JOL Pfizer of AstraZeneca? Hoogleraar: 'Effect koude weer op besmettingen is heel sterk' 'Dit had ik zó nodig, even eruit' De ene na de andere spuit gaat in een Zeeuwse bovenarm Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meldde gisteren dat er in het etmaal daar voor 214 coronapatiënten in het zie kenhuis waren opgenomen, het laagste aantal in acht weken. Sinds vrijdag daalde het aantal patiënten met 106 naar 2600. Van hen liggen er 804 op de intensive care, een da ling van 7 patiënten. Het aantal coronapatiënten op de verpleegafdeling daalde het afgelo pen etmaal met 31 patiënten naar 1796. Vergeleken met vorige week is het gemiddelde aantal nieuwe op names ongeveer gelijk. ,,We ver wachten dat de bezetting de ko mende week hoog blijft en moge lijk verder toeneemt'', stelt het LCPS. De daling in de ziekenhuizen zette in nadat het kabinet aankon digde dat de versoepelingen van de coronamaatregelen die voor dins dag 11 mei gepland stonden, wor den uitgesteld. ,,De daling is nog niet voldoende zichtbaar om de volgende stap verantwoord te kun- De daling is nog niet voldoende zichtbaar om volgende stap te kunnen zetten nen zetten'', stelde een woordvoer der van de Rijksvoorlichtingsdienst zaterdag. Pretparken, musea, bios copen en sportscholen gaan daar door op zijn vroegst op 18 mei open. Dus moet Nederland zich vast klampen aan hoopgevende signa len. Afgelopen week kwamen er ruim 1,4 miljoen coronavaccins ons land binnen, en in de komende twee weken komen er daar nog 2 miljoen bij. Het moet ervoor zorgen dat binnen afzienbare tijd alle ou deren en kwetsbaren in elk geval één coronaprik hebben gekregen. Tot dusver zijn er een kleine 5,5 miljoen vaccins toegediend. Koude weer Dat de ziekenhuizen nog altijd vol liggen, is volgens Louis Kroes, hoogleraar klinische virologie in Leiden, mede te wijten aan het koude weer. Afgelopen april was de koudste aprilmaand sinds 1986: het werd gemiddeld slechts 6,7 graden. Luchtwegvirussen gedijen goed bij koud weer. ,,Ik denk dat dat ef fect heel sterk is'', zegt hoogleraar Kroes. ,,En ik verwacht dat als het einde lijk mooi weer wordt, het heel snel de goede kant op zou kunnen gaan, ook in de ziekenhuizen.'' »P5 12°C Nieuwsmedia Ajax veroverde gisteren de 35ste landstitel. Staf, spelers en begeleiding vierden eerst met elkaar in het stadion het kampioenschap, maar daarna werd de kampioensschaal aan duizenden fans buiten de Arena getoond. Dat was tegen de coronaregels in, maar de politie stond het feestje oogluikend toe. HSPoRT 1, 2 EN 3 LOCKDOWN-FEEST x - ZEELAND 2-3 Minder ziekenhuisopnames, maar prognose blijft somber Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen is twee dagen op rij gedaald. Toch verwacht het Landelijk Coördinatiecen trum Patiënten Spreiding dat de bezetting hoog blijft en mogelijk zelfs toeneemt. Verdere versoe peling van de coronamaatrege len is een week opgeschoven. Chris van Mersbergen Den Haag —Rijksvoorlichtingsdienst Vandaag zon, regen en vrij koud pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1