Geld&Geluk COLLEGA'S MAAKTEN ONZE BUSINESS STUK' Petra en Michaël zijn clowns. Maar in deze tijden valt er bar weinig te lachen. Petra 'Door corona heeft ons clowns- bedrijf geen inkomen meer. We ontvangen samen 1504 euro per maand steun. Er wordt niet gekeken naar wat je voorheen verdiende.' Michaël 'We speelden overal ter wereld. Januari is onze rustmaand. Dan maken we altijd ons spaargeld op. Dus we had den niets, toen corona begon.' Petra 'Carnaval 2020 hebben we nog wel wat optredens gehad, daarna liep de agenda leeg. Er zou voor mij een drukke periode aanbreken, want ik had een klus: parasols naar cafés rijden. Maar de bestellingen uit China kwamen niet. Toen de cafés even open waren, heb ik als een gek een week rondgereden. Dat was mijn enige werk in een jaar tijd.' Michaël 'En de huur loopt gewoon door.' Petra 'We betalen 950 euro per maand.' Michaël 'We hebben uitgerekend dat we 1700 euro aan vaste lasten hebben. Daar naast hebben we nog zakelijke kosten: de werkplaats, auto's, de boekhouder. Daarvoor krijgen we geen vergoeding.' Petra 'Onze opslagruimte hebben we nodig.' Michaël 'Voor onze decors. Ik probeer mezelf nu te verhuren als klusjesman.' Petra 'Michaël is heel handig.' Michaël 'Ik zou moeten investeren in gereedschap, dat kan momenteel niet. Bovendien ligt mijn hart daar niet.' Petra 'Michaël is al 26 jaar clown. Ik kwam er later bij. Ik ben jong van school gegaan, omdat ik op mijn 17de moeder werd. Nu wil ik een opleiding voor reiki- therapeut doen.' Michaël 'Het liefst willen we natuurlijk onze nieuwe act overal spelen.' Petra 'In het begin van corona speelden Beste koop Grootste miskoop Petra 'Een bril die al jaren stof ligt te happen, toevallig kwam ik 'm tegen bij het opruimen.' Michaël 'Een banner voor 80 euro, net voor corona.' veel collega's gratis. Zo maakten ze onze business stuk.' Michaël 'Normaal kregen we 300 of 400 euro per persoon van opdrachtgevers. Nu willen veel klanten nog geen 50 euro voor een act betalen.' Petra 'Dat kan niet. Onze kosten gaan gewoon door.' Michaël 'We moeten toch echt betaald worden voor ons werk!' Petra 'We moeten ook mijn kunstgebit afoetalen. In januari 2020 is mijn hele gebit eruit gehaald. Ik heb nu een mooie glimlach voor de deurwaarder.' Michaël 'De brievenbus lag vol met rekeningen van het incassobureau van de tandarts. Gelukkig heb ik geld van mijn broer kunnen lenen.' Petra 'We willen weer publiek laten lachen.' MEZZA 19 Petra Evertz (47) is clown en circusdocent, en rijdt promo tiemateriaal rond. Michaël Evertz (53) is clown en klusser (53). Ze wonen in een huurwoning op een voormalig bungalow park in Oirschot. Ze hebben vier kinderen en vier klein kinderen. Petra 'Een bril, die ik al bijna 23 jaar draag. Al moet ik er wel andere glazen in laten zetten.' Michaël 'Een tweedehands klopboormachine.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99