m Uitleg Tholen over klokkengelui moet beter 6 'Lelijk' kantoor in Goes wijkt voor appartementen Daarmee wil de eigenaar van Ca rédo Comfortwonen nog maar eens een misverstand uit de weg rui men. ,,Ik kom nog altijd mensen te gen die denken dat we apparte menten in het bestaande gebouw gaan maken'', zegt hij. ,,Maar we gaan toch echt iets heel nieuws bouwen." Aangezien het pand aan de Van de Spiegelstraat waarin vroeger het GAK zat bij de meeste mensen niet bekendstaat als een pareltje, zullen veel Goesenaren daar niet rouwig om zijn. Het ge bouw staat bovendien al jaren leeg, met de nodige verpaupering als ge volg. Meteen na de sloop in september begint de bouw van een complex met dertig appartementen voor se nioren. Onder het pand komt een parkeerkelder voor veertig auto's. De bouw gaat vermoedelijk een kleine anderhalf jaar duren. Vol gens Lavrysen zat de angst van en kele omwonenden hem vooral in mogelijke overlast tijdens de sloop We gaan toch echt iets heel nieuws bouwen en de bouw. ,,Maar we gaan er alles aan doen om dat te voorkomen, on der meer door trillingsvrij te slopen en te boren in plaats van op traditi onele wijze te heien.'' De prijzen van de toekomstige appartementen variëren van 399.000 tot 889.000 euro en alles wat daartussen zit. De woningen zijn straks voorzien van slimme en volgens Lavrysen voor senioren goed begrijpbare domotica (techni- sche snufjes). Mocht een bewoner op een bepaald moment onver hoopt zorg nodig hebben, dan kan het bedrijf CuraeVitel daar in samenwerking met lokale zorgaan bieders voor zorgen. Lavrysen be nadrukt echter dat niemand tot iets verplicht is. Op de begane grond van het complex komt een brasserie annex huiskamer, met name be doeld voor bewoners en omwonen den. ,,Dat wordt zeker niet heel commercieel", aldus de eigenaar van Carédo. De komst van het nieuwe appar tementencomplex is het eerste deel van wat je een drieluik zou kunnen noemen. Later wil Lavrysen ook nog appartementen realiseren in de naastgelegen Villa (het pand waarin tot enkele jaren geleden de muziekschool zat) en het KPN-ge- bouw. Dat laatste pand zal daarbij deels worden gesloopt, de monu mentale villa blijft uiteraard intact. Het appartementencomplex dat la ter dit jaar zal verrijzen op de plek van het GAK-gebouw krijgt vijf woonlagen. Dat is er één minder dan in het aanvankelijke plan. Volgens de Raad van State gaat de gemeente weliswaar uit van lande lijke geluidsnormen die door de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) worden gehan- teerd. Maar die normen zijn niet in steen gebeiteld, aldus de hoogste bestuursrechter. Een gemeente kan daar met een goed beargumenteerd besluit best van afwijken. En voor het beieren van kerkklokken zou dat moeten kunnen, zo blijkt uit de tussenuitspraak. Tholen krijgt nu drie maanden de tijd voor een nieuw geluidsonderzoek en kerk- klokbesluit. Eerder legde de gemeente de HHG strenge geluidseisen voor het klokkengelui op omdat de nieuwe kerk aan de Prins Bernhardstraat- Grindweg in een rustige woonwijk staat. Door de gemeentelijke voor schriften zou de kerkgemeenschap Wij willen in de toekomst een volwaardige klok in de nieuwe kerk hangen en niet een miniklokje slechts een klein belletje in de toren kunnen hangen. ,,Wij willen in de toekomst een volwaardige klok in de toren van de nieuwe kerk han gen, en niet een miniklokje dat nauwelijks geluid maakt", zei HHG-woordvoerder Theo Hak- voort van de Tholense Hersteld Hervormde Gemeente eerder bij de Raad van State. De kerk van de HHG houdt de gemoederen in Tholen inmiddels al bijna vijfjaar bezig. Dat begon al in oktober 2016 toen buurtbewoners een handtekeningactie begonnen om te voorkomen dat tientallen ja ren oude bomen weg moesten. Be sloten werd de kerk een kleine hon derd meter op te schuiven, richting Grindweg. In november vorig jaar stapte de HHG naar de Raad van State om toestemming te krijgen voor een flinke kerkklok. De ge meente Tholen legde de Gemeente juist allerlei voorwaarden op om geluidsoverlast in de buurt te voor komen. Of de gemeente nu wel een gro tere klok gaat toestaan, moet dus binnen twaalf weken blijken. donderdag 29 april 2021 BE Sloop van het GAK na de zomer Nu het laatste bezwaar van een omwonende is ingetrokken, schiet het plan voor de bouw van dertig appartementen op de plek van het GAK-kantoor in Goes eindelijk uit de startblok ken. De verkoop is begonnen. ,,In september wordt het be staande gebouw gesloopt", zegt Sven Lavrysen. Rob Paardekam Goes Impressie van het toekomstige woongebouw op de plek van het GAK-kantoor. foto carédo comfortwonen -Sven Lavrysen Zo ziet het GAK-kantoor er nu nog uit. foto marcelle davidse De gemeente Tholen krijgt van de Raad van State twaalf weken de tijd om beter uit te leggen waarom de Hersteld Hervormde Gemeente (HHG) niet of nauwe lijks een kerkklok mag luiden. Jan van Ommen Den Haag -Theo Hakvoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51