M Met gespannen bilspieren in de bijrijdersstoel Romantisch toeren Ontdek de stad Rijden en leren - DE HORT OP - Autopuzzeltochten 'Goed gedaan. Zo moet het,' pers ik er enthousiast uit. In het autoportier rechts zit een opbergvak. Mijn hand klemt zich aan de rand vast, de knokkels spierwit. 'Moet ik hierin?' vraagt dochter Fenna. Het is aardedonker. We rijden ergens in de polders van de Krimpenerwaard waar nauwelijks straatverlichting is. Ik besef dat ik zó bezig ben met relaxed overkomen dat ik niet meer op de weg heb gelet. Het weggetje kronkelt, met aan weerszijden rietkragen; erachter vermoed ik kil, zwart slootwater. 'Ja tuurlijk, hierin.' Ik pak de smartphone en zet haastig een route uit. De auto kruipt over de weg, Fenna is niet gewend aan rijden bij alleen het licht van koplampen. Mijn auto is een automaat, een Prius van alweer zo'n anderhalf decennium geleden. 'Tief op,' bijt ze de spiegel toe. Het geldt een automobilist die aan onze achterbumper hangt. In de schemer bij de pedalen zie ik hoe haar linkervoet af en toe vergeefs de koppeling zoekt. Het lijkt of ze meer last van het donker heeft dan ik, de bochten ziet ze laat. Door de spanning in de bilspieren zit ik een decimeter hoger dan normaal. Het is niet voor het eerst dat ik bij een van de kinderen in mijn eigen auto passagier ben. Zoon Yann haalde me over toen hij nog maar een paar rijles sen had gehad. Het was zo'n lentedag waarop het groen aan de bomen dikker lijkt dan ooit. Bij een smalle doorgang op een dijkweg waar tegenliggers voorrang heb ben, was het verkeersbord met de rode pijl omhoog en de witte omlaag ver borgen achter het loof. Zoon stond op de rem terwijl een tegenligger met opgestoken middelvinger zijn voorrang pakte. Nu is mijn nazaat best... temperamentvol. Hij was al onderweg om de 'kale proleet' mores te leren, toen ik hem bij z'n jaspand greep. Fenna stuurt ons veilig naar de bestemming. 'Je mag hem best een keer lenen hoor.' Zo zet ik de kroon op mijn vertoon van goed vertrouwen. Minzaam schudt ze het hoofd. 'Ik neem die van mama wel. Deze is niet cool.' MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader. Bij gebrek aan horeca om romantisch in eikaars ogen te staren, is de speciale date- autopuzzeltocht een aanrader. Met liefdes- vragen en -puzzels voor onderweg en een speciale playlist. Nu nog proberen het kaartlezen te overleven. Autopuzzel Datepakket 26,50 autopuzzeltocht.nl Aan de hand van vragen en foto- en video-opdrachten met de auto een stad ontdekken, is minstens zo leuk als een wandeling. Onderweg kom je langs alle bezienswaardigheden. Elke route heeft een versie voor volwassenen en kinderen (vanaf 6 jaar). 19,95 funtochten.nl Forten, kastelen, landgoederen - ga op zoek naar de mooiste en oudste beziens waardigheden in een gebied, en leer er onderweg van alles over. Met goede antwoorden kun je geld verdienen en de schatkist winnen. 8,95 autospeurtocht.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91