'IK WILDE MIJN DIËTISTE PLEASEN' Loek Peters 'Éen glaasje maar, dat is niets voor mij' 'Dat thuissporten vind ik superirritant' 'Mijn horloge houdt mijn body battery bij' 'TikTok is een tijdmoordenaar' 'Hersenloos series kijken is mijn therapie' Acteur Loek Peters (46) speelt een van de hoofdrollen in de komedie over swingers Niks vreemds aan. Hij stond daarom vaak in onderbroek en blote borst op de set. 'Ik was zo blij dat ik die kilo's kwijt was.' ETEN EN DRINKEN 'Mijn probleem is dat ik de hele dag wil eten. Het stomme is dat overal ongezond eten wordt aangeboden. Alsof je een ver slaafde bent en op elke hoek heroïne kunt kopen. Ik ben van de extremen, van te veel of te weinig. Sinds een jaar probeer ik die patronen te levelen, maar het is lastig vol te houden, en corona helpt ook niet. Ik houd van een wijntje en een cognacje na het eten. Van 'één glaasje maar' ben ik niet, dan drink ik gewoon niet. In januari deed ik als ambassadeur van de Stichting ALS mee aan de 'vier keer nul procent'-challenge: een maand geen koffie en alcohol, niet snoepen en roken. Dat laatste deed ik toch al niet.' BEWEGEN 'Normaal gesproken ga ik drie keer per week naar de sport school, nu sport ik bij vlagen thuis. Ik zet de racefiets op de Tacx, maar ik moet eigenlijk meer doen: cardio, gewichten, mezelf lens stompen. Ik heb alleen geen ruimte voor een bokszak en ik mis de discipline. Ik vind dat thuissporten superirritant. Niks lekkerder dan kapot gaan op de sport school en dan in de sauna stappen. Ik sport om gezond en fit te blijven, maar het schoonheidsideaal heeft er ook mee te maken. Qua kleding zie ik er leuker uit als ik wat kilo's kwijt ben en bij vrijscènes speelt het ook een rol. Zoals bij deze film: het blijft pittig om in je onderbroek met je bolle pens over de set te stappen, zeker als je weet dat een afgetrainde Juvat Westendorp daarna komt. Gelukkig had ik net die challenge gedaan.' SLAPEN 'Is een issue. Ik kan best goed slapen maar ik slaap te kort. Mijn smartwatch houdt mijn body battery bij. Als ik om half 1 naar bed ga en er om 7 uur uit moet, zie ik aan de data dat mijn lijf niet is opgeladen. En als ik 's avonds laat nog wat eet, is mijn hartslag 's nachts hoger. Zo'n apparaat laat zien dat mijn gedrag direct invloed heeft op mijn nachtrust. Ik heb stokken achter de deur nodig. Ik heb een tijdje bij een diëtiste gelopen en dat werkte goed. Ik ben een pleaser en viel voor haar kilo's af.' SCHERMTIJD 'Lekker hoog. Als ik weinig te doen heb en de kinderen naar school zijn, kan ik nog weleens een serie checken. 's Avonds ook ja, veelal Netflix. Laatst had ik vijf uur schermtijd op mijn mobiel, maar dat kwam door de TomTom. Verder post ik af en toe op Facebook, ben ik sinds kort zeer actief op Instagram (@1loekpeters) en twitter ik erop los. LinkedIn gebruik ik zakelijk voor mijn bedrijf Maakdeanderbeter. Daarmee geef ik trainingen en lezingen aan bedrijven. TikTok is een tijdmoordenaar, het is zo twee uur later. Maar ik vind het interessant, met al die tutorials over stuken en de gootsteen ontstoppen en zo.' ONTSPANNEN 'Door naar series te kijken gaat mijn hoofd uit. Zet mij in een ruimte met een boek en een muziekje en mijn hoofd draait overuren. Dan denk ik na over mijn bedrijf en daar krijg ik juist weer te veel energie van. Dus series kijken is mijn therapie. Van alles: Star Trek, Murder Among the Mormons. Hersenloos kijken noem ik het.' MEZZA 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 127