Eigenaren Steenen Brug toe aan nieuwe uitdaging STAALBOUW M 7 The Dutch Steel Company Betonblokken die 's nachts met grofgeschut verschoven worden en door gesneden kabels van snelheids meters: een proef die te hard rijden in Ovezande moest verhelpen, werd botweg gesabo teerd worden. Het is niet dat Paul Mijnarends nu met tegenzin in de keuken staat. In tegendeel. ,,Ik doe dit al achttien jaar met veel plezier", vertelt hij. ,,De laatste jaren samen met mijn vrouw Anoek. Maar zij heeft recent een mooie baan aangeboden gekre gen, waarin ze veel potentie ziet. Dan ga je nadenken: wil ik in mijn eentje door? Als mijn vrouw dan straks op zaterdag vrij is, sta ik hier in de zaak. Alles afwegende hebben we besloten dat het na achttien jaar mooi is geweest. Het is dus geen kwestie van moeten. We zijn toe aan een nieuwe uitdaging." Tot het restaurant aan de Keizers- dijk is verkocht, blijft De Steenen Brug gewoon open. Mensen kun nen afhalen en ook het terras gaat zaterdag weer open. Dat laatste ge beurt vooralsnog alleen op de zater dag. ,,We hebben een klein terras en bovendien zijn de weersvoor spellingen nog niet best", legt Paul uit. „Daarom geefik het zekerheidje dat ik nu heb liever niet op om het terras doordeweeks open te doen.'' Met dat zekerheidje bedoelt Paul zijn tijdelijke baan in de groenvoor ziening. Hij en Anoek zijn namelijk niet bij de pakken gaan neerzitten toen corona pakweg een jaar gele den de horeca in het hart trof. Om toch brood op de plank te krijgen, zijn ze allebei ander werk gaan doen. Paul werkte onder meer bij de plantsoendienst en op een bag gerschip, Anoek sjouwde in de bouw en werkte als grondwerker en cleaner van graafmachines. Fulltime machine-operator voor Steel Beam Assembler compact Operator (Machinebediende) Wie achter de vernielingen zit, is onbekend. Net zo min als hoe het nu ver der moet. Want de gemeente had graag geweten wat het effect was van zulke snelheidsremmers op de Plataanweg. ,,We kregen klach ten over snelheid en trillingen", legt een woordvoerder uit. Maar omdat er maar van twee tot drie dagen metingen beschikbaar zijn, is de proef mislukt. De blokken waren naar de berm verschoven waardoor ze hun functie verloren. De gemeente heeft ze daarom maar helemaal weggehaald. Op Koningsnacht 4.45 uur werd aanwonende Carolien Ver- haagen wakker van een hoop ka baal. ,,Op de weg waren ze met een shovel die blokken aan het verschuiven", vertelt ze. ,,Ieder- een werd er wakker van." Een ruime week eerder had zij, net als andere aanwonenden, een brief gekregen waarin de gemeente de proef aankondigde. ,,Maar we hebben helemaal geen last van het verkeer! Niet van hardrijders en niet van landbouwverkeer. Ja, in oogsttijd is het hier natuurlij ker drukker dan anders. Maar dat weet je als je hier komt. Als je dat niet wilt hebben, moet je op Elle- woutsdijk of in de stad gaan wo nen." Sterker nog, de proef werkte volgens haar juist averechts. ,,Door die blokken stropte het Maar we hebben helemaal geen last van het verkeer! verkeer op. Daardoor reden auto's ook onderlangs de dijk, pal voor onze huizen langs." Door hun au to's zó op te stellen dat verkeer ook daar flink moest afremmen, kon het probleem verholpen wor den. ,,Maar we willen daar geen verkeer. Er lopen daar kinderen." Meerdere buren hebben het zelfde standpunt als Verhaagen, blijkt uit een rondgang. Zij zijn in ieder geval niet de mensen die de situatie hebben aangekaart bij de gemeente, vertellen ze. Net zo min als Ad Schenk die aan de overzijde van de weg woont. ,,Ze waren nog gevaarlijk ook, die blokken beton. Als iemand er te genaan rijdt heb je een dodelijk ongeluk. Auto's moeten erdoor inhouden en weer optrekken. Op die manier geeft het juist over last." Zonder overleg Schenk is ook kritisch op het han delen van de gemeente. Hij vindt dat eerst met de aanwonenden gesproken had moeten worden. Volgens Schenk heeft de dorps raad daar ook op aangedrongen. Overleg kwam er echter niet, een brief waarin de proef werd aange kondigd wél. ,,In deze tijd kun je niet meer zo opereren. Dat weg halen van de blokken is niet zoals het hoort, maar met deze manier van werken roep je het over jezelf af. Je moet mensen niet tegen je in het harnas jagen. Had eerst overlegd. Nu sta je met 3-0 ach ter." zaterdag 1 mei 2021 BE 'Daar valt weer een restaurant om door corona.' Je zou het kunnen denken als je ziet dat De Steenen Brug in Goes te koop staat. Maar niets is minder waar. De eigenaren van het restaurant zijn na vele jaren simpelweg toe aan iets nieuws. 'We vertrekken straks met opgeheven hoofd.' Rob Paardekam Goes DE KOKII De Kok Staalbouw BV, is een toonaangevend nationaal en internationaal opererende staalbouw onderneming die met gebruik van zeer moderne productiemiddelen, staalcon structies van de meest uiteenlopende aard ontwerpt, produceert en monteert. De Kok Staalbouw BV houdt zich bezig met het realiseren van projecten in utiliteitsbouw, fabrieksgebouwen, on- en offshore projecten, waterbouwkundige werken en kranenbouw, waarbij kwaliteit en service een vereiste zijn. Wij zijn voorzien van het kwaliteitscertificaat volgens NEN-ISO 9001ISO 3834-2, EN 1090-1 en 2 exc.4 (CE markering) en het V.C.A.P. veiligheidscertificaat. Ter versterking van onze productieafdeling zijn wij op zoek naar. Functieomschrijving; Bedienen van deze volledig geautomatiseerde productielijn met samenstel en lasrobot. Zorgdragen en waarborgen van de kwaliteit en maatvoering van het gepro duceerde product. Uitvoeren van dagelijks onderhoud van de machine Er wordt gewerkt in ploegendienst. U dient inzetbaar te zijn op andere C.N.C. gestuurde machines in ons pro ductieproces. Voor deze functie vragen wij; Opleiding MBO werktuigbouwkunde niveau 3 of 4. Flexibele werkinstelling Kennis van diverse lasprocessen Communicatieve vaardigheden benodigd voor contacten met werkvoorberei ding, engineering en leverancier Functieomschrijving; Het bedienen van diverse C.N.C. gestuurde machines zoals; - boor-zaagstraat - pons- knipmachine - boor- brandsnijmachine - raveel robot Enige jaren ervaring geniet de voorkeur. Voor deze functie vragen wij; Opleidingsniveau VMBO - TL eventueel met aanvullende opleiding op MBO niveau Voor de bovengenoemde functies bieden wij een prettige werkomgeving en een goed salaris met uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Wij ontvangen graag uw sollicitatie met uitgebreide CV. U kunt uw sollicitatie digitaal versturen aan; kok@kokstaal.nl. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. De Plataanweg in Ovezande. foto marcelle davidse Verkeersproef wordt botweg gesaboteerd Michiel Bouwman Ovezande Twee van de vier betonnen snelheidsremmers die op de Plat- aanweg werden geplaatst bij wijze van proef. -Carolien Verhaagen, aanwonende Plataanweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132