s? Priktempo is prioriteit nr. 1 Drukker in tunnel, maar niet zo erg als voor corona Bluf 2 In geen velden of wegen een Duitser te bekennen op de camping dit jaar. Toch is de bezetting aardig te noemen, met dank aan de eigen landgenoten. En hier en daar, een Belg. De Zeeuwse zon laat zich amper zien, maar dat mag de pret niet drukken. VAKANTIE VOORAL NEDERLANDERS Commentaar De GGD Zeeland zette gisterochtend de 100.000ste co- ronaprik. Ook de Zeeuwse huisartsen prikten de afgelo pen dagen gestaag door. Massaal vaccineren is cruciaal om de corona-ellende zo snel mogelijk achter ons te laten. Dat vaccineren werkt bewijzen de enorm gedaalde coronacijfers in de verpleeghuizen. Minister Hugo de Jonge roept de 65-plussers die zich nog niet hebben laten vaccineren op dit alsnog te doen. Maar het RIVM - en daarmee de minister - weet niet hoeveel 65-plussers nog geen prik hebben gekregen. Die rammelende administratie gekoppeld aan het steeds wijzigende systeem van uitnodigen van bepaalde groepen wreekt zich hier. We varen in dichte mist, zei premier Rutte een jaar geleden. Die mist is grotendeels opgetrokken dankzij de niet-aflatende inspanning van de (bio-)medische wetenschap. Als in ongekend korte tijd werkende vaccins konden worden ontwikkeld, hoe is het dan mogelijk dat nu nog geen sluitende registratie bestaat van het aantal mensen dat in Nederland gevaccineerd is? Is dat heel erg? Eigenlijk wel, vooral als een RIVM-registratie de basis wordt voor het uitdelen van 'coronapaspoorten'. Maar nu is het vooral belangrijk dat schipper De Jonge de vaart er in houdt en hij zich niet laat afleiden door administra tieve rookgordijnen. De minister kiest terecht voor tempo te maken en verliest zich niet langer in details rond de volgorde van specifieke groepen. Zo komt uiteindelijk iedereen sneller aan de beurt. Hoe is het mogelijk dat nu nog geen sluitende registratie bestaat van alle gevaccineerden? Er passeren weer duizenden auto's meer de tolpoortjes dan tijdens de intelligente lockdown in het voor jaar van 2020, maar het aantal ligt nog altijd beduidend onder het oude niveau. Veel mensen werken nog thuis en hoeven niet naar hun kantoor aan de overkant van de Westerschelde. Dat is een voor de hand liggende verklaring. Het gro tendeels stilvallen van het sociale leven zal ook een rol spelen dat minder mensen heen en weer rij den. ALMANAK De kans is groot dat Ajax dit weekend landskampioen wordt. De Terneuzense Ajacied mag zijn PSV-vriend daar graag mee sarren. Het liefst gecombineerd met een portie Amsterdamse bluf. ,,Wedden dat we volgend jaar op 31 maart al kampioen zijn?'', daagde hij zijn maat uit. Het dieptepunt was in de tweede helft van maart en in april vorig jaar toen veel minder personenauto's gebruik maakten van de tunnel. Het aantal passages kelderde naar 14.000 tot 15.000 per dag. Een jaar later rijden 20.000 tot 21.000 voer tuigen door de tolpoortjes. Dat is Per dag 20.000tot 21.000auto's door Westerscheldetunnel een flinke toename ten opzichte van 2020, maar het zijn er nog altijd een stuk minder dan de 26.000 voertuigen die gebruik hadden ge maakt van de Westerscheldetunnel toen er nog geen coronapandemie heerste. Die hapte meteen: ,,Is goed, ar rogante Ajacied. Vijftig euro!'' De Terneuzenaar bracht daarna een paar bevriende Ajacieden op de hoogte van zijn staaltje blufpoker. Die waren daar be paald niet van onder de indruk: ,,Goed man! Die heb je snel ver diend!'' Bistro Havenzicht doneert friet aan de voedselbank Inge Bosscha vertelt over verlaten kerk HULST Gratis AED-cursus voor inwoners Op landschapscamping Tuinen- burg in Zaamslag wordt fanatiek gepoetst. Net hebben ze met drie man - nou ja, twee vrouwen en één man - de blauwe voortent ge schrobd, nu is de caravan aan de beurt. Nicole Baeten komt uit Zwijndrecht. ,,In België, eee!", zegt ze met onvervalste Vlaamse tong val. Nicole is al uren de caravan van haar schoonzus Cecile van Hal aan het kuisen, eveneens uit Zwijn- drecht (B). Ze zijn allemaal al in- Die regels veranderen continu. Vandaag is het zus en morgen zo geënt, vertelt Nicole, terwijl ze de raampjes zeemt. Er ontstaat een discussie over de Belgische coronaregels. Moest je niet binnen 24 uur terug zijn? Con clusie: niemand weet het meer. ,,Die regels veranderen continu. Vandaag is het zus en morgen zo. Ze weten het zelf niet eens meer", schampert Nicole. Nee, ze blijven zelf niet slapen. Nicole en haar man Camile Maes zijn alleen even de grens over gewipt om Cecile