■r t Profs laten sporen na: met 69,2 km/u over de Oesterdam Tekenen met Strava: Belg verdient er een kratje Duvel mee ZEELAND 13 Eén van de crea tiefste Strava-teke- naars moet de Belg Bavo Deneckere zijn. Op 19 septem ber 2020 reed hij liefst 277 kilometer rondom Brussel om een glas Duvel te boetseren. In de krant Het Laatste Nieuws vertelt hij dat een poging van een week eerder nog mislukte. ,,In de helft van het parcours was ik al door mijn volle dige voorraad re servebanden heen, ik had enorme pech toen. Bij de tweede poging heb ik mijn route wat bijgeschaafd om de slechte stukken wegdek eruit te krijgen. De week nadien ondernam ik een tweede po ging en toen liep alles perfect. Meer nog, ik ben geen enkele keer lek ge reden." De actie van Deneckere bleef niet onopgemerkt. De bierbrouwer stuurde 'm onder meer een kratje Duvel en dankte hem zo voor de gratis internatio nale reclame. Sindsdien heeft de fietsende Belg va ker getekend in het landschap. Deze woensdag nog reed hij een af stand van 191 kilo meter in de vorm van een bloem met acht blaadjes, met de stad Leuven als de kern. Op de Ploegweg, een fietspad tussen 's-Heer Hendrikskinderen en Goes, heeft Lucinda Brand (foto) het trajectrecord. De wereldkampioene veldrijden maakte in de zomer van 2017 een ronde van 90 kilo meter door Zeeland en liet op Strava tal van sporen achter: op veel segmen ten staat ze hoog in het klassement en op de 'Ploegweg west-oost' is ze al vier jaar de allersnelste vrouw. Met 49,3 km/u raasde ze over het 850 meter lange stuk asfalt. In het overall klassement is ze de nummer acht. En zoals Brand hebben meer profs segmenten 'gewonnen' in deze provincie. Shirin van Anrooij uit Kapelle bijvoor beeld. De renster van Trek- Segafredo heeft dik 100 QOM's, waarvan een aan tal in Zeeland. Woensdag nog scherpte ze het re cord aan op het segment 'Langs het spoor' bij Krabbendijke en loste ze nota bene Demi Vollering, afgelopen zondag winnares van Luik-Bastenaken-Luik, af aan kop. Ook ren- sters als Elisa Longo Borghini en Ellen van Dijk hebben tijden neergezet die door iedereen aangevallen kunnen worden. Wat te denken van hoe Jumbo- Visma-prof Nathan van Hooy- donck de 10,48 kilometer lange Oesterdam (van noord naar zuid) aflegde met een gemiddelde van 69,2 km/u? Die liet zich in 2020 met wind mee helemaal gaan. Ploeggenoot Moreno Hofland (66,8 km/u) is daar de nummer twee. Brian van Goethem uit Terneuzen, die net prof af is, denderde recent over tal van kasseistroken in Zeeuws- Vlaanderen. Met 53,5 km/u heeft hij de 'KOM' op de 'Kas- seistrook Timmermansweg' en met 51,2 km/u het record op de 'kasseien in Pyramide'. zaterdag 1 mei 2021 GO maken voor een KOM Eloy Raas pakte eens een KOM af van Fabian Cancellara. foto jacco quist uccie - uki Foret oe Soiqncs spfi;x

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41