Bikepacking Lucinda Riley Hemd van het lijf JE LICHAAM 15 GEEN KLIKO Mijn huisarts zit rokend voor 'Qua eten en drinken had ik het geheugen van een goudvis' me in zijn spreekkamer: 'Je zou eens wat aan je gewicht moeten doen.' Ik ben 16 en neem de handschoen op. Ruim twintig jaar later: 'Ik snap niet dat je het zo ver hebt laten komen.' De sportfysio zegt het maar eerlijk. Ik kom net met 15 extra kilo's terug van een sabbatical in California. Jarenlang jojoën, ik ben er klaar mee en ga op een heuse dieetcursus. Compleet met keiharde dead lines en het gehate calorieën tellen. Ik denk eraan als ik in de rubriek Hemd van het lijf acteur Loek Peters hoor vertellen dat hij kilo's afviel om zijn diëtiste te pleasen. 'Je denkt als een peuter: ik wil het en ik wil het nu.' Aldus mijn dieetgoeroe van dienst. Terwijl ik een extreem lange adem heb als het op Bach studeren aankomt, had ik qua eten en drinken inderdaad het geheugen van een goudvis. Gelukkig zat bij de cursus een geweldige grabbelton aan mantra's waarin iedereen wat van z'n gading kon vinden. Je lichaam is geen kliko. Die werkte. Ik at altijd de borden van mijn kinderen leeg, want zonde om weg te gooien. Wat ook hielp: Eet en drink alleen het allerlekkerste. Precies dat moet ook nu weer om de kleren lekker te laten zitten. Ik begin met een goed glas wijn, het leven is sowieso te kort om vieze wijn te drinken. Maar die kwam dan weer niet van de dieetgoeroe. Hans Avontuur fietst van hostel naar Wikkelhouse en eindigt met een biertje Zin in 'De zeven zussen-reeks heeft ook mannen veel te bieden' Lojek Peters: 'Ik ben var^de extremen, mijn f prableem is dat ik de t Hple dag wil eten' i MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 24 4 Mijn Weekend 7 Heleen van Royen 8 11 Egbert Jan 12 Interview Cesar Zuiderwijk 19 Geld Geluk 20 'Duivelskind' Angélique van Deursen 34 Boek van de Maand 37 Nu lezen 39 Mijn boek Harold Hamersma 40 BV De Liefde 41 Puzzels 45 Joost mag 't weten COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Artdirector Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83