VQF vte- m- 9 y zaterdag 1 mei 2021 tuinplannetjes maken en uitvoeren, op het gemak. Door corona ben ik terugge floten... en voel mij er heerlijk bij. Ik ben er eigenlijk heel blij mee, en alle contac ten om mij heen, en alle dingen die ik doe, zijn waardevoller geworden. Mooi toch. Fijne dag Frank, ik ga op gemak de krant verder lezen. - Sandra van der Marei Mijn coronaperiode stond met name in het teken van online pubquizzen spelen, walk-in diners houden met de kookclub en puzzelritten rijden, maar het hoogte punt van deze bijzondere tijd was de adoptie van ons Spaanse straathondje Baas B. Zijn komst heeft ons leven ver rijkt en de deur geopend naar lange wan delingen in gebieden waar we voorheen nooit kwamen. Wat een goede beslissing! Zijn dankbaarheid, liefde en vrolijkheid doen het coronamonster verschrompe len. - Diana Brouwer Samen in ons vakantiehuisje verbleven, soms eenzaam maar genieten van de na tuur, vier mooie coronaliedjes door mijn man geschreven. Heel blij zijn met wat nog wel kan! 2 mei als verjaardagscadeau: het VACCIN! Over een paar weken mijn kinderen weer knuffelen! - Aat van Viegen Het jaar 2020 heeft me veel verdriet gege ven: mijn beide ouders stierven binnen acht dagen van elkaar aan dat verdomde coronavirus. Natuurlijk heb ik daarna nog mooie momenten beleefd, maar de pijn van het verlies overheerste. Ik sta bekend als iemand bij wie het glas altijd halfvol is, dit afgelopen jaar heeft het me echt veel moeite gekost om me zo te blij ven voelen. Op naar 2022, een coronavrij jaar! - Yvonne van Dijk Tweeling van nu 2 zien opgroeien met mondkapjes. Voor de winkel al wijzen dat het mondkapje op moet. Hopen dat, voordat ze alles onthouden, het normaal terug is. Zelf weinig impact op de rest van leven. Gelukkig mens! - Peter Leurs 20-21 is het jaar dat mijn leven op zijn kop is komen te staan. Mijn lieve puber van 18 wordt zinloos vermoord. Wat een nachtmerrie is dat jaar geworden. Maar ook ben ik erachter gekomen dat ik ster ker ben dan dat iedereen voor mogelijk hield. - Ingrid Lourenssen Mijn jaar: in 2019 overleed mijn vrouw. In vijf weken viel ons leven van 51 jaar sa men weg. Met een vriendin van haar, ook weduwe, het leven weer opgepakt. Het geluk lacht ons toe, een nieuw te bouwen appartement gekocht, mooi vooruitzicht, zonnige toekomst. - Rob Zeilstra Doel: elke ochtend, zomer en winter, te zwemmen in open water. De Galderse meren lokten. Drie vrouwen voelden zich ook aangesproken. Zo raakten we goed bevriend. Er werd ook een groep ijszwemmers gestart. Mede door hen al lemaal mijn doel gehaald. - Laurin Heemskerk-Stevens Strakblauwe lucht, geen vliegtuigstre- pen, een lege agenda, bibliotheek geslo ten, boekenkast van de buurman ont dekt, geen terras maar koffie in een ther mosfles, moeder opgesloten in verzor gingshuis, de natuur is blij. Ongeloof dat de sciencefictionachtige beelden ineens werkelijkheid zijn geworden. - Meiney Roffel Waar ik een actieve herinnering aan heb (flauw, ik weet het), is dat mijn vrouw en ik thuis werkten en we daardoor de eer ste stapjes van ons zoontje zagen. Had den we zonder pandemietje mooi gemist als we op kantoor hadden gezeten. - Oscar den Held Een jaar van grote tegenstellingen. Bei den in rouw om het overlijden van een geliefde en dan elkaar na jaren toevallig tegenkomen. Langzaam leren loslaten om opnieuw vast te kunnen houden, waardoor liefde en pijn onlosmakelijk met elkaar verbonden mogen zijn. - AvtKl Vanaf maart 2020 wachten wij op over plaatsing van onze zoon vanuit een Spaanse gevangenis naar een Neder landse gevangenis. Alle papieren zijn compleet en goedgekeurd, maar corona gooit helaas roet in het eten. Hoeveel ver driet geeft dit al een jaar lang! - Anoniem Mijn coronajaar heeft mij de bijnaam: 'Oma van de post' gegeven. Elke week stuurde ik de kleinkinderen een leuke kaart met tekst. Iedere dinsdag was ik er uren mee zoet. Groot plezier voor beide partijen. - Rianne Hogenbirk 2020: het jaar waarin ik tijdens de eerste lockdown mijn dementerende man (64) moest achterlaten in het verpleeghuis; het jaar waarin ik de kracht in mijzelf vond om door te gaan, voor een leven niet mét, maar naast hem. - Conny Het jaar dat ik met angst naar mijn werk fietste. Bang om anderen te besmetten. Nu, na vaccinatie, is die angst verdwenen en dat voelt zóóóó fijn! Gemerkt dat mijn leven ook tof is zonder etentjes of week endjes weg. Mijn geluk zit elders! - Marie Antoinette Ellenbroek Ik studeerde af. Vond een baan. Mijn partner werd depressief en kreeg een complexe dubbele voetoperatie. Ik werd mantelzorger. We kochten een huis. Ver huisden in een week. Ik weet dat ik groei, maar voel me zo alleen, in deze corona tij d. - Jeanne Knoop Afgelopen jaar was een achtbaan. Afstu deren (hbo Civiele techniek), 21 jaar wor den, de sleutel van mijn huis in ont vangst mogen nemen, klussen, verhui zen, mijn vader ernstig ziek (gelukkig weer beter) en de eenzaamheid. Je moet genieten van de kleine dingen. - Nienke Blauw Mijn twee leesclubs moesten stoppen. Van de eerste ben ik 'het opperhoofd' en wordt geacht goede en verantwoorde boeken uit te zoeken en daarvan ook nog het een en ander te vertellen. Nu was ik helemaal vrij om mijn eigen smaak te volgen. Het werd een heerlijk jaar waarin ik helemaal losging met de boeken van Preston en Child, de beste detective schrijvers ooit! Alle negentien boeken van de Pendergast-serie en daarnaast nog een stuk of tien andere boeken van deze schrijvers heb ik stukgelezen. Echt een aanrader, hoor, jammer dat ik ze uit heb! - Iris Lindeman ILLUSTRATIES MARK REIJNTJENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9