s? Luisteren naar doktersadvies April was stuk kouder dan april vorig jaar Prikbord 2 PRIKKEN BIJ GGD EN HUISARTS Of het vaccin nu van het merk AstraZeneca of BioNTech/Pfizer is, de ene vaccinatie na de andere verdwijnt deze dagen in een Zeeuwse bovenarm. Commentaar De huisartsen kregen een deel van de coronavaccinaties in de schoot geworpen toen het AstraZeneca-vaccin ge bruikt mocht worden. Dit vaccin vereist geen extreme koeling en kan dus in een huisartsenpraktijk worden gebruikt. Iedereen uit de jaargangen 1956 tot en met 1960 komt voor re kening van de huisdokter. Zeeland had de primeur toen in fe bruari mensen uit 1956 en 1957 aan de beurt waren. Het geven van de coronavaccinaties bezorgt de huisartsen meer werk dan de jaarlijkse griepprik. De huisartsenpraktijk moet erop worden ingericht en als dat niet kan, moet een an dere locatie gezocht worden. De administratie is complexer dan die van de griepprik. En, niet te vergeten, nogal wat patiën ten komen met vragen over het AstraZeneca-vaccin. En dit moet allemaal gebeuren zonder dat de dagelijkse zorg voor pa tiënten eronder lijdt. Voor zover we hebben kunnen zien lukt het de Zeeuwse huisartsen goed om twijfelende patiënten te informeren over de werking van het vaccin. Zeeuwen laten zich graag aanleunen een nuchter volkje te zijn. Dat helpt, maar minstens zo belangrijk is de bereidheid om naar het advies van de dokter te luisteren. Want je kunt als huisarts nog zo veel voorbereidingen treffen voor vaccinaties, als grote groepen niet komen opdagen is alles voor niets ge weest. Het geven van de coronavaccinaties bezorgt de huisartsen meer werk dan de jaarlijkse griepprik April is een bijzonder koude maand geweest. De gemiddelde dagtem peratuur gemeten in de drie Zeeuwse weerstations was zo'n 7 graden. De normale waarde voor april is bijna 10 graden. Nadat in de laatste twee dagen van maart het kwik nog richting de 25 graden ging, kwamen de tempe raturen in april de hele maand in Zeeland niet boven de 20 graden. In Wilhelminadorp en Westdorpe werd drie keer een maximum van boven de 15 graden gemeten, in Vlissingen slechts twee keer. Hoogste waarde Koningsdag, 27 april, waren in Vlis- singen en Wilhelminadorp de warmste dagen met maxima van 15,7 en 16,9 graden. In Westdorpe ALMANAK Die Middelburger wil dolgraag een coronaprik. Dagelijks rent hij hoopvol van zijn thuiswerk plek naar de voordeur als hij de klep van de brievenbus hoort. Dit weekend kreeg hij de mel ding op zijn telefoon dat er een bericht stond in 'mijnover- heid.nl', het digitale prikbord bereikte het kwik een dag later de hoogste waarde voor april, 17,7 gra den. De verschillen met april 2020 zijn groot. De gemiddelde maxi mumtemperaturen lagen afgelopen april ruim 6 graden onder die van een jaar geleden. De gemiddelde Gemiddelde dagtemperatuur was zo'n 7 graden minimumtemperatuur lag afgelo pen april 3,5 tot 4 graden onder die van van 2020. April 2021 was best een zonnige maand. Het aantal zonuren in Zeeland was 235 tot 245 uur. Dat het niet warmer werd had te maken met de wind die in april overwegend uit noordelijke rich ting kwam. waar de overheid berichten ach terlaat. De teleurstelling was groot toen hij zijn 'berichten- box' opende. Geen oproep voor een vaccinatie, maar een herin nering voor de APK van zijn auto. Kan hij straks met een ge rust hart naar de prikstraat rij den. Drankrijder (22) moet rijbewijs inleveren Bewoners stuiten op twee inbrekers Hulst Man (18) bekent brandstichting Bij de vier GGD-priklocaties in Goes, Terneuzen, Middelburg en Zierikzee gaat het zeven dagen per week door. Ook de Zeeuwse huis artsen zijn weer druk bezig met het prikken tegen corona. Het is de tweede keer dat de huis artsen groepen vaccineren met AstraZeneca. In februari konden de geboortejaren 1956 en 1957 een co ronavaccinatie krijgen bij de huis arts. Bij huisartsenpraktijk Pallion in Hulst was het zaterdag een ko men en gaan van mensen van de geboortejaren 1958 en 1959 die nog niet gevaccineerd zijn. Het geboor tejaar 1960 had Pallion verdeeld over 1 en 8 mei. Komende zaterdag 8 mei komen de jaargangen '56 en '57 bij deze praktijk in Hulst langs voor hun tweede prik en dus een deel van 1960 voor hun eerste. Claudia Baetsleer, praktijkmana ger huisartsenpraktijk Pallion in Hulst somt op wie allemaal de vrije zaterdag heeft opgeofferd om pa tiënten van Pallion een coronaprik te geven: vier prikkers, drie mensen voor de administratie, twee men sen die de vaccins in spuitjes doen, een huisarts, twee mensen om de patiënten te begeleiden en zijzelf zijn op deze V-day in de weer. ,,Voor vandaag hebben we vijfhon derd mensen uitgenodigd. De op komst in februari was goed. Bij deze groep van 500 zijn ook mensen die al gevaccineerd zijn, bijvoorbeeld omdat ze in de zorg werken. Die zullen dus niet komen." Het vaccin AstraZeneca is veel in het nieuws Voor vandaag hebben we vijfhonderd mensen uitgenodigd geweest. Of dat effect heeft op de opkomst? Huisartsen in de Rand- Els Dekker (1954) en Hans Quast (1949) maandag 3 mei 2021 Theo Giele Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Het rijbewijs van een 22- jarige man is ingevorderd omdat hij met te veel drank op achter het stuur heeft gezeten. Hij botste vrijdag rond 17.15 uur op een 17-jarige scooterrijdster op de Paul Krugerstraat in Vlis singen. Het meisje raakte daarbij gewond. De 17-ja- rige scooterrijdster is door een ambulanceteam naar het ziekenhuis ge bracht. De 22-jarige drankrijder bleek bijna zes keer zo veel alcohol te hebben gedronken als toege staan voor een begin nend bestuurder. AXEL Bewoners van een wo ning in de Johannes Ver meerstraat in Axel heb ben in de nacht van za terdag op zondag twee inbrekers op heterdaad betrapt. Drie kwartier later konden ze worden ingerekend. De bewoners van de wo ning hoorden rond 2.15 uur geluiden uit de keu ken komen. De daders, een 20-jarige man en een 15-jarige jongen, beiden uit Axel, vluchtten via de achtertuin weg. Rond 3.00 uur kon de po litie de twee met behulp van hun signalement aan houden. Een 18-jarige inwoner van de gemeente Hulst heeft afgelopen week tegenover de politie be kend dat hij heeft gepro beerd een garagebox aan de Hattingalaan in Hulst in brand te steken, meldt het politieteam Zeeuws-Vlaanderen op Facebook. Hij accep teerde een taakstraf van 24 uur, waarna hij is vrij gelaten. Het brandje dat hij vorig weekend stichtte in de goot van een garagebox, werd ontdekt door buurtbe woners. Met enkele gie ters water slaagden zij erin het vuur op tijd te doven. Operatie Theo Giele Hulst/Middelburg Mn, - Claudia Baetsleer, praktijkmanager Pallion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22