lEDEREENDOETMMf. De noodzaak van het Klimaatakkoord Ons landschap verandert Onze omgeving verandert. Wat kunt u doen? Rijksoverheid ÓjrJi Het Klimaatakkoord komt niet zomaar uit de lucht vallen. We maken grondstoffen sneller op dan de aarde ze kan aanvullen. Zo putten we de aarde uit, met alle gevolgen van dien voor onze leefomgeving. Daarom hebben 76 partijen het Klimaatakkoord ondertekend. We hebben afgesproken maatregelen te nemen om klimaatverandering tegen te gaan, zoals het opwekken van duurzame energie. Tot 2030 richten we ons met name op zonne- en windenergie. Het grootste gedeelte daarvan wordt gewonnen op zee, maar omdat dat niet voldoende is, onderzoeken we ook alle mogelijkheden op land. Kolen- en gascentrales staan voor de meeste mensen uit het zicht. Maar windmolens en zonnepanelen? Die zijn zichtbaar en dichtbij. Het is duidelijk dat dit gevolgen heeft voor ons landschap en voor de omgeving waarin we wonen. We kunnen er niet omheen om samen te bekijken wat de beste mogelijkheden zijn. Dit gebeurt in 30 energieregio's in de zogenoemde Regionale Energiestrategie (RES). Als er mogelijk een zonnepark of windmolen komt in de omgeving van uw woning of werkplek, dan roept dat natuurlijk vragen op, zoals: "Welke gevolgen heeft dat voor mij? Ga ik er hinder van ondervinden? Wie verdient er aan die zonne- en windprojecten en kunnen de mensen in de omgeving ervan meeprofiteren?" Wil je daarover in gesprek of meer weten over de stand van zaken in jouw regio, ga dan naar iedereendoetwat.nl/res Ruimte voor nieuwe energie Niet makkelijk, wel nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16