Ik ben supergraag alleen, dan hoef ik geen verantwoording af te leggen' 7 past. Er wordt nu een aanbouw gemaakt om beneden te kunnen slapen en douchen. Als die klaar is, kan ik mijn leven weer gaan oppak ken." PASPOORT ,,Dat zit nog heel diep. Ik begin elke dag nog met het weerbericht. 's Ochtends in bed hoor ik het waaien. Is het zuidwest? Hoe laat is het hoog water? En dan besef ik: o nee, mijn benen doen het niet meer." ,,Ik moet het nu loslaten. Ik kan fysiek niet meer op het strand komen. De zee is niet meer van mij. Dat doet zeer, elke dag. Maar focussen op wat ik mis, is zonde van mijn tijd, daar ga ik kapot aan. De droom is er nog. Voor later. Die vormt nu alleen maar ballast. Ik heb ruimte no dig voor iets nieuws." ,,Ik ben alle mogelijkheden aan het verkennen. Ik moet tenslotte weer aan het werk, geld ver dienen, mijn onafhankelijkheid terugwinnen. Ik heb nog steeds meer plannen dan beperkin gen." ,,Nee, dat lukt niet meer zoals ik dat deed. Ik lag op de grond, sprong over een slootje of klom in een boom voor de beste foto. Nu zit ik in een rolstoel en zie ik alles zoals iedereen het ziet. Dat is niet wat ik wil, dat levert geen goede fo- to's op. Nou ja, portretten kunnen misschien nog." Hij grijnst: „Kunstenaar. Dat is het enige dat nu overblijft. Dus vanaf nu word ik écht kun stenaar." ,,Nee, nu ook niet. Alle stoepen zijn schuin, overal zijn randjes. In de rolstoel die ik nu heb, kan ik het strand niet op, de natuur niet in. Ik moet voortdurend kijken of er niks ligt. Dat is geen natuurbeleving. En iedereen staart me aan, ik ben niet meer anoniem." ,,Daarmee krijg ik mijn vrijheid terug. Dan kan ik wel weer overal komen en de natuur in. Maar dat ding is heel duur. Extra geld heb ik ook no dig om mijn loods én mijn atelier én mijn ma chines te laten aanpassen. Met de loods lukt dat wel, maar in mijn atelier ben ik nog steeds niet geweest. Daar kan ik ook niet op de tweede etage komen. Ook wil ik een 360-graden-ca- mera kopen, zodat ik video's kan maken voor het YouTubekanaal dat ik ga beginnen. Ik moest echt een drempel over om mijn handje op te houden. Maar ik zal laten zien dat ik weer kan worden wie ik was." ,,Ja absoluut. Vooral dat ene: dat alles het weer doet." GO ZATERDAG 1 MEI 2021 Marijn Kluijfhout, met op de achtergrond zijn geliefde Marieke. ,,Ik moet mezelf opnieuw uitvinden." foto marcelle davidse Marijn Kluijfhout is geboren op 6 april 1973 en groeide met twee broers en een zus op in Vlissingen, Kou- dekerke en Mid delburg. Zijn ou ders hebben een boerderij. Hij is kunstenaar en fotograaf en werd vooral be kend met zijn op hout afgedrukte portretfoto's: Houten Koppen. Hij heeft een re latie met grafisch ontwerper Ma rieke van der Perk. Ze wonen in Middelburg. Op 11 mei 2020 brak Marijn zijn rug door een on gelukkige val. Door een incom plete dwarslaesie is hij nu gebon den aan een rol stoel. Om zijn leven weer op te pakken, heeft hij geld nodig voor aanpassingen aan zijn atelier, loods en machi nes en voor een elektrische ter- reinfiets, zodat hij weer de natuur in kan. De crowd- funding verloopt via Gofundme onder de titel Kluijfhout: won deren zijn wel kom. Een leven zonder surfen. Je bent jezelf opnieuw aan het uitvinden, zei je in het begin. Wie wil je worden? Fotograaf? Buitenmens? Je bent een crowdfunding begonnen voor een soort elektrische terreinfiets. Vandaar de slogan van je crowdfunding: Wonderen zijn welkom?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55