Via Alexander de Grote naar Tolkiens hobbits' wilder than coe than coe en ik Tokio komt tot leven O'In de bundel De kat en de stad kom je steeds dezelfde lapjeskat tegen. Dit dier is de rode draad in deze verhalen, die zich allemaal afspelen in Tokio. De Britse auteur Nick Bradley beschrijft verschillende personages: van een dakloze die schuilt in een vervallen hotel tot het fenomeen salaryman, zakenmannen die lange werkdagen maken en daarna vaak nog met de baas op stap moeten. Bradley laat de stad en haar inwoners mooi tot leven komen.' Informatief, maar niet droog O'Via sociale media en appgroepen van medeboekenliefeebbers duikt Papyrus van Irene Vallejo vaak op. Zij beschrijft de opkomst en de geschie denis van het geschreven woord en verbindt die met de cultuur van nu. Via Alexander de Grote kun je dan bij de hobbits terechtkomen, zonder dat dit geforceerd aanvoelt. Het boek is infor matief, maar wordt nergens droog. Het leest eerder als een avonturenroman.' Onverwachte ontmoeting O'Ik leerde Jonathan Coe kennen door Middle England. Die roman over Brexit vond ik geweldig. In Meneer Wilder en ik draait het om de jonge Amerikaanse Calista, die Griekse wortels heeft. Als ze in 1977 op wereldreis gaat, komt ze terecht op een Grieks eiland. Daar neemt de beroemde regisseur Billy Wilder net een film op. Onverwacht mag ze voor hem gaan werken. Ik werd geraakt door het nostalgische gevoel in dit verhaal en door hoe Coe de sfeer op zo'n filmset voelbaar maakt.' 130 tuinvragen O'Guy Barter is hoofdtuinman van de Britse Royal Horticultural Society. In de meer dan dertig jaar dat hij daar werkt, behandelde hij duizenden tuinvragen. Tuinmysteries bevat 130 van die vragen en zijn antwoorden. Over waarom pollen mensen aan het niezen brengen en waarom hortensia's van kleur verschillen bijvoorbeeld. Zowel voor beginnende als ervaren tuiniers een hartstikke leuk boek.' Gebeten door een slang O'De Leidse antropoloog Jeroen Windmeijer schreef samen met historicus Jacob Slavenburg de thriller Het Evacomplex. Het draait hierin om de slangendeskundige Frank van As. Tijdens een lezing voor de pinksterge meente wordt een van de aanwezigen gebeten door een slang en overlijdt. Dat zet een serie gebeurtenissen in gang. Ondertussen duikt een alternatief scheppingsverhaal op. Een superspan- nende thriller vol historische feiten.' MEZZA 37 O z co LU I in boeken Meutenhoff '•routvoi wiXeidsholje.i. Len geschiedenis van de wereld in boeken Meutenhoff MONIQUE ESKENS (57) van De Drvkkery in Middelburg tipt vijf topboeken. VLIEGT OVER DE TOONBANK 'We vertrekken voordat het licht is van de Zeeuwse schrijver Wim Hofman. Ook Partizanen aan de Schelde van John Brosens is in trek, over het verzet in VI tijdens de Tweede Wereldoorlog. Sowieso doen Zeeuwse titels het hier altijd goed.' LEEST ZELF HET LIEFST 'Ik heb geen favoriet genre, maar lees graag Engelse literatuur, thrillers en non-fictie op het gebied van geschiedenis.' OP HET NACHTKASTJE 'Pater familias van Russell Shorto. De schrijver stamt uit een keurige familie, maar zijn opa blijkt bij de maffia te hebben gezeten. Shorto onderzoekt diens rol. Het schijnt een meeslepend verhaal te zijn, dus ik ben benieuwd.' lltl lezen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117