II i njoyhotels.nl f 5 www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 Wilt u ook zo graag weer weg? Vluchtstrook mijden op 4 mei Recordbrug voetgangers Drone redt drenkelingen CheckApp van het rijk downloa den. Met die app kun je bij de in gang aantonen dat je negatieve test geldig is. Natali Helberger, hoogle raar Law and Digital Technology aan de Universiteit van Amster dam, ergert zich aan de snelheid waarmee die app in gebruik is ge nomen. ,,Het is apps fi rst en beleid second, maar een app die funda mentele rechten inperkt, is geen speeltje", stelt zij. ,,Het testbeleid is ingrijpend: het kan tot een tweedeling in de maatschappij leiden. Mensen willen zich mis schien niet laten testen, vinden het een inbreuk op hun autono mie." De hoogleraar verzucht ook: ,,We stoppen nu heel veel tijd in pilots met testen, maar mis schien is het verstandiger om die energie in het tempo van vaccine ren te steken?" Het ministerie van Volksge- zondheid, opdrachtgever van Open Nederland, stelt dat de pilot- fase onder meer was bedoeld voor het opsporen van problemen. ,,Zo kwamen we er onder meer achter dat de CoronaCheckApp een pro bleem had met mensen wier ach ternaam begint met een leesteken, zoals 't Hart", zegt een woordvoer der. ,,En het was leerzaam om te zien naar welke evenementen mensen wel en niet toekomen." Het testbeleid is ingrijpend: het kan tot een tweedeling leiden in de maatschappij Waarom gaat het project dan niet gelijk verder? Omdat de Eerste en Tweede Ka mer het bespreken van de wets wijziging heeft uitgesteld die het op grote schaal gebruiken van test- bewijzen mogelijk maakt. Dat voorstel ging op 16 april naar de Kamer. ,,Er zijn veel schriftelijke vragen over gesteld, het is nog niet duidelijk wanneer de Kamers er over gaan spreken", aldus het mi nisterie. Daarmee komt mogelijk de volgende stap van versoepelin gen in de knel. Die staan volgens de routekaart van het kabinet ge pland voor 11 mei. Vanaf die datum zouden bijvoorbeeld dierentuinen weer open kunnen. Volgens de zelfde routekaart zijn vanaf die da tum 'toegangstesten toegestaan'. Er zou meer over bekend moeten worden op de persconferentie van Rutte en De Jonge die voor maan dag staat gepland. Maar inmiddels is het, vanwege de grote druk op de zorg, nog maar de vraag of er een groot persmoment komt. De testevenementen van Field- labs (waaronder het Eurovisie Songfestival) gaan ondertussen wel door. Ook daar moeten bezoe kers zich van tevoren laten testen. Opmerkelijk is: bij de Testen voor Toegang-evenementen waren de coronaregels (1,5 meter afstand, mondkapje op tijdens het lopen) wel van kracht. Bij de Fieldlab- tests is dat lang niet altijd het ge val, daarin wordt ook gewerkt met bubbels waarin honderden men sen juist wel dicht op elkaar staan, zonder mondkapje. Hoe vindt de stichting Open Nederland, de organisatie achter Testen voor Toegang, zelf dat het gaat? Een woordvoerder meldt dat de pilotfase 'nog wordt geëvalueerd'. ,,Maar we hebben gezien dat het testen onopgemerkte besmettin gen traceert: van de ruim 140.000 mensen die zich lieten testen, ble ken 300 mensen zonder sympto men positief.'' Ook wordt de capa citeit uitgebouwd naar 120.000 testen per dag 'in een fijnmazig netwerk voor de volgende fase'. ,,Vanaf wanneer en voor welke ac tiviteiten gebruikgemaakt kan worden van toegangstesten wordt bepaald door de rijksoverheid.'' Bij de prijs inbegrepen: V4x overnachting V4xontbijt V4x lunch V4xdiner Elke avond drankjes inclusief v Elke dag entertainment alles inclusief vakanties Boek nu voor de zomer! Juni, juli, aug... etc. Enjoy garantie: "mnbibdingi 299,'L zaterdag 1 mei 2021 DEN HELDER De Red dingsbrigade Den Helder gaat met drones zoge noemde muistromen de tecteren en drenkelingen opsporen. Het gaat om een proefproject van het Mari time Emerging Technolo gies Innovation Park Noord-Holland (METIP), een initiatief van meerdere partijen dat in mei van start gaat. AROUCA In het Portugese plaatsje Arouca is de lang ste hangende voetgan gersbrug ter wereld ge opend. De brug van 516 meter lang overspant de Paiva-rivier op een hoogte van 175 meter. De Portu gese brug met de naam '516 Arouca' verbindt twee granieten, steile hellingen in de plaats ten zuidoosten van Porto. 4 Test negatief? Dan mocht je begin april naar binnen bij het museum Geofort in Herwijnen, een van de corona proeflocaties. FOTO COR DE KOCK UTRECHT Rijkswaterstaat roept ook dit jaar wegge bruikers die willen mee doen aan de nationale do denherdenking op om een parkeerplaats op te zoe ken. „Stoppen op de vluchtstrook is onveilig en kan gevaarlijke situaties opleveren", zegt Rijkswa terstaat. Op de nationale herdenkingsdag zet de NS om 20.00 uur alle treinen twee minuten stil. - Natali Helberger, hoogleraar ■4 Geen boekingskosten •h Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage. kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies. EnioV^0 (sleden Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! OPENINGS- VANAF SLECHTS VANAF SLECHTS Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Enjoyhotel Spoorzicht SPA Loppersum - Groningen Enjoyhotel Marleen Sauerland - Siedlinghausen - Winterberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5