ra mmmmsmmmmmm i Axel viert bevrijding met soep All Stars, als een gewone sportclub te lastig is 6 Plannen voor SPAR met koopappartementen erboven :™"^///i/il\\i i i I Sillgllilli 11 mËÊSÊÈÊÊÊËê \w/*4///müê-1 ii a Al sinds 2012 moet Biervliet het zon der stellen. Een gemis, volgens Adri Dieleman van ontwikkelbedrijf Flu- vium Beverna dat in Biervliet de laatste jaren al drie woningbouw projecten heeft gedaan. Die zijn sa men goed voor eenentwintig hui zen. Er zit schwung in Biervliet. De komst van een supermarkt, met erboven acht a tien koopappar tementen, moet de kers op de kaart worden. Iets meer dan twee jaar ge leden opperde Dieleman met col lega J onathan Hoekman dit idee. In middels staan praktisch alle seinen op groen. Het college van B en W van Ter- neuzen, waaronder Biervliet valt, heeft medewerking toegezegd. Een investeerder voor het winkelpand is gevonden. En supermarktketen SPAR is bereid erin te stappen. ,,Een filiaalhouder is er nog niet", tekent Dieleman aan, ,,maar SPAR heeft een eigen opleiding. Het liefst heb ben we wel iemand uit de streek. Zie dit maar als een oproep." Dé vraag is: Kijken inwoners van Biervliet ook uit naar de terugkeer van een supermarkt? Zonder klan ten tenslotte ook geen winkel. Een rondje door het dorp leverde gister ochtend overwegend positieve reac ties op. In Biervliet is nog een bak ker, maar voor de meeste dagelijkse boodschappen moeten de Biervlie- tenaren hun dorp uit, naar Hoek dan wel IJzendijke, of ze moeten die thuis laten bezorgen. Op de oprit van zijn woning aan de Stadsweide geeft Jan de Putter zijn commentaar. ,,Het zou wel han dig zijn, als er weer een supermarkt komt", vindt hij. Hij plaatst vervol- gens enkele kanttekeningen: ,,De prijzen moeten wel fatsoenlijk zijn, niet twee keer zo hoog als ergens an ders, en het assortiment moet ook redelijk zijn." Als hij hoort dat SPAR de formule wordt, is hij gerustge steld. ,,J e hoeft dan ook het dorp niet meer uit." Het zou wel handig zijn, als er weer een supermarkt komt. Hoef je het dorp niet meer uit Cor de Ruijsscher, die bij zijn huis aan de Braakmanlaan aan het klus sen is, zegt het inmiddels gewend te zijn, dat hij voor veel dagelijkse boodschappen een stukje moet rij den. ,,Maar het zou wel mooi zijn, als hier een supermarkt is." Valerie Duysserinck, die langsloopt met haar zoon in een buggy, reageert net zo. Ze zegt boodschappen te doen in IJzendijke, Hoek of Oostburg. ,,Ik werk overal, maar ik zou zeker naar een supermarkt op het dorp gaan, als die er zou zijn." Aan de dorpsrand Zulke geluiden klinken Adri Diele- man van Fluvium Beverna goed in de oren. De supermarkt met de ap partementen komt aan de rand van Biervliet, niet ver van de N61 (Hoek- Schoondijke). Dat moet ook passan ten trekken. Of het project doorgaat, is nog niet 100 procent zeker. Dat hangt af van de verkoop van de appartementen. Rond de zomervakantie begint die. Dieleman heeft er vertrouwen in. Verschillende belangstellenden hebben al geïnformeerd. Het aanbod van koopwoningen is ook in Bier vliet ondanks de nieuwbouwprojec ten beperkt, zeker voor ouderen die gelijkvloers willen wonen. ,,Het komt goed", voorspelt Dieleman. De van televisie bekende kok en kookboekenschrijfster Yvette van Boven heeft het recept voor de vrijheidsmaaltijdsoep gemaakt, omschreven als 'een frisse lente soep'. Het herdenkingscomité zorgt met de scouting voor ver spreiding onder bewoners van wooncentra in Axel en Koewacht van 76 jaar en ouder. Woonzorg centrum De Lange Akkers in Koewacht en wooncentra in Axel worden al volgende week maan dag bediend, verpleeghuis De Vurssche op Bevrijdingsdag, woensdag 5 mei. De