typ W 8 NIEUWS CORONA IN WEINIG WOORDEN IN QUARANTAINE DAG 413 Het jaar 20-21 was voor mij een jaar van afscheid. Afscheid van de man met wie ik meer dan veertig jaar getrouwd ben. Hij is niet gestorven, nee, zijn geest is gestor ven. Langzaam, beetje bij beetje, in het begin, zo'n vijfjaar geleden, nauwelijks merkbaar. Tot vorige maand. Toen ik hem moest achterlaten aan de zorg van anderen. - Carla van Schaick Wat ik in 20-21 gevonden heb, is mezelf. Hollen, haasten en geleefd worden. Co rona: rust. Niks moet, je komt toe aan je zelf. Wat een verademing. Ik heb mezelf terug. De kunst: volhouden als de wereld weer 'normaal' is. - Sofia Bos Op 17 maart 2020 kwam het bericht dat na twee ingrijpende hersenoperaties al leen bestralen nog tot de mogelijkheden behoorde. Direct erachteraan kwam de mededeling dat alle afspraken tot nader order gecanceld werden. Toen begon het jaar van wachten. Deze week zou ik meer horen, dus nog even wachten. - Helen Verhoogt Coronajaar bracht: wij - 74 en 72 jaar - bleven gezond en hebben 10.000 kilome ter gefietst in de Brabantse Kempen; kof fie mee! Elke thermoskan betekende een streepje op het prikbordbriefje met een waarde van 5 euro. Uiteindelijk met 250 euro vier goede doelen gesteund! - Petra Jacobs Wij zijn ons veel bewuster geworden van onze mooie omgeving, waardevolle vriendschappen zijn ontstaan. Nieuwe hobby's zoals brood bakken, wandelen, mijn man die een ware timmerman bleek met zijn vogelhuisje uit afvalhout. Gezondheid en vrijheid zijn het allerbe langrijkste! - José Tooms Tijd om te schilderen. Het blijkt een soort meditatie. Een positieve flow. Buiten fotograferen, thuis schilderen. Heerlijk! Koeien, Schotse hooglanders, musjes, honden en andere dieren zijn populair, ook schilderijen op hout. Een droom komt uit. - Ineke Zeeuw Toen het coronagebeuren in Nederland uitbrak, overleed mijn vrouw na 43 jaar huwelijk. Onder andere door een Ca- mino te lopen viel ik niet in een zwart gat. Ik vroeg God, mijn hemelse Vader, om een nieuw maatje en Hij verhoorde het gebed. - Riko Douma Goedemorgen Frank. Ik heb er geen veer tig woorden voor nodig: we worden OMA en OPA van een heel mooi lief prachtig kereltje! - Anita van Loon Op 2 maart 2020 kregen wij de sleutel van ons nieuwe huis. We gingen samenwo nen. Precies op tijd! Ons tweede leven, allebei 50-plus en een tijd alleen geweest. We zijn elke dag dankbaar en vinden het heerlijk om met z'n drietjes (ook hond Sita erbij) in isolatie te zitten. Ons eigen paradijs. Buiten, vrij, groen, water, vo gels, alles een dikke 10. - Annet en Michiel Luchtenberg In september ben ik met pensioen ge gaan. Dan begin je met opruimen. In mijn geval op zolder, waar nog heel wat breiwol lag. Ik heb veel truien en vesten gebreid vanaf mijn 8ste jaar. We hadden tot mijn 16de geen elektriciteit, dus je kon 's avonds óf lezen óf breien bij een gaslamp. De laatste jaren was ik ermee gestopt. Na het overlijden van mijn moe der was mijn wolvoorraad alleen maar groter geworden, want haar garen kreeg ik er ook bij. In januari dacht ik in eerste instantie al het garen naar de kringloop winkel te brengen, maar uiteindelijk ben ik er shawls en mutsen van gaan breien voor het asielzoekerscentrum. Aan het begin van de koude schaatsweek hebben ze veertien shawls en tien bijpassende mutsen gehaald en inmiddels liggen er nog acht setjes klaar. Van het dunne ga ren ben ik sokken aan het breien, waar zelfs in de familie weer belangstelling voor is. Mijn zolder is bijna leeg, evenals mijn hoofd, want dat bewerkstelligt breien bij mij. Zo is 20-21 voor mij toch een goed jaar geworden. - Gré Venema-Hids, Emmeloord Een raambruiloft: door het raam kijken hoe