CEM VERRAST ME NOG BIJNA ELKE DAG' BY De Liefde 'Sommige stellen doen zoveel met z'n tweeën dat ze bijna samensmelten tot één persoon. 'Josenmieke.' Het is mijn schrikbeeld dat een vriendin een etentje geeft, en me niet durft uit te nodigen zonder Cem erbij. Hij is de liefde van mijn leven, maar onze relatie staat los van mijn autonomie - en de zijne. Cem en ik werden verliefd in havo 4. Zijn Turkse ouders wilden er niets van weten; zij vonden een meisje pas interessant als er zou worden getrouwd. Dat is nooit gebeurd. Toen we acht jaar geleden een huis kochten en ik kort daarna zwanger raakte, legden ze zich er eindelijk bij neer dat ik zou blijven. Maar ze vinden evengoed dat we in zonde leven. Mijn ouders vonden me op hun beurt te jong voor een vriendje, toen ik ze op mijn 15de vertelde over Cem. Dat we onze verkering buiten het zicht van onze ouders moesten houden, zette de toon voor onze relatie. Noodgedwongen deden we veel alleen of met vrienden. Mijn eindexamenfeest. Vakanties. Verjaardagen en familiefeestjes. Prima te doen, want wie zit nu te wachten op verplichtingen bij je schoonfamilie als je 16 bent? Cem en ik pakten onze momenten wel. Hij reed op een Puch, zo'n ouderwetse. Haalde Joëlle (34) is negentien jaar samen met Cem (36). Ze hebben twee kinderen en houden er strikt gescheiden levens op na. hij me 's ochtends stiekem op bij de flat waar ik woonde. Uitgevallen lesuren brachten we samen door op een bank in het park. En als onze ouders overdag weg waren, genoten we van de privacy op een van onze kamers. Toen we een paar jaar na de middelbare school gingen samenwonen - ik studeerde, Cem werkte bij een telecombedrijf - vonden veel mensen ons nog erg jong. Zou dat stand houden? Wij zagen eigenlijk geen verschil met leeftijdsgenoten, die weliswaar in studenten huizen woonden, maar hun partners het gros van de tijd over de vloer hadden. Cem en ik deelden een adres, maar deden daarnaast weinig met z'n tweeën, ook doordat we ons in verschillende werelden begaven. Zonder het te bespreken is dat altijd zo gebleven. We hebben het fijn; de tijd die we met elkaar doorbrengen vinden we voldoende. Dan doen we boodschappen, koken uitgebreid en hangen een avond tegen elkaar op de bank. Behalve onze kinderen van 4 en 6 jaar delen we verder weinig. De laatste keer dat we samen uit eten gingen, is jaren geleden. Niet dat we elkaar niets te vertellen hebben, maar de tijd in bed is voor ons voldoende om bij te kletsen. Cem voetbalt normaal gesproken drie keer per week, ik volgde een avond per week een opleiding meubelmaken. Dat ligt nu even stil, maar de tijd die we hebben als gezin is al zo karig. We willen niet óók nog een avond oppas regelen om samen weg te kunnen. Reizen doen we met vrienden die ook kinde ren hebben. Zo houdt het kroost elkaar bezig, en hebben wij met wat extra handen ook tijd voor ontspanning. Vrijdag is onze vriendenavond. Dan spreekt Cem af met zijn vrienden, en ik met de mijne. Sommige kennissen van Cem heb ik nog nooit ontmoet, en andersom geldt hetzelfde. Alleen de groep oudgedienden uit onze jeugd reke nen we tot onze gezamenlijke vrienden. Dat zijn er vier, plus partners. Juist doordat we zo weinig samen doen, blijven we elkaar verrassen. Zelfs nu we elkaar wat meer zien door corona. Nog bijna elke dag ontdek ik iets nieuws aan Cem. Dat vind ik onweerstaanbaar sexy.' De echte naam van Joëlle is bij de redactie bekend. Ook praten over je relatie? Mail naar mezza@dpgmedia.nl 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120