OZCAN AKYOL Vluchteling, in beeld voor oorlogsmisdrijf, verdwijnt plotseling €200] EXCLUSIEVE EIGEN ORANJE TRIBUNE! stipreizen.nl/formulel 6 Formule 1 Grand Prix Abu Dhabi Oranje Tribune -7070600 reizen nl Column De avondklok was voor veel mensen, om uiteenlo pende redenen, een drasti sche maatregel, die voor alledaags ongemak en geestelijke frustraties heeft gezorgd. In dat licht was het tamelijk ont hutsend dat Ernst Kuipers, de voorzitter van het Landelijk Net werk Acute Zorg, afgelopen week terloops, alsof het niets voorstelde, in een talkshow ruiterlijk toegaf dat volgens hem bovengenoemde beperking niets heeft uitgehaald. Hij vertelde stoïcijns: ,,Bij de in voering van de avondklok was de berekening dat ziekenhuisopna mes met 10 procent zouden ver minderen. Als je kijkt naar het be loop in de tijd zagen we zowel bij de invoering als bij het opschuiven geen enkel effect.'' Lekker dan. Als we het hebben over transpa rantie, momenteel de heilige graal in dit land, verdient Kuipers een dik compliment, omdat hij onver huld opbiecht dat alles anders uit pakte dan de wetenschappers voorspelden. Ik zag echter iets anders gebeu ren, inmiddels een bekend feno meen in het coronadebat: eerst plaatste Marion Koopmans, de op- perviroloog van Nederland, op Twitter een aantal kanttekeningen bij de opmerkingen van haar me dische broeder. En veldepidemioloog Amrish Baidjoe, die in verschillende lan den het virus onderzoekt, schrijft op het sociale platform: 'Kuipers kletst maar wat.' En: 'Je hoort mij toch ook niet over distributie pa tiënten IC kletsen of hoe je een ziekenhuis moet runnen.' De laatste dagen, bijvoorbeeld tijdens Koningsdag, kregen veel Nederlanders het verwijt dat zij zich niet aan de regels wilden houden. Ik snap die mensen wel. De pro minenten die ons door deze medische crisis moeten leiden, bevechten elkaar met woorden aan talkshowtafels enopsoci- êsgfeyiBlI. ale media. Iedereen moet zelf weten waar hij zin in heeft. En ik ben helemaal voor de heldere communicatie richting de burgers, maar als men sen met verantwoordelijkheid en invloed, zoals hierboven ge noemd, elkaars deskundigheid en intenties in twijfel gaan trekken, wordt het wel erg lastig om iets van hen aan te nemen. dat Nederlanders narcisten zijn en helemaal niets van regeltjes moe ten weten. Er is ook een andere waarheid: als verwardheid wordt gezaaid, of als boegbeelden zelfs het beleid van de regering afschie ten, laten we dan niet verbaasd reageren als het volk zegt: bekijk het lekker even met zijn allen. Misschien is het een idee om onderlinge onenigheid op een vol wassen manier en vooral binnen gesloten deuren met elkaar te be spreken. Dat scheelt een hoop on rust. Laten we niet verbaasd reageren als het volk zegt: bekijk het lekker Mogelijk wist de man dat de op sporingsdiensten hem in de gaten hielden en vluchtte hij daarom terug naar Syrië. Het ging om een man die na mens het regime van de nog steeds regerende president Assad oorlogsmisdaden zou hebben ge pleegd en daarna als vluchteling naar Nederland kwam. Het Team Internationale Misdrijven (TIM) van de politie, ook wel de oorlogs recherche genoemd, wil niet zeg gen waarom de man precies in beeld was en waar hij in Neder land verbleef. Hij werd nog niet officieel als verdachte be schouwd. Er zijn de afgelopen jaren in Nederland al zo'n tien vermeende terroristen en oorlogsmisdadigers onder Syrische asielzoekers opge pakt en vervolgd. Het ging in al die gevallen om militieleden die tegen het regime van Assad stre- den. Maar ook het Syrische re gime heeft vele (oorlogs)misda- den gepleegd. Zij is onder andere verantwoordelijk voor het neer slaan van demonstraties en het vasthouden, martelen en execu teren van duizenden mensen in geheime gevangenissen. Uit pu blicaties in media blijkt dat ook regimestrijders naar Nederland zijn gevlucht, tot nu toe wordt nog geen van hen vervolgd als verdachte van oorlogsmisdaden. De teamleider van het TIM be nadrukt dat ook naar deze groep opsporingsonderzoeken lopen. Hij wijst onder andere op een i Regimestrijder mogelijk terug naar Syrië gevlucht man die terug naar Syrië vluchtte nadat hij lucht kreeg dat er een onderzoek naar hem liep. ,,Al kun je nooit met zekerheid zeggen dat het daardoor komt. Voor de men sen die aan de kant van regime stonden, is het veel gemakkelijker terug te keren. Als ze naar een an der Europees land vluchten, kun je het dossier overdragen. Als ze naar Syrië gaan, hebben we geen rechtsmacht meer." Bijlage Z Inclusief unieke geldteruggarantie 4 t/m 8 dagen 4 t/m 8 dagen met Emirates, KLM, Transavia of Turkish Airlines vanaf Amsterdam of Düsseldorf Verblijf in uitstekend 4- of 5-sterren hotel met ontbijtbuffet 2 dagen toegang tot exclusieve Marina Grand Stand ORANJE Tribune, inclusief exclusieve Oranje Fanzone Eigen Nederlandssprekende begeleiding Alle transfers inbegrepen Vroegboekvoordeel tot uiterlijk 30 april Rapportcijfer 2019:9,11O Vertrek 8-9-10 december KLM r Tot k korting J V p.p. J nergens voordeliger, bij ons v.a. \/oQuj ook op Q zaterdag 1 mei 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Boeabeelden We kunnen wel steeds roepen Een Syrische vluchteling die in beeld was vanwege oorlogs misdaden is uit handen van de Nederlandse politie gebleven door plotseling te verdwijnen. Cyril Rosman Chiel Timmermans Den Haag stip) Formule I ngsnratts&K :ORMUL£ 1 Abu Dhabi TURKISH AIRLINES Ind. kaartje Oranje Tribune Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50, reserveringskosten €35 per boeking en incl. SGR Bijdrage van €5,- p.p. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6