I L\* 20 Vertrouwen in goede afloop bij Feyenoord nadert het nulpunt 'Praten met Van Hooijdonk? Geen behoefte aan' Om nog vierde te kunnen worden moet Feyenoord morgen van ADO winnen. Maar in de Kuip zorgt zelfs een wedstrijd tegen de hekkensluiter nu al voor bibbers. Lindeman naar de Giro d'Italia PEC mist zestal met corona Hekkensluiter ADO Den Haag heeft zestien schamele puntjes. De ploeg verloor al achttien wedstrij den en won slechts tweemaal. Het doelsaldo van de formatie van trai ner Ruud Brood is min 45. Degra datie lijkt in Den Haag met de beste wil van de wereld niet meer te voorkomen en dan is het geld bij de met overnameperikelen worste lende club ook nog nagenoeg op. En toch zit waarschijnlijk geen enkele aanhanger van Feyenoord zondag ontspannen onderuitge zakt voor de televisie in de weten schap dat de Rotterdammers dit klusje wel even gaan klaren. Zeker niet nu aanvoerder en topscorer Steven Berghuis in Den Haag ont breekt omdat hij na zijn rode kaart tegen Vitesse het eerste van twee duels schorsing moet uitzitten. Zelfs ADO-uit belooft op voor hand een zware klus te worden voor dit Feyenoord. Trainer Dick Advocaat had deze week de wed strijd van de club waar hij als speler opgroeide tegen Fortuna Sittard nog eens gedetailleerd teruggeke ken en concludeerde dat het alle maal nog niet zo slecht was wat de hekkensluiter had laten zien. Het feit dat ADO zowel tegen PSV, AZ en Vitesse een punt pakte, moest volgens Advocaat 'een waarschu wing zijn' voor zijn spelers. ,,Maar zo slecht als mensen sug gereren dat het nu gaat bij Feyen- oord, die mening deel ik niet'', zegt de scheidend coach. ,,We stonden toen de competitie vorig seizoen Boskamp wil lekker achterover zitten met zijn bamihappen en een 0-3 zien. Maar zo gaat het dit jaar niet werd afgebroken zes punten achter op AZ en dat staan we nu weer.'' Hoe je het ook bekijkt: Feyenoord moet zondag de hekkensluiter kloppen. Ook al ging de ploeg de laatste jaren juist geregeld onderuit bij clubs die aan het einde van de rit zouden degraderen. ,,We moeten onze ogen niet sluiten voor het feit dat we sowieso veel moeite hebben om een wedstrijd te winnen'', zegt Advocaat. ,,Wij winnen zelden makkelijk, het kost ons heel veel kracht. Er moet altijd een bepaalde strijd in de ploeg zitten. En be paalde clubs spelen inderdaad wel makkelijker dan Feyenoord.'' Als Feyenoord er niet in slaagt om de zwakste ploeg in de eredivi- MIS GEEN GOAL VAN ADO - Feyenoord ADVOCAAT sie op de knieën te krijgen, dan is de jacht op plek 4 zo goed als zeker voorbij. Dan moet Advocaat in de nadagen van zijn loopbaan de meu belen nog zien te redden via de play-offs, in een ongetwijfeld nega tieve sfeer in en rond de Kuip. Het is een scenario waar veel Fey- enoorders nu al serieus rekening mee houden. Jan Boskamp bijvoor beeld, een goede vriend van Advo caat. Hij zit het niet echt meer zit ten dit seizoen. ,,Jan wil lekker ach terover zitten met zijn bamihappen en dan 0-1, 0-2 en 0-3 zien'', zegt Advocaat. ,,Maar zo gaat het dit jaar niet. Hopelijk volgend jaar wel.'' Zo ging het al niet met de meest waardevolle speler van de eredivi sie in de gelederen en zonder Berg huis is het er niet gemakkelijker op geworden. De aanvoerder kreeg deze week niet nog eens onder uit de zak van Advocaat omdat hij de ploeg du peerde met de onnodige rode kaart tegen Vitesse. ,,Ik heb niet specifiek meer met hem over die overtreding meer gesproken'', zegt Advocaat. ,,Omdat hij zelf al aangaf dat het stom was. Als je zelf op niveau hebt gespeeld, weet je dat deze situaties