onze dochter en schoonzoon trouw den. En een zoombruiloft: die van onze oudste dochter, in Hongkong. Toch fijn dat we het konden meemaken. - Mirjam van Kleef Ik kwam erachter dat tuinieren, met mijn man samen, heel gezellig is! Dat iets lan ger haar mij veel beter staat. Dat elke dag een vast uurtje pianospelen rust en vol doening geeft. Dat ik beter en verder wandel. - Els Groenendijk, Rockanje Het jaar 20-21 is een jaar waarin ik een hbo deeltijdstudie ben begonnen, in qua rantaine heb gezeten met een huisgenoot wat onze band nog sterker en hechter heeft gemaakt, heb geleerd stil te staan en te (mogen) ontspannen. - Nicola Hoogendoorn Het afgelopen jaar? Ik verloor een halve vriendengroep. Niet (of toch wel) door corona. Haat en moddergooien vanwege tegenover elkaar staande meningen en gedragingen. Complotdenkers versus ge zond verstand. Gelukkig bleven voor mijn gevoel de goede over. - Ans Janssens Mij blijft het oeverloze klagen op radio en tv bij. Als ik dan de beelden van elders in de wereld zie, bekruipt mij plaatsvervan gende schaamte. De tegenstellingen zijn schrijnend. We mogen onze handen dichtknijpen dat we in Nederland wo nen! - Annemarie Louisa Veertig woorden gebruiken voor twee prachtige ouders die ik binnen negen da gen heb verloren. Vanuit het ziekenhuis zwaaiend naar de rouwauto met haar man bedolven onder mooie bloemen, overleed mijn moeder de volgende dag. Met een traan en een lach! - Corine Willinge Prins Sinds corona lees ik net als mijn man de krant 's ochtends. Eerder gunde ik mij daar nooit de tijd voor. Sinds vorig jaar heb ik het besef dat alleen maar hollen ook niet goed is. Samen met mijn man run ik een schoenwinkel en schoenma kerij in de plaats Terborg. We hebben twee kinderen van 11 en 13. Corona is zo allesomvattend dat we gelukkig foto's hebben in een boekje. Met als einde 8 juni 2020 (kids weer naar school) en met de gedachte dat het vanaf toen alleen maar beter zou gaan. In woorden: samen, gezin, een zaak runnen, kinderen thuis- onderwijs, speurtocht thuis, hartjesslin ger maken voor zorgcentra, betrokken, chaos, spanning, hectisch, geen struc tuur, Google meet, privéwinkelen, hard lopen, escaperoom thuis, grapjes, humor, elkaar en vooral flexibel blijven. Als we hier doorheen komen, dan redden we het wel. - Familie Böhmer Ik ben 75 en vijfjaar weduwe. Op 13 juli komt mijn nieuwe liefde uit de hemel ge vallen. Op 'n verjaardagsfeestje. Verliefd heid, liefde voelen en uitspreken, zó mooi! Ik ben de liefde van zijn leven. En ik: ik straal! - M. Splinter Ik ben 54 jaar en heb twee coronaverjaar dagen achter de rug. Wat het coronajaar mij bracht, is vooral RUST. Ik ben van na ture een wat onrustig mens, even bij die aan, even daarheen, gauw door het huis heen, opruimen, even naar de kapper, even de boodschappen halen, oh ja, en nog even wandelen met de hond, appjes sturen om te sporten enz enzen maar lekker doorgaan. Nu heb ik overal tijd voor, op mijn gemak wat werken, mooie wandelingen maken met hond en verre kijker, nieuwe vogeltjes spotten. Leuke zaterdag 1 mei 2021 GO Frank Poorthuis Iedereen snakt natuurlijk naar het einde van corona. Maar we hebben ook wel mooie en wijze lessen getrokken uit een jaar achter de gordijnen zit ten. Ik vroeg u om in zo'n veertig woorden te vertellen wat het afgelopen coronajaar met u gedaan heeft. Er kwam natuurlijk veel leed bovendrij ven, maar zo veel mensen ervaren ook rust. We waren kennelijk met z'n allen toch wel een hectisch leven aan het leiden. Enfin, ik laat u lekker meelezen. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl Jaar van liefde, wanhoop, verdriet en rust w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8