ZEELAND 3 i 'Fantastisch geregeld' J vaccinatie 'Ik blijf voorzichtig' 'Een prettig gevoel' 'Ik voelde er niks van' V stad meldden afgelopen week dat soms nog niet één op drie patiënten gehoor geeft aan een uitnodiging. Dat lijkt in Zeeland mee te vallen, zo bleek deze week uit navraag bij huisartsen die al waren begonnen met de tweede ronde vaccinaties. Ook in Hulst komt zaterdag twee derde van de mensen opdagen. Kwartiertje wachten Huisartsen kunnen deels terugval len op hun ervaringen met het ge ven van de griepprik in voorgaande jaren, maar er zijn een paar wezen lijke verschillen die de operatie co- ronavaccin anders maken. Aller eerst zijn er de coronaregels. Om in de praktijk afstand te kunnen hou den, wordt de stroom patiënten ge lijkmatig over de dag verdeeld. Na dat de prik gezet is, moeten de mensen een kwartiertje wachten voordat ze kunnen vertrekken om zeker te zijn dat ze geen allergische reactie krijgen. Ook dat wachten vraagt ruimte in de huisartsen praktijk. En dan is er de noodzake lijke administratie die voor dit vac cin uitgebreider is dan voor de griepprik. Vijftien minuten wachten moe ten ook de mensen die bij de GGD het BioNTech/Pfizer-vaccin krij gen. De GGD-Zeeland zette vrij- Het team dagochtend de honderdduizendste van huisart- coronaprik. Het gaat nu in een senpost Pal tempo van een kleine tweeduizend lion Hulst, spe- per dag. Zaterdagochtend steekt ciaal voor de nummer 102-duizend-en-zoveel vaccinaties op haar duim op als ze Studio A58 in zaterdag aan Middelburg verlaat. ,,Top geregeld." het werk. U i De geboortejaren en het vaccin terst links zijn bij GGD-prikstraten anders praktijkmana- dan bij de huisartsen, maar de reac- ger Claudia ties zijn hetzelfde. Mensen zijn op- Baetsleer foto gelucht en ook wel gerustgesteld anne hana dat ze aan de beurt zijn, maar ze realiseren zich ook dat de prik pas een eerste stap is op weg naar het leven van vóór corona. Bram Gideonse (1954) Rita Lauwers (1958) 1 W I Ik ga mijn gedrag nu niet verander en, ook niet na de tweede J.P. Bajaj (1958) maandag 3 mei 2021 coronavaccin op stoom ,,Hoe ik wist dat ik aan de beurt was? Iemand tipte mij dat je online een afspraak kon maken. Was zo ge piept.", zegt Bram Gi- deonse (1954) uit Veere. Hij heeft net een prik gekre gen van een GGD- mede werker in Stu- dio A58 in Middelburg. ,,Ik heb geen enkele aarzeling gehad over het vaccin. Al die tijd heb ik geprobeerd te zorgen dat ik niet be smet zou raken. Ik heb alle vertrouwen in het vaccin. Het is hier fantas tisch gere geld. Echt, alleen maar alle lof." Blij dat ik eindelijk mag komen voor een vacci natie, zegt Rita Lau- wers (1958) uit Hulst als ze huisartsenprak tijk Pallion binnen komt. ,,Door dat nieuws over AstraZeneca dacht ik wel: 'Wat is dat nu alle maal?' Wel-niet-wel- niet en dan toch weer wel. Maar ik twijfel niet, hoor. Al doe je het niet voor jezelf, doe het dan toch voor een ander. Mijn man is in februari al gevaccineerd met dit vaccin. Hij had even wat last, maar dat was na een paar dagen weer over. Van de griepprik heb ik nooit last gehad. Dus ja, ik ben benieuwd. Mijn man gaat binnenkort de tweede prik halen, ik in juli. Tot die tijd ga ik mijn gedrag echt niet veranderen en blijf ik voorzichtig. Hans Quast (1949) en Els Dekker (1954) uit Koudekerke. Hij had de coronaprik al eerder ge kregen. Als oud-zeeva rende heeft hij totaal niet getwijfeld. ,,Ik ben zo vaak verplicht gevac cineerd voor mijn reizen. Toen ik mijn coronaprik kreeg heb ik mijn gele vaccinatieboekje mee genomen. Zonder dat boekje mocht je niet aan boord." Els Dekker was zaterdag aan de beurt. Ook zij hoefde er niet over na te denken. ,,Het geeft toch een prettig gevoel gevaccineerd te zijn", zegt ze als ze na het verplichte kwartier tje wachten naar buiten komt. ,,Ik ga mijn gedrag nu niet veranderen, ook niet na de tweede. In de bijsluiter staat ook dat je je aan de basisregels moet blijven houden." - Els Dekker (1954) ,,Heb ik nu echt de prik al gehad? Ik voelde er niks van." Het vaccin is toch echt al in de boven arm van J.P. Bajaj (1958) gegaan, ver zekert de medewerk ster van huisartsen praktijk Pallion in Hulst hem. Hij is niet de eerste in zijn familie die is gevaccineerd. ,,Mijn zoon werkt in de zorg, die had al een prik gekregen, maar dan met Pfizer. Door alle verhalen en praatjes over Astra- Zeneca heb ik wel even wat getwijfeld, maar niet lang. Of het vanaf nu voor mij vrijheid, blijheid is? Nee, we zullen ons voorlopig toch maar aan de regels moeten blijven hou den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23