De Aarde kreeg een update a B TSS2 O (:Q Oplader die blijft plakken Loods wandelaars veilig door het stadsverkeer C 4 1 HEBBEDINGEN 25 TECH Waar te koop ONLINE Kijk eens op de website van Maxi- fleur of Easyplants. Bij de laatste vind je bijna driehonderd verschillende kunstbloemen, waaronder dertien soorten rozen, variërend in prijs van 2,50 tot 6,60 euro per tak. Bestel er een paar en varieer daarmee in ver schillende boeketten, passend bij het seizoen. Mix deze met bloemen die je op de websites van Xenos, Action of Bol bestelt. 'Echte bloemen zijn prachtig, maar ik kan het snelle verval niet meer aanzien' GO ZATERDAG 1 MEI 2021 Met Google Earth kon je altijd al mooie virtuele reisjes maken, maar dankzij een update ('de grootste in jaren') kun je er nu zelfs mee tijdreizen. Daarvoor moesten wel 24 miljoen satellietbeelden van de afgelopen 37 jaar worden toegevoegd. Dat betekent meteen dat er duidelijk grenzen zijn aan hoe ver je in het verleden terug kunt gaan met Timelapse in Google Earth: de middeleeuwen of het Pleistoceen gaan het niet worden. Zelfs die relatief korte terugblik is al sensationeel. Hoewel, verontrustend is ook een goed woord. De effecten van klimaatverandering worden in een oogopslag duidelijk via wegtrekkende gletsjers, verdampende meren en een uitdunnend regenwoud. Met meer dan achthonderd video's ben je in ieder geval niet snel uitgekeken. g.co/Timelapse De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. G Hoe gevarieerder het boeket, hoe langer leuk, toont kunstbloemist Ellen Hofker. Variatie krijg je door verschillen te maken in hoogte, kleur en soorten takken. Doe groen bij een boeket om de afzonderlijke takken samen te brengen en er een geheel van te maken. Voor inspiratie kun je op Instagram terecht bij onder andere Bloss Luxury, FlowerDutchess, Flowers of Joy en Kunstbloemen en naaldhakken. IN DE WINKEL Ga als het even kan kijken en voelen in de winkel. Dat kan bij Xenos, Hema en Action, maar vaak heeft je lokale bloemenwinkel of tuincentrum ook een mooi aanbod van kunstbloemen. LUXE Wil je een waar kunststukje, kijk dan eens bij Pompon Forever Flowers in Amsterdam: boeketten kosten hier zo'n 200 tot 300 euro en dan heb je de vaas er nog niet bij (ook rond de 200 euro). Chique stylisten en interieurzaken als Rietveld Bloemen Wonen in Oosterhout (NB), Einde loos Bloemen in Bussum en Maison Manon in Enschede gebruiken allemaal de bloemen van de hoogste kwaliteit van Silk-ka. - ELLEN HOFKER Een van de nieuwig- heidjes van de iPhone 12 was MagSafe, waarmee je laders en accessoires zoals een portemonneehoesje magnetisch op de achterkant kunt plak ken. Vreemd genoeg verzuimde Apple met dé ultieme toepassing op de proppen te komen: een magnetisch powerbankje om in geval van een bijna lege batterij toch lekker door te bellen, appen en surfen. Het Nederlandse Xtorm is slim genoeg om in dat gat te springen, met de Magnetic Wireless Power Bank. Op papier geschikt voor alle iPhone 12-modellen, maar in het geval van de iPhone Mini steekt het gadget dan wel een stukje uit aan de onder zijde. Een volle FS400 heeft capaciteit voor anderhalve acculading. Je kunt er via een USB C-kabeltje ook telefoons van de concurren tie, zoals een Samsung Galaxy, mee opladen. Óok draadloos, dan blijft-ie alleen niet plakken. Xtorm Magnetic Wireless Power Bank (FS400) €40 Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Zonder hesje, stopbord of gevaar voor eigen leven op de weg springen om de stroom scooters, bussen, auto's en wandelaars in goede banen te leiden? Dat kan eigenlijk alleen in virtual reality (VR). In Traffic Jams kun je gewoon in je eigen huiskamer voor klaar-over spe len, met een VR-bril op je neus. In het eerste level blijft de Rotterdamse uitgever Vertigo Games nog dicht bij huis, want daarin moet je voetgangers zonder kleerscheuren door Gouda zien te navigeren. Dat doe je door met je ene hand naar verkeersdeelnemers te wijzen en ze met de andere te wenken of te stoppen. Daarna mag je in Parijs, Tokio en op Times Square aan de slag. Laat je automobilisten te lang wach ten, dan nemen het ongeduld en de kans op brokken toe. Soms lokt Traffic Jams dat uit, bijvoorbeeld door twee glas zetters met zo'n grote mooie ruit die drukke straat te laten oversteken. Dan vraag je erom. Traffic Jams voor PC VR en Oculus Quest €20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73