22 Van Middelburg tot Stadskanaal: bijna iedereen gunt FC Emmen handhaving "DE MONTAGE WAS PERFECT GEREGELD" Bijna iedereen is blij voor het herrezen FC Emmen, de club waar ze het voetbalsprookje van het jaar schrijven nu handhaving dichtbij is. ,,Dat ze daar de trainer er niet uit hebben gegooid, vinden veel mensen fantastisch.'' BELISOL MIS GEEN GOAL VAN Ajax - FC Emmen Castricum een belangrijk feitje op dat er onlosmakelijk aan verbon den is. ,,Een trainer ontslaan lijkt normaal in het voetbal als het niet goed gaat. Emmen deed het een keer niet. Dat blijkt ook te werken. Je kweekt er goodwill mee.'' Oploskoffie Castricum maakte in 2018 een tv-serie over FC Emmen in het eerste jaar in de eredivisie. ,,En ik volg ze nog steeds. Die kneuterig heid maakt ze sympathiek. Unox en oploskoffie, dat gevoel krijg je bij Emmen. En dan komen wij daar uit de Randstad. Zij vinden natuurlijk dat wij een beetje uit de hoogte doen. Terwijl er in Neder land toch altijd wel sympathie is voor de underdog. Dat merkte ik ook aan de serie. De serie werd heel goed bekeken en ik kreeg er veel positieve reacties op.'' Castricum werd soms wel een beetje gestoord van de 'doe-maar- normaal-dan-doe-je-al-gek-ge- noeg-mentaliteit'. ,,Dat je dan weer iemand interviewde en dat ze dan in de derde zin weer begon- nen over no-nonsense en dat ze daar het liefst zo normaal mogelijk wilden zijn. Dat is soms best irri tant. Maar je kon er natuurlijk heerlijk werken. Je loopt er zo naar binnen en spreekt er de directeur." Niels Dijkhuizen, verslaggever van RTV Drenthe, interviewt tria- ner Dick Lukkien elke week. ,,Hij is écht zo nuchter. Nu het goed gaat, loopt hij niet ineens de polo naise. Zoals hij ook gewoon rustig bleef toen ze laatste stonden. De sfeer was zelfs lacherig toen ze zo slechts presteerden dat ze bij de slechtste eredivisionisten ooit hoorden. En kijk nu. Kom ik in Emmen of Assen, dan zie ik kleine kinderen met Emmen-shirts lo pen. Dat was vroeger echt niet zo.'' Good old Evert ten Napel vroeg zich een uur na het duel afgelopen zondag tussen FC Emmen en Heracles (3-1) toch nog even af of hij niet wat té enthousiast was ge weest. Het was een geweldige middag op de Oude Meerdijk, daar niet van. Want de wedstrijd voltrok zich in een schitterend scenario, waarbij Emmen glorieus zegevierde en handhaving nabij lijkt. Het Emmense thuispubliek, voor het eerst in lange tijd weer aanwezig, stond op de banken. Dat werd allemaal omlijst door de bekende commentator en streekgenoot Ten Napel, die decennia geleden al verslag deed van de grootste wedstrijden ooit en nu vanaf de tribune een vleugje EK '88 terugbracht naar 2021. Michael de Leeuw was ineens Marco van Basten en trainer Dick Lukkien was Rinus Michels. Het hele repertoire kwam voorbij: 'Onvoorstelbaar!' 'Sjongejonge- jonge!' En ook: 'wat een goal!' ,,Ik probeer altijd neutraal te blijven'', zegt Ten Napel. ,,Maar in die laatste tien minuten kreeg ik iets van: dit is toch wel een heel lekkere wedstrijd. Die De Leeuw maakte een van de mooiste goals van het seizoen! Ik ben natuurlijk ook nooit een commentator geweest die droog de feiten van een wedstrijd oplepelt. En ja, bij Emmen. Ik ben daar in Drenthe geboren. Je had daar verder nooit wat op het gebied van sport. Ik fietste vanaf Klazienaveen altijd langs de Oude Meerdijk naar het lyceum. Ik beken: daar moest ik zondag wel even aan denken.'' Ten Napel mag zijn sympathie voor de club dan baseren op nos talgische fietstochten van vroeger, de Nederlandse voetballiefhebbers van Middelburg tot Stadskanaal houden deze dagen ook gewoon van Emmen. De club die nog niet zo lang geleden de gedoodverfde degradatiekandidaat leek, maar nu is herrezen. ,,En tussendoor werd de trainer niet ontslagen'', lepelt programmamaker Rutger Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. zaterdag 1 mei 2021 GO 'Je ziet zelfs kleine kinderen met Emmen-shirts lopen nu' Ga naar de AD-app of ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Nik Kok Emmen Michael de Leeuw was na het duel met Heracles de gevierde man. Hij scoorde een hattrick. FOTO'S ANP Wilt u graag nieuwe kozijnen en deuren, maar ziet u op tegen de verbouwing? Met Belisol is dat niet nodig. Onze vakmannen zijn gespecialiseerd in het plaatsen van kozijnen en deuren en doen dit met de uiterste zorg. Wij geloven in het ontzorgen van onze klanten en daarom geven we ook nog eens 20 jaar garantie op onze producten. Meer «reten? Maak een afspraak op belisol.nl Belisol Goes, Nobelweg 2-24, 4462 GK Goes, T 0113-211 811

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22