OPENPfDIUM li 6 music Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op singer-songwriter Niels Geense. Het geeft mij energie als mensen hoop halen uit mijn muziek dat hoor je terug in de muziek die ik maak." Reikhalzend kijkt hij uit naar het moment dat hij zijn nieuwe plaat mag presenteren. „We stellen het uit als er geen versoepelingen komen." De nieuwe plaat is de opvolger van zijn eerste EP Soul Lullaby, die hij nog zelf in zijn slaapkamer opnam en produceerde. Voor zijn langspeler is hij de samenwerking aangegaan met Frank Mastenbroek van de Goeree- Overflakkeese band Charades. een snufje folk en country. Zijn inspiratie haalt Geense, die als singer-songwriter door het leven gaat als Critter, uit wat hij dagelijks meemaakt op straat, in de natuur en uit de liefde, die niet altijd een succes is. ,,Wat dat betreft zit er in mijn nummers altijd wel een link naar Zeeland. Niet heel direct, soms juist heel subtiel. En gebruik ik metaforen als het stromen van de zee." En hoewel zijn nieuwe plaat in co- ronatijd tot stand is gekomen, zegt hij daar weinig inspiratie uit te halen. ,,Maar ongemerkt heeft deze periode natuurlijk wel invloed op de muziek die je maakt. Corona maakt somber, Timo van de Kasteele lechts een aantal keer stond hij als Critter op het podium. Met wee moed denkt Niels Geense (23) uit Sint Philipsland terug aan Popaanzee, de talentenjacht voor de popmuziek in Zeeland. Toch heeft hij niet stilgezeten. Dit najaar verschijnt zijn eerste album. ,,Het geeft mij energie als mensen hoop halen uit mijn muziek." Met zijn akoestische gitaar in zijn hand speelt Geense het refrein van Confusion, zijn eerste single ter pro motie van de nieuwe plaat die ergens in september uitkomt. Een nummer over hoe liefde een strijd kan worden. Puur autobiografisch. Tegelijkertijd abstract genoeg zodat het niet te per soonlijk wordt. ,,Wat ik hoop is dat mensen de situatie herkennen en be seffen dat ze niet alleen zijn." Podiumervaring Een jaar of zes a zeven maakt Geense muziek. Aanvankelijk speelde hij co vers, de laatste twee jaar is hij zelf nummers gaan schrijven. En deed hij in de tussentijd mee aan diverse mu- ziekwedstrijden zoals Spectra, Po dium Z en Popaanzee. ,,Wat ben ik blij dat ik die podiumervaring nog net heb kunnen opdoen", zegt hij. ,,Je zult nu maar beginnend muzikant zijn. Dan is het knap lastig om van je zelf te laten horen." Ook Geense merkt dat. Via social media timmert hij hard aan de weg. ,,Toch gaat er niets boven op het po dium staan. Dan onthouden mensen je, doe je nieuwe contacten op. Dat mis ik echt." Vredige droefheid Ondertussen pingelt hij rustig verder op zijn gitaar. Zingt hij tussendoor een paar regels. Zijn ingetogen gitaar spel en vredige droefheid die door klinkt in zijn stem, doet op de beste momenten denken aan singer-song writers als Damien Rice. Rock met Luister t/m donderdag tussen 06:00 en 19:00 uur naar de lekkerste hits uit de '80s, tijdens de Top 500 van de '80s op Qmusic. maandag 3 mei 2021 GO 'In mijn nummers zit altijd wel een link naar Zeeland' -Niels Geense A Singer- songwriter Niels Geense, oftewel Crit ter, haalt zijn inspiratie uit wat hij dage lijks mee maakt. FOTO MARIEKE MANDEMA- KER Wil jij ook laten zien en horen wat je kan? Mail dan naar s.stock- man@pzc.nl. Wil je Niels Geense muziek horen en zien spelen? Kijk op de site bij /video Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26