigenlijk al niet meer. Er is een scan gemaakt en er is iets niet goed met de dikke darm. De dokter hier wilde opereren, maar ik heb gekozen voor een se cond opinion in Nederland. Mogelijk volgt dan alsnog een operatie.'' De Zuid Afrikaan Dean Burmester won het toernooi. Genieten bij terugkeer, maar wat is het waard? Dafne Schippers is blij met haar optreden op de WK estafette in Polen. FOTO REUTERS - Dafne Schippers CHORZÓW Jochem Dob ber, Liemarvin Boneva- cia, Ramsey Angela en Tony van Diepen behaal den dit jaar al de Euro pese indoortitel en heb ben nu ook het goud op de WK estafette op hun erelijst staan. De 4x400 metermannen zorgden zo, na wat Nederlandse tegenvallers eerder op de zondagavond, alsnog voor een euforische afsluiter. Het team met slotloper Van Diepen eindigde met ruime voorsprong voor Japan en Botswana, in afwezigheid van onder meer wereldkampioen VS. ,,Maar het gaat erom wie hier zijn", zei Angela. Bo- nevacia: ,,We durfden de lat hoog te leggen en te dromen. Wij mogen ons wereldkampioen noemen." Een dag eerder was de grootste missie al ge slaagd. Alle vijf de estafet teteams haalden de finale, dankzij slim tactisch geko zen opstellingen en weinig onnodige risico's. De drie teams die nog geen ticket voor de Olympische Spe len hadden, kwalificeerden zich zo voor Tokio. Uniek: vijf Nederlandse estafette teams op de Spelen. Het winnende kwartet. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39