niet mogen voorkomen, maar het gebeurt wel. Moet ik hem dan eruit zetten of zo?'' Vrouwenteam tegen IJsland zaterdag 1 mei 2021 Zelfs zege op ADO geen zekerheidje Mikos Gouka Rotterdam Met gespannen blik volgt Feyenoord-trainer Dick Advocaat zijn spelers in de thuiswedstrijd tegen Vitesse (0-0). foto anp - Dick Advocaat (73) ROTTERDAM Feyenoord-coach Dick Advocaat vertelde recent in een interview met NRC Han delsblad dat hij tegenwoordig 'af en toe de andere kant op kijkt' omdat hij geen trek meer heeft om steeds de confronta tie aan te gaan. Maar de Hage naar (73) blijkt toch niet alles over zijn kant te laten gaan. De naam Pierre van Hooijdonk werkte gisteren als een rode lap op een stier bij Advocaat. De kri tische opmerkingen van de voor malige spits irriteerden de trainer van Feyenoord zo erg, dat hij wei- gert om komende zomer bij de NOS wedstrijden te analyseren tijdens het EK. ,,Als je dingen zegt, moet je weten waar je over praat. Hij haalt dingen aan, maar hij weet helemaal niet wat er op 1908 (het trainingscomplex, red.) gebeurt. Dan moet je hier langs komen en praten en dan weet je hoe er wordt gewerkt. Hij heeft het over mij en zegt old fashioned of old skool. Wat is dat dan? Laat het hem maar vertellen. Dat irri teert mij. Met hem praten? Lijkt mij niet verstandig, daar heb ik geen behoefte aan.'' Bart Nieuwkoop verhuist na de dit seizoen van Feyenoord naar Union Sint-Gillis, de kampioen van de Belgische tweede klasse. De rechtsback beschikt in de Kuip over een aflopend contract. Nieuwkoop (25) debuteerde in oktober 2015 bij Feyenoord, maar zou nooit uitgroeien tot een vaste waarde. Hij heeft wel 81 officiële duels achter zijn naam voor de Rotterdammers, waaronder de kampioenswedstrijd in 2017. Nieuwkoop won met Feyenoord ook twee keer de beker en twee keer de Johan Cruijff Schaal. Ga naar de AD-app of ad.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. NYON De Nederlandse voetbalsters nemen het in de kwalificatie voor het WK van 2023 op tegen IJsland, Tsjechië, Wit-Rusland en Cyprus. Nederland, dat bij het vorige WK in 2019 de finale verloor van de VS, is groepshoofd in poule C. De negen groepswinnaars kwalificeren zich recht streeks voor het WK, dat over twee jaar in Australië en Nieuw-Zeeland wordt gespeeld. De nummers 2 strijden in play-offs voor de overige tickets. De duels zijn tussen september 2021 en september 2022. JOHANNESBURG Bert-Jan Lindeman (31) is door zijn ploeg Qhubeka opgeno men in het team voor de Giro d'Italia, die op 8 mei in Turijn begint. Voor Linde man, die afgelopen winter overkwam van Jumbo- Visma, is het zijn derde deelname aan de Italiaanse rittenkoers. Eerder was hij erbij in 2015 en 2018. Gisteren werd ook bekend dat Oscar Riesebeek (28) zijn debuut zal maken in een grote ronde. De wiel renner uit Tiel is opgeno men in de selectie van het Belgische Alpecin-Fenix voor de Giro. ZWOLLE PEC-trainer Bert Konterman mist zaterdag avond (aanvang 20.00 uur) veel spelers in het uitduel met Vitesse. Zes spelers zijn besmet met het coro navirus en ook ontbreken er wat spelers vanwege blessures. Konterman: ,,We missen helaas veel spelers en hebben weinig kunnen trainen deze week. Jonge spelers uit de eigen jeugd krijgen nu de kans om zich echt te laten zien. Rondom het duel met Heerenveen waren de omstandigheden ook niet ideaal, maar wis ten we een prima wedstrijd op de mat te leggen. Het één sluit het ander dan ook zeker niet uit.'' PEC Zwolle is na de 0-2 zege bij Hee renveen bijna veilig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20