een handje te helpen. Haar man is vorig jaar overleden. Voor het eerst sinds 1973 is ze zonder haar man op de camping. Vroeger ging ze vaak met hem fietsen. ,,Maar ja, nu ben ik al leen." Wat ze van plan is? Genieten van de schoonheid van deze land schapscamping, met zijn verge zichten en luisterrijke groen, wat lezen, eens een kruiswoordraadsel doen of iets van TV Vlaanderen zien. ,,Als dat nog marcheert", lacht ze. Schemerlamp Ook Marian en Johan Muller zijn helemaal thuis op Tuinenburg. Het echtpaar heeft jarenlang een winkel gehad in Zaamslag, maar die is nu gesloten. ,,Het is mooi geweest", zegt Marian, die voor de caravan de afwas doet. En dus hebben ze alle tijd om te genieten van hun prach tige plekje bij de treurwilg en de sloot, het grasveld met de bloemen rand ('Daar zet ik elk jaar zelf bloe men'). De caravan is als een echte huiskamer ingericht, compleet met dressoir, schemerlampje, eiken ta fel en gemakkelijke stoelen. ,,Je hebt niet veel meer nodig, toch? Ik mis niks. Het fijne van deze camping is dat je ontzettend ruime staanplaat sen hebt. Heerlijk." Zij heeft aan de natuur en een boekje genoeg. Zo nu en dan gaat ze met haar man Johan naar de zeedijk om naar de schepen te kijken. ,,Je hoeft niet ver weg te gaan om het mooie te zien." Eigen wc Els en Teus Teunisse zijn helemaal uit Bennekom komen rijden voor drie nachtjes op camping De Meer paal in Zoutelande. Teus: ,,Wij wa ren coronamoe." Els: „Helemaal een sik van al die regeltjes. Je kan niks en je mag niks. Hier op de camping kun je lekker je gang gaan, hart stikke fijn. Op 1,5 meter afstand, dan." Dit weekeinde waren alle kinderen weg. ,,De ene naar Dren the, de andere naar Friesland. Nou, dat wilden wij ook wel", zegt Els. ,,Waar naartoe maakt niet uit, als je maar je eigen sanitair had. Ik tikte in: 'camping met sanitair'. Er kwam maar één camping uit en dat was deze. Het is 2,5 uur rijden, maar we hebben wél onze eigen wc!" Ook niet onbelangrijk: de duinen en het strand binnen handbereik. Teus: ,,Misschien gaan we wel even naar Neeltje Jans, een beetje toeren met de auto. We komen bijna nooit in Zeeland. Kunnen we beter even rondkijken, nu we er toch zijn." Els: ,,Zeeland heeft de meeste zonuren, hè! Kwamen we net achter. Onze jongens zitten in de regen!" Springkussen Floor de Keijzer (11) uit Roosendaal is op bezoek bij vriendin Laurie Mulder (9), die met haar ouders op camping De Meerpaal staat. Ze ko men net bezweet van het spring kussen af. Van een uur springen droog je uit, namelijk, dan moet je een ijsje eten. En daarna het pira- tenschip op. En dan weer een ijsje, en springen. Of andersom. Om hun arm prijkt een bandje als teken dat ze campinggasten zijn. Daarmee zaterdag 1 mei 2021 Op het oog lijkt het op de weg weer net zo druk als voor de uit braak van de coronacrisis. Maar schijn bedriegt, merken ze in de Westerscheldetunnel. Theo Giele Ellewoutsdijk Tip? redactie@pzc.nl KAMPERLAND Bistro Restaria Haven zicht in Kamperland do neert 330 kilogram verse friet aan de voedselbank in Goes. Het restaurant won de friet bij een online bingo van horecagroot- handel Bidfood in Burgh- Haamstede. ,,Het is een goed product, maar wij serveren altijd friet van Zeeuwse aardappelen in ons restaurant. Boven dien willen we graag het goede doel steunen. Het is een moeilijke tijd voor iedereen", zegt Ilja Tromp van Havenzicht. De friet wordt op 19 mei bij de voedselbank afge leverd. VLISSINGEN De 43-jarige Inge Bos scha uit Oost-Souburg vertelt in het televisiepro gramma Vrijdenkers hoe ze uit de gereformeerd vrijgemaakte gemeente stapte. Ze is één van de zes jonge mensen die geïnterviewd worden door Özcan Akyol. Hij spreekt met voormalig gelovigen van verschil lende achtergronden: joods, hindoeïstisch, isla mitisch, gereformeerd vrijgemaakt, Jehovah's getuigen en zevende dagsadventisten. De televisieserie is vanaf morgen wekelijks te zien op NPO 2, om 17.40 uur. Hulster EHBO-vereni- gingen en de gemeente Hulst nemen samen het initiatief voor een gratis AED-cursus voor inwo ners. Kennis van reani matie is belangrijk, vin den ze. In 2015 werd een gratis AED-cursus gegeven, waar tweehonderd in woners aan meededen. Ook het aantal AED's, die worden gebruikt om mensen met een hart stilstand te reanimeren, moet omhoog en de spreiding ervan kan beter. Het beheer van de appa raten krijgt ook meer aandacht. Je hebt niet Ondine van der Vleuten Zaamslag/Zoutelande - Nicole Baeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30