De stad uit Solo langs de molens De oude vertrouwde fietsvakantie is opnieuw uitgevonden en heet nu bikepacking. Met een toffe fiets, zo licht mogelijk bepakt, van slaapplek naar slaapplek. Hans Avontuur zette een route uit van Rotterdam naar Tilburg. ROTTERDAM - KINDERDIJK 22 KM Vertrekpunt Rotterdam. In de normaal zo bruisende huiskamer van Hostel Room is het stil. De internationale reizigers die er altijd neerstrijken, zijn er even niet. Mirjam Verschoor en Monique Segeren, schoolvriendinnen van vroeger en samen eigenaars van het hostel, zagen hun wereld het afgelopen jaar compleet veranderen. 'En dan ontstaat er tóch iets positiefs,' zegt Mirjam. 'Plots kregen we Nederlandse bike- packers over de vloer. Dat was superleuk en zo kwamen we op het idee om met andere hostels een netwerk voor bikepackers te maken. Fietsen van hostel naar hostel. Alle maal unieke adressen op bijzondere plekken door het hele land.' Mirjam zwaait me uit als ik vertrek voor een tocht van Rotterdam naar Tilburg. Vaste routes bestaan niet. Vrijheid, blijheid. Ik heb mijn rit in twee etappes ver deeld: vandaag een rondje door de stad en 45 kilometer naar Dordrecht, morgen 96 kilo meter naar Tilburg. Om het helemaal eigen tijds te maken, rijd ik op een lichte e-bike- reisfiets waar niets te veel of te weinig op zit. Zodra ik de straat van Hostel Room verlaten heb, komt het gevoel van vrijheid al aan de oppervlakte. Op reis! Over de Erasmusbrug, de Kop van Zuid, een rondje Katendrecht, langs De Hef, over het Noordereiland en dan via de Willemsbrug naar de Maaskade. De wind staat strak op kop als ik langs het water, stukje bij beetje, de stad uit fiets. Benieuwd naar wat komen gaat. KINDERDIJK - DORDRECHT 23 KM Donkere wolken hangen boven de negentien molens van Kinder dijk. In het voorjaar is het hier gewoonlijk druk met toerbussen en dagjesmensen. Niet alleen Amerikanen op leeftijd willen de awesome windmills zien, ook voor de jonge internationale gasten van Hostel Room staan ze steevast op de NL-bucketlist. Maar nu is er bijna niemand en beleef ik Kinder dijk op zijn best. Tussen zon en regendruppels door fiets ik solo door dit oer-Hollandse landschap. Ik laat het tempo zakken, zet de fiets tegen een hekje en neem de tijd voor thee en een energiereep in dit droomdecor. Terug in het zadel blijft het prach tig. Sloten en vaarten trekken donkere strepen door het frisse groene gras. Er landen eenden naast me in het water, ganzen vliegen laag over. Een halfuur geleden reed ik nog door de forenzenvestingen van Rotterdam, nu neem ik een bruggetje in Oud- Alblas met zijn eeuwenoude boer derijen en hoogstam fruitbomen. Ik schroef het tempo op, want ik wil voor de schemering op mijn slaapplaats zijn: een Wikkelhouse van Stayokay in de Hollandse Bies- bosch. Het tiny house is helemaal eco, grotendeels gebouwd met hergebruikte materialen. Ik ben precies op tijd. De zon zakt achter de bomen en licht de wolken fees telijk aan. Fietsen op de grens van dag en nacht. Daarna gaat het snel. De duisternis valt over het natuur gebied en ik trek me terug in de kleine wereld van mijn huisje. De fiets zet ik binnen, voor het raam. MEZZA 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105