30 mille voor zeker 15.500gedupeerden Natuurlijke oplossing bij een droog trekkerig gevoel en korstjes in de neus EUWS 11 Eindelijk mochten de terrassen open. Maar na één dag zon is het vooral koud en nat. Klanten dreigen weg te blijven. Dan ken je de kroegbazen niet. Met heaters en een overkapping maken ze er het beste van. 'Verzorgt schrale, droge plekjes in de neus' De kleine parasols hebben plaats gemaakt voor metersgrote vier kante exemplaren die precies het hele terras overkappen. Aan de palen hangen, behaaglijk, warme heaters. En met lange plastic stro ken aan de zijkant - de nieuwste aanwinst van het café - durven Anouk en J oy uit Amsterdam zelfs hun jas uit te doen. Ze zijn om 12.00 uur de eerste gasten van Bar Bouche aan de Wibautstraat in Amsterdam. Hoewel het buiten slechts 9 gra den is en er flinke buien overko men, genieten zij toch van hun lunch op het terras. Voor Anouk is dit al de tweede keer deze week. ,,Omdat ik vakantie heb'', zegt ze er gehaast bij. De twee eigenaren Rutger Schiedon en Jolande Gall konden bijna niet op een ongelukkiger moment beginnen met hun eigen bar. Toen ze in december 2019 de deuren openden, moesten ze na drie maanden alweer dicht van wege corona. Een paar maanden mochten ze open, maar moesten toen opnieuw dicht. Nu kunnen ze weer van start, maar plenst het. Om gek van te worden. Toch staan ze vol goede moed achter de bar en hopen ze dat ze met hun nieuwste investering in hun 'par tytent' eindelijk iets kunnen gaan verdienen. „Eigenlijk vind ik het terras met al deze zeilen niet zo gezellig. Maar vanmiddag zijn wel alle tafeltjes gereserveerd. Zo worden we zelfs blij van de re gen'', zegt Gall. Ook bij Bar Baut, even verderop in de straat, lieten ze in allerijl ex- tra parasols aanrukken om toch nog mensen te kunnen ontvan gen. Het lijkt een slimme zet; het terras zit nagenoeg vol. Mensen zitten zelfs in hun T-shirt. Maar ideaal is de situatie met dit gril lige weer nog steeds niet, zegt manager Nick van der Meer. ,,Gis- teren hadden we tachtig reserve ringen, maar toen het zo hard re gende volgde de ene na de andere annulering. Alleen moet je er wel staan met het hele team.'' Toch is een tijdelijke overkap ping beter dan helemaal niets, ondervinden ze bij de buren van Bar Baut. Tijdens de zoveelste plensbui is het terras van The Commons compleet leeg. Hier staan bijna geen grote parasols. Het geeft een troosteloze aanblik, maar gelukkig is deze uitbater voor de inkomsten niet compleet afhankelijk van de omzet op het terras. Ze verhuren ook zaaltjes, hebben een studentenhotel en verkopen afhaalmaaltijden. Sommige ondernemers schro men niet om de boel dicht te gooien als het zo slecht weer is. Donderdag hagelde het in Oude Wetering zo hard dat het voor ei genaar Stephan Möllers van res taurant Plantage 87 niet langer zin had om de keuken open te houden. Gisteren bedienden ze toch weer gewoon, ook al waren het maar acht tafels. ,,We bekij ken per dag of het zin heeft om open te gaan. Maar we wachten er al tijden op om mooie bordjes te maken en we merken dat klanten er enthousiast van worden. Het liefst zijn we open'', zegt Möllers. Geen doen Maar terrassen openen en weer dichtgooien is voor de grootste horeca-ondernemer van Neder land, Laurens Meyer, geen doen. Zijn medewerkers willen ook graag weten waar ze aan toe zijn. En dus blijven de ruim vijftig ter rassen van zijn cafés bij weer en wind open. Op sommige plekken gaat dat goed, zoals bij De Drie Gezusters in studentenstad Gro ningen. De overwegend jonge klanten kleden zich gewoon wat warmer en daar zit het terras vol vanaf 12.00 uur. Maar zo is het ze ker niet overal. ,,Dit scenario za gen we natuurlijk al een beetje aankomen, maar je wil de pret niet drukken, dus je gaat maar open. Maar wel in de