bevrijding wordt in Axel klein gevierd, dodenherdenking zal dinsdag 4 mei ook zeer sober zijn, zonder publiek. Op een niet nader aangeduid tijdstip worden namens de gemeente Terneuzen en de Poolse ambassade bloemen en kransen gelegd bij het oorlogs monument aan de Zeestraat. Ker ken en andere maatschappelijke organisaties is gevraagd dit ook te doen, verspreid over de dag. Om 19.45 uur luiden op 4 mei alle kerkklokken; 5 mei is om 16.00 uur een concert op het stadhuis carillon door stadsbeiaardier Piet Hamelink. De vrijheidsmaaltijdsoepactie is een landelijk initiatief van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. De Cultuurwerf Vlissingen die an dere jaren het Bevrijdingsfestival houdt, is benaderd om voor de verspreiding in Zeeland te zor gen. Axel is uitverkoren, omdat daar altijd veel aandacht is voor de dodenherdenking en bevrij ding. De actie sluit ook mooi aan bij een initiatief van het Axelse herdenkingscomité in 2019, een drukbezochte bevrijdingsmaal tijd in het stadhuis van Axel. De nieuwe sportclub in de ge meente Hulst hield gisteren een open dag in Kloosterzande. Alle deelnemers krijgen van Mascha van Bunder van 2B-FIT een bidon met hun naam erop en een medaille. ,,Gewoon omdat jullie er zijn. Jullie zijn nu al een all star. We gaan spel letjes doen en je doet mee met wat je leuk vindt." Die positieve insteek werkt, binnen vijf minuten is ie dereen aan het spelen. Hulst voor Elkaar en 2B-FIT ne- Jullie zijn nu al een all star, gewoon omdat jullie er zijn men samen het initiatief, voor jon geren en kinderen vanaf zes jaar. Wie niet goed mee kan op bijvoor beeld de voetbal- of tennisclub maar wel graag wil sporten, kan wekelijks bij de All Stars terecht. ,,Kinderen maken er kennis met verschillende sporten, door men sen die pedagogisch goed opgeleid zijn", zegt Marc de Haas van Hulst voor Elkaar. ,,We willen dat ze het plezier in sport krijgen of terugvin den." Ook kunnen de kinderen ontdekken waar ze goed in zijn, ze gaan er motorisch op vooruit en er is ondersteuning voor ouders. Bij de All Stars blijven mag sowieso, maar toewerken naar een plekje bij een sportclub kan ook. ,,Het is een kans om de kinderen ook bij het regu liere sportaanbod te betrekken." De tweede open dag wordt op 5 mei van 16.00 tot 17.00 uur gehou den, op het multisportveld aan de Willem Alexanderstraat in Hulst. Op basis van de aanmeldingen wor den locaties en groepen bepaald. Aanmelden: klz2bfit@hotmail.com mmm donderdag 29 april 2021 Impressie van de nieuwe supermarkt in Biervliet met appartemen ten erboven. il lustratie FLUVIUM BEVERNA Biervliet krijgt na negen jaar supermarkt terug Het is weer eens wat anders, een dorp dat een supermarkt te rugkrijgt. Het ruim 1500 inwo ners tellende Biervliet is de ge lukkige. Inwoners reageren over het algemeen positief. ,,Wel han dig als er weer een supermarkt op het dorp is." Harmen van der Werf Biervliet - Jan de Putter, inwoner VL Het mag coronatijd zijn, het herdenkingscomité 4 en 5 mei Axel laat zich daardoor niet uit het veld slaan. Vijf honderd blikken met een vrij heidsmaaltijdsoep worden uitgedeeld. Harmen van der Werf Axel Faalangst, autisme, overge wicht, een licht verstandelijke beperking: er zijn tal van oorza ken waardoor sommige kinde ren moeilijk aansluiting vinden bij sportclubs. Voor hen is er de nieuwe club All Stars. Sophie Stockman Hulst -Mascha van Bunder vam 2B-Fit tegen de kinderen .7 Lana (9) en haar tweelingbroer Sem in actie bij de open dag van All Stars. Mascha van Bunder van 2B-FIT en Maartje (midden) van Hulst voor Elkaar begeleiden de kinderen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53