3 Ontsnapte zeearend nog niet gespot in natuurgebied iPLAjJD 'Het grijpt me best wel aan, jonge mensen met corona' 5 VOIGirRAVEL 3ÖEK >IU JE VyjhJ TEHHEI3 De vrouwelijke arend - die enkele jaren geleden het eerste in Zeeland geboren zeearendenjong ter wereld bracht - werd ruim twee weken ge leden gewond en verzwakt aange troffen vlakbij het natuurgebied. Waarschijnlijk is ze tijdens het broeden weggepest door een ander vrouwtje dat haar territorium heeft ingepikt. Haar partner heeft schijn baar voor dit nieuwe vrouwtje ge kozen. In een opvangcentrum in Zun- dert is het gewonde dier aange sterkt. Zo goed dat ze afgelopen woensdag met haar klauwen en snavel het gaas van haar kooi heeft kapotgemaakt en is weggevlogen. Nieuwe confrontatie Heel erg was dat niet, zo lieten een paar experts aan deze krant weten. De vogel zou toch snel worden vrij gelaten. Maar de angst is wel dat ze terugkeert naar de Slikken van de Heen en daar vervolgens een Waarschijnlijk is de zeearend tijdens het broeden weggepest door een ander vrouwtje nieuwe confrontatie met het an dere vrouwtje wacht. Zeearenden hebben een zeer sterke territorium- drang. Calle liet gistermiddag echter weten nog geen meldingen te heb ben ontvangen over een mogelijke terugkeer. ,,Al is herkenning nog niet zo gemakkelijk, want om de ring te kunnen aflezen, moet je be hoorlijk dichtbij zijn.'' Van een gevecht heeft hij in elk geval niets gehoord. ,,Al kan het buiten het oog van vogelaars heb ben plaatsgevonden.'' Nieuwe stek Calle liet eerder weten dat er in ons land in principe nog genoeg ruimte is voor zeearenden. Als ze het wil, kan het herstelde dier dus best een nieuwe stek voor zichzelf vinden. 8 dagen inclusief directe vlucht, eigen Kijk op lapland.nl/luosto 035 69 90 322 Nord VOVI zaterdag 1 mei 2021 GO de stress 3 Joanne van de Merbel (20), leerling-verpleegkundige in het Adrz in Goes, herkent zich in het beeld dat Vero- nique schetst. „Veel mensen zijn bereid om niet alleen meer, maar ook op an dere afdelingen te werken. Zo komen we aan voldoende personeel, ook al is dat soms erg moei lijk." Ook Joanne werkt meer uren op de acute op nameafdeling dan in haar contract staat. ,,De ene dag is moeilijker dan de andere. Als ik mensen zie opknap pen, is dat altijd fijn. Maar als ik jonge mensen zie die heel ziek zijn van corona, grijpt me dat best wel aan." Normaal staat ze op de kraamafdeling, nu staat ze vaak op de covid-afdeling. ,,Het is zwaar en ik zie dat veel collega's het er moeilijk mee hebben. Ik kan me dan ook boos maken om mensen die zich niet of veel minder aan de regels houden. Die men sen duidelijk maken dat de maatregelen nodig zijn, kost te veel energie. Die heb ik nodig om zorg te verlenen aan mensen die het nodig hebben." De woensdag uit een vogelop vang ontsnapte zeearend lijkt (nog) niet te zijn teruggekeerd in natuurgebied de Slikken van de Heen bij Sint Philipsland. ,,Ik heb nog geen melding van een ge vecht gehad'', zegt ecoloog Pe pijn Calle van Het Zeeuwse Landschap. Rob Paardekam Sint Philipsland De toen nog gewonde zeearend in het opvangcentrum in Zundert. Inmiddels is de vogel gevlogen. VAN REIZEN NAAR BELEVEN Europaan Ragional Davalopmant Fund EUROPEAN UNION HPf Beleef Lapland in Luosto! Verblijf een week lang in je eigen boomstambungalow met open haard en sauna. Geniet van de inbegrepen sneeuw- scootertochten, huskysafari en sneeuwschoenwandeling. Welke belevenissen voeg jij extra toe aan deze droomvakantie? Vertrek dec. '21 t/m maart '22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33