hoop dat er snel verruimingen komen. Met de openingstijden, maar ook dat er binnen weer wat mag. Want met de kosten die we nu moeten maken, lopen de verliezen alleen maar meer op.'' Dat heeft demissionair staatssecre taris van Financiën, Alexandra van Huffelen, gisteren bekendgemaakt. Het gaat om ouders die zich vóór 15 februari hebben gemeld. Ruim 11.000 ouders hebben het bedrag vóór morgen op hun rekening, wat een belofte was van het kabinet. Nog zo'n 4400 ouders niet: deels door een fout, deels omdat zij tele fonisch nog niet te bereiken waren. De ouders die getroffen zijn door een fout, krijgen het bedrag op 12 mei uitbetaald. In totaal hebben 25.946 ouders zich gemeld voor de eerste deadline van 15 februari, waarbij was toege zegd dat zij voor 1 mei de compen satie zouden ontvangen. Sinds die datum hebben zich nog eens 10.250 mensen gemeld, waarmee het to tale aantal aanvragen op meer dan 36.000 uitkomt. In december had de Belastingdienst nog amper 10.000 gedupeerden in beeld. Op basis van een 'lichte toets' is voor bijna 15.500 van de ouders die zich voor 15 februari hadden ge- meld het recht op geld vastgesteld. Voor bijna 10.000 ouders is de aan vraag in ieder geval voorlopig afge wezen. Mogelijk hadden ze geen recht op compensatie omdat ze bij voorbeeld te veel hadden verdiend of omdat ze geen kinderopvang hadden afgenomen. Van Huffelen: ,,Maar iedereen die denkt recht te hebben op geld kan erop rekenen dat we echt goed naar hun zaak gaan kijken. We gaan door tot de laatste ouder geholpen is." Over de ouders die het geld wel hebben gekregen zegt Van Huffelen dat het 'een stap vormt in de rich ting van herstel van het onrecht dat hen is aangedaan'. Problemen Of er ook frauduleuze aanvragen tussen zitten, kan zij niet beoorde len, zegt de staatssecretaris. Zo zijn er ook aanvragers bij die helemaal geen kinderen hadden, maar het kan ook zijn dat deze mensen door de zorg- en huurtoeslag in de pro blemen zijn gekomen. Zij hebben geen recht op de Catshuisregeling van 30.000 euro, maar komen mo gelijk later nog wel in aanmerking voor een andere regeling. Die is echter nog in de maak en ziet voor de zomer het licht. Van Huffelen: „Sommige mensen we ten ook niet precies waar ze recht op hadden, dus die kunnen ook een aanvraag hebben gedaan." Advertentie De neus als filter 100% natuurlijke oplossing zaterdag 1 mei 2021 Regen? Met kachel en zeil is terras toch bezet Raymond Boere Amsterdam Bijna 15.500 getroffen ouders in de toeslagenaffaire hebben recht op de zogeheten Catshuis- regeling, waardoor ze een be drag van 30.000 euro aan com pensatie krijgen voor hun leed. Laurens Kok Den Haag M Een heater op het terras van de Am sterdamse Bar Baut. FOTO'S MARCO OKHUIZEN Een pijnlijk gevoel of korstjes in de neus? Grote kans dat uw neusslijm- vlies te droog is. Zo'n 17% van de Nederlanders heeft er last van, blijkt uit onderzoek. In het voorjaar kunnen de rondvliegende pollen de oorzaak zijn. Bij mensen die hier gevoelig voor zijn kan het slijmvlies in de neus droger worden. A.Vogel Cinuforce neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. Ademen door een gezonde Voch tige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Bovendien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korstjes* beschermt en bevochtigt de neusholtes lang durig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van be schadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingrediënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Neusspray Droog neusslijmvlies Korstjes I Neusspiay IS ml spray *Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG-nr. 11-0321-7338 A.Vogel B.V. I.nl Jolande Gall bedient klanten op het overdekte terras van Bar Bouche in Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11