b Luisteraars trotseren kou bij het voorlezen 5 ELKE WERKDAG KOOPAVOND TOT 20 UUR VANAF 29 APRIL T/M 28 MEI EXTRA KOOPAVONDEN OP: maandag, dinsdag en woensdag (uitgezonderd 4,5, 13 en 24 mei) www.intratuinkoudekerke.nl GELUKT ARNEMUIDEN KAN WEER ZWEMMEN maandag 3 mei 2021 Imr r=~ .zJ sïSW* Kijk op de site bij Badjuf Joyce Verhagen neemt een proefduik in het Julianabad met Linn en Jace. Badjuf Sigrid Heijkans - moeder van Joyce en met haar eigenaar van Zwemschool Arnemuiden en Zwemschool Goes - kijkt toe. Moeder en dochter gaan samen de zwemlessen geven. Rechts zit voorzitter Wim Dodmond van Stichting Behoud Julianabad Arnemuiden. foto lex de meester Iedereen hoopte het, maar bijna niemand had er vertrouwen in. En toch is het gelukt: het is 1 mei en er kan weer gezwommen worden in het Julianabad van Arnemuiden. Op 17 mei beginnen de zwemlessen. Badjuf Joyce Verhagen nam alvast een proefduik. Maurits Sep Arnemuiden ekker water zeg', glundert Joyce Verhagen van Zwemschool Ar- Hnemuiden na een proefduik met twee jonge water ratjes, Linn en Jace. „Lekker warm." De temperatuur van het zwemwater is opgevoerd naar 28 graden. ,,Daar hebben wij invloed op gehad ja", zegt haar moeder Sigrid Heijkans, mede-eigenaar van Zwemschool Arnemuiden. ,,Net zoals we hebben meege praat over de plek van de glijbaan, de hekken eromheen, de aankoop van materialen." Stichting Behoud Julianabad Arnemuiden besloot in novem ber vorig jaar één allerlaatste po ging te wagen om het buitenbad te heropenen. In januari begon nen vrijwilligers aan de immense klus. Van revisie van de pompen, de aanleg van nieuwe regelsyste men tot het leggen van nieuwe tegels, renoveren van de baden en het inzaaien van het gras. Op 1 mei moest het klaar zijn, stelde voorzitter Wim Dodmond in het vooruitzicht. En jawel, het is gelukt. Dus terwijl Joyce Ver hagen haar proefduik neemt, ver zucht Dodmond: ,,Dit is wel een momentje hoor! Sinds eind 2016 heeft hier niemand meer in het water gezeten. Het wordt nog leuker als hier straks weer ge schreeuw klinkt van kinderen die lol hebben." Even wachten nog, tot de coro namaatregelen zo ver versoepeld zijn dat vrij zwemmen is toege staan. Maar ach, dat beetje geduld kan Arnemuiden nog wel op brengen. Bovendien kunnen tientallen kinderen al op 17 mei het water in. Dan begint Zwem school Arnemuiden met de Het lijkt wel of het bad klaar is, maar vanaf nu zijn we nooit meer klaar -Wim Dodmond, voorzitter Behoud Julianabad zwemlessen. ,,Het was spannend hoor. Iedere keer dat we hier kwamen kijken, was er weer iets meer gedaan. Het ziet er nu prachtig uit", vindt Sigrid Heij kans. ,,En het is heel bewonde renswaardig dat zo veel vrijwilli gers dit in zo'n korte tijd even hebben gedaan." Zwemschool Arnemuiden komt zogezegd in een 'gespreid badje'. Heijkans en Verhagen hebben ook Zwem school Goes, maar dat is binnen. ,,Of het in een buitenbad anders les geven is? Ja. Maar hoe anders, dat gaan we ontdekken. In ieder geval zullen we ervoor zorgen dat de kinderen voortdurend bezig blijven, anders krijgen ze het te koud. In een binnenbad kun je ze nog wel eens op de rand laten wachten als je zelf iets voordoet. Dat kan hier niet." Heijkans en Verhagen gaan sa men de zwemlessen geven. Daar voor is veel belangstelling. ,,We geven zwemlessen op maandag en woensdag van half zes tot ze ven uur, en op zaterdag van tien tot half een. De woensdag zit al helemaal vol. In totaal hebben we al negentig plekken gevuld. Op maandag en zaterdag is er nog plaats." Heel veel zwemmers komen uit Arnemuiden, een aantal ook uit Middelburg, Vlissingen en dor pen in de buurt. ,,En we hebben mensen vanuit Goes doorgescho ven naar Arnemuiden", merkt Heijkans op. ,,Want daar zitten we vol en hebben we een wacht lijst van 180 kinderen." Wie al kan zwemmen, kan zich nu ook inschrijven voor het ba- nenzwemmen in de ochtend. Het vrij zwemmen kan dus nog even niet. Dat heeft wel als voordeel dat er nog tijd is om het peuter badje helemaal af te maken. Daar moeten nog nieuwe tegels en een coating op. Een toegangskaartje voor het Julianabad gaat 3,75 euro per volwassene kosten. Voor kin deren wordt het iets goedkoper. Wat Wim Dodmond betreft begint het vrij zwemmen dus zo snel mogelijk. ,,Want die inkom sten hebben we hard nodig voor de volgende investeringen. Het lijkt nu wel of het Julianabad klaar is, maar klaar zijn we vanaf nu nooit meer." MIDDELBURG ,,Nog eentje?" Ja hoor, Astrid Rutten mag nog wel een verhaal voorlezen. Het eerste verhaal over Klaasje Klungel viel in goede aarde bij de kinderen die langskwamen in de Graanbeurs van Middelburg tijdens de Kunst route. ,,Deze gaat over het badka mermannetje." De eerste zondag van mei staat Middelburg traditiegetrouw in het teken van literatuur. De grote jaar lijkse Boekenmarkt kan echter niet doorgaan en dus besloot de Kunst route extra aandacht te schenken aan literatuur. Op allerlei plekken in de stad lazen mensen voor uit hun favoriete boek. In de Spuistraat zit Marjolijn Bergmann voor de deur van atelier galerie Sandra van der Meulen. ,,Ik zou voorlezen uit De honderd ge heime zintuigen, van Amy Tan. Dat is een favoriet boek van mij én van Sandra." Omdat het gaat over het vinden van de juiste balans in een leven vol tegenstellingen, legt Van der Meulen uit. ,,Het vinden van de balans is wat ik ook doe in mijn kunst." Maar het is best fris in de scha duwrijke en winderige Spuistraat, en de verhalen duren best lang, merkte Bergmann. ,,Ik woon hier precies achter, dus ik ben snel naar huis gelopen en heb dit boek ge haald. Dat vinden mensen ook heel leuk." 'Dit boek' is De geschiedenis van Middelburg, van Peter Sijnke. ,,Ik laat mensen zelf uitkiezen waar over ze iets meer willen weten. Ze kiezen vooral de Oostkerk uit en de Spuistraat, omdat we daar nu zijn." Onder de Graanbeurs weet Astrid Rutten weer een aantal jonge luis teraars te boeien. ,,Dit boek heeft mijn man geschreven", vertelt ze. ,,Hij heeft de verhalen van Klaasje Klungel zelfbedacht en vertelde die altijd aan onze kinderen." Astrid Rut ten leest tij dens de Kunstroute Middelburg voor uit Klaasje Klun gel, geschre ven door haar man Thomas. foto intratuin Koudekerke Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 WA 'Dit is wel een momentje hoor!' LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25