moeder het huis uit. 'Mijn vader was officieel ambtenaar, waardoor we een ambtswoning hadden. Die verruilden we voor twee hoog achter, een flatje in een volksbuurt. Mijn moeder was huisvrouw en moest nu werk zoeken. Via een familielid kon ze aan de slag op het kantoor van een supermarkt.' Intussen had haar zoon maar één interesse: drummen. Hij leerde het zichzelf. 'Na school tijd, urenlang. Op mijn kamertje, op een zelf gebouwd drumstel van mayonaise-emmers en augurkenblikken. Een deksel van de was tobbe was mijn bekken, ik had een oud pedaal opgeduikeld, gebruikte pollepels als drum- stokken en speelde alles na wat ik op de radio hoorde. The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks.' Dankzij het kabaal uit dat jongenskamertje werd Zuiderwijk op zijn 15de ontdekt. 'Schuin onder ons woonde een meisje dat verkering had met de zanger van René and his Alligators, destijds een bekende band in Den Haag. Hun drummer, een sterke vent, had als hobby om in cafés armpje te drukken en duimpje te draaien. Hij was ergens in Noord-Holland de verkeerde tegengekomen, die had zijn vinger er bijna afgedraaid. Hij moest in het gips. René - zóóó'n vetkuif - had geen vervanger en hij hoorde dat ventje in het gebouw altijd rammen op die blikken. Op een zondag belde hij bij ons aan: mevrouw, mag Corretje met ons meespelen vanmiddag? Mijn moeder vroeg of ik mijn huiswerk had gedaan. Ja, mam. Niet natuurlijk, maar ik mocht mee. Zat ik daar als pikkie voor het eerst achter een echt drumstel, in een veel te groot kostuum en meteen bij een serieus optreden, het was in een zaaltje ergens in Noord-Holland. Angst had ik niet, want ik had inmiddels zoveel geoefend dat ik al die ritmes wel kon dromen.' Maandenlang bleef Zuiderwijk de vervanger van de onfortuinlijke drummer; met alle tientjes die hij per optreden ontving, spaarde hij zijn eerste drumstel bijeen. Zijn school verwaarloosde hij; zijn artiestennaam was een van de weinige dingen die hij eraan overhield. 'Ik had als klein ventje een pup die leek op een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96