Is het vreemd dat ik fietsers voorrang geef en auto's niet? Ik wil liever geen ceremoniemeester zijn, is dat asociaal? Joost MAG T WETEN e e Als ik het zebrapad wil oversteken, kijk ik altijd even of er fietsers aankomen. Dan wacht ik tot ze voorbij zijn. Dat doe ik niet bij auto's. Dat is toch merkwaardig? JOOST We hebben hier te maken met drie soorten weggebruikers: de automobilist, de fietser en de voetganger. Aardige titel voor een hoorspel trouwens. Van de rijinstructeur herinner ik me vooral twee lessen: een auto is een moordwapen, wees altijd voorzichtig met dat ding. Dus ja, ik rem in de buurt van een zebrapad. Maar ik rem eerlijk gezegd overal. Zelfs als ik vooruit rij, rem ik. Regel twee: kijk uit voor fietsers, want ze krijgen altijd gelijk, ook als ze ongelijk hebben. Dat brengt me bij de fiets. Ik heb hem vaarwel gezegd. Ik fiets nog prima, maar de balans-act bij op- en afstappen mislukt nog weleens. Dus te rade bij de jeugd via een mini-enquête. Vraag: stopt u bij een zebrapad voor voetgangers? De antwoorden varieerden van 'altijd' via 'soms wel soms niet' tot 'moet dat dan?'. De voetganger tenslotte. De jonge voetganger heeft als motto: bij twijfel oversteken. De middelbare: bij twijfel blijven staan. En mochten de auto's voor u stoppen als u nog 10 meter van het zebrapad verwijderd bent, dan bent u oud. Na deze wetenschappelijke benadering nu mijn antwoord: uw schrik voor fietsers is terecht. Kijk uit voor die mensen, waar u ook bent. In een auto, op de brommer, bij een zebrapad, op de stoep: overal en altijd eigenlijk. Want de fiets, beste inzender, is in ons land al eeuwen lang het ongeleide projectiel onder de voertuigen. Een vriendin van mij gaat binnenkort trouwen en heeft mij gevraagd als ceremoniemeester. Ik voel daar weinig voor. Het is heel veel werk om een bruiloft in goede banen te leiden en ik heb ook gewoon een druk gezin. Is het asociaal om voor de eer te bedanken? JOOST De bruid overlegt thuis wie er ceremoniemeester moet worden. Wij luisteren even mee: 'Ankie niet moeder, het is een schat maar een warhoofd. Wie zeg je? Willemijn? Dat meen je niet. Die zit nog te janken omdat Karel weg is bij haar. Wist je dat niet, jij weet ook nooit wat. Ik dacht zelf nog even aan Gerda. Maar die is in staat de dag voor het huwelijk te bellen dat de feestzaal niet doorgaat omdat ze vergeten is, sorry mensen, om te bevestigen. Laten we nou gewoon Louise vragen. Die is druk, ik weet het, maar dat is niet voor niets want ze is wel de Bank van Engeland.' En zo komen we bij Louise, onze inzendster. En Louise kennen we allemaal. Wij weten niets, is ook niet nodig, want Louise weet alles. Louise heeft alle e-mailadressen en telefoonnummers. Ze weet het adres voor de beste sushi en waar je de kapotte sluiting van je dure broche kunt laten repareren. En wie kan het dagje uit het best organiseren: Louise! Ankie, Willemijn en Gerda, leuke meiden voor een avondje stappen, maar laten we verder zwijgen. Vooral als het gaat over de organisatie van een bruiloft. Daar hebben we immers Louise voor. Dus ja lieve inzendster, u wordt ceremoniemeester, of u wilt of niet. Want zeg nou zelf: wie moet het anders doen? MEZZA 45 -* Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij jullie vragen. Een prangende kwestie voorleggen aan Joost Prinsen? Mail dan naar joostmagtweten@dpgmedia.nl 2 ui cd CL I 00 O O i E5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125