II 7 Het was gisteren feest, zowel voor de bediening als de gasten van de horeca omdat de terrassen weer open mochten. Op het Havenplein in Zierikzee waren alle plekjes al snel bezet. TERRASSEN WEER OPEN ZIERIKZEE f ^a mag het AA zijn? Een kof- fie en een H VV cappuccino?' Het is al zeker een halfjaar geleden dat Maarten en Yolande Hardon op het terras van De Beuze konden zitten, maar eigenaar Hans Landman kent hun recept nog precies. En dat is dan ook wat de vaste gasten woensdag klokslag 12.00 uur, het tijdstip wanneer het weer mag, bestellen. ,,Erna nemen we altijd een wijntje en een lunch", zegt Maarten. Hij en zijn vrouw komen al sinds 1980 bij De Beuze. ,,En sinds ik een paar jaar geleden gestopt ben met wer ken, komen we hier elke week. Nu heb ik meer tijd voor dit soort din gen." Leny Born kwam altijd een paar keer in de week naar De Beuze en dat is ze nu weer van plan. De Zie- rikzeese bestelt gelijk warm eten. ,,Ik at hier regelmatig. Het is zo lekker. Ze hebben heerlijke kabel jauw en nu weer asperges. Ik heb me er zo op verheugd dat het weer Hier doen we het voor. Een bakje koffie, gezelligheid en lekker ouwehoeren kan." Stadsgenoot Bea Poppe komt naast haar zitten, op 1,5 meter. Voor de lockdown zaten ze vaker aan één tafel. ,,Het is echt een feestdag, vind je niet?", vraagt ze Leny. Die geniet met volle teugen. ,,Oh héérlijk! Ik heb het zóóó ge mist!" Bastiaan, Floor, Feline (8) en Lize (5) Krips uit Utrecht zitten te smullen van kroketten op brood en salades op het terras van Hector in Zierikzee. ,,We liepen hier gis teren al langs en zeiden tegen el kaar: als we morgen ergens kun nen lunchen, doen we het hier. De kussens op de stoelen zagen er zo lekker uit", zegt Floor. ,,We heb ben alles besteld wat normaal ge sproken thuis niet mag, wijn en kroketten." Bastiaan en Floor, die een weekje vakantie met het gezin vieren in Zonnemaire, vinden het een luxe dat ze weer een terrasje kunnen pakken. ,,Ik heb me erop verheugd. We gaan nog even shoppen en daarna weer even naar het terras voor een borrel. We heb ben wat in te halen, dus dan maar gelijk twee keer op één dag." De tap stroomt gelijk rijkelijk bij hotel-restaurant Hector in Zierik- zee. ,,We hebben hem vandaag voor het eerst weer aangesloten", zegt uitbaatster Erna Kramer. Ze vult de bierglazen alsof ze het gis teren nog gedaan heeft. ,,Leuk toch? Iedereen weer blij. Het was hier gelijk lekker druk. Aan vooraf reserveren doen we niet, we wil len iedereen de kans geven om te komen. En ze mogen blijven zitten zolang ze willen." Ook haar echt genoot Fred is tevreden. ,,Hier doen we het voor. Een bakje koffie, gezelligheid en lekker ouwehoe ren." Agnes de Hilster uit Zierikzee kan dat beamen. Ze zit op het ter ras van Marktzicht met goede vriend en plaatsgenoot Geert van der Werve en Irene (liever geen achternaam) uit Dreischor, met wie ze al veertig jaar bevriend is. ,,Of ik dit gemist heb? Op een ver- schrik-ke-lijke manier. Mijn con tacten heb ik gemist. En het ge woon even weg kunnen gaan wanneer ik wil. Zonder eerst een afspraak te maken." donderdag 29 april 2021 SD 'We hebben heel wat in te halen' Zierikzee Valeska Nastaly M Geert van der Werve en Agnes de Hil- ster zitten tegen de gevel van Markt- zicht in Zierik zee, één van hun vaste kroegen. Ze gaan erna nog door naar hun stamkroeg in de Visstraat, eetcafé Kort Dag. M Bastiaan en Floor Krips uit Utrecht samen met hun kinderen Feline (l) en Lize op het terras van Hector in Zie- rikzee. -Fred Kramer, hotel-restaurant Hector Vaste gasten claimen meteen om 12.00 uur hun plek bij restau rant De Beuze in Zierikzee. Links bij het raam Leny Born (l) en Bea Poppe, middenvoor dochter Marjo (l) en moeder Ina Giljam (r), en rechts bij het raam Maarten en Jolande Hardon. Marjo en Ina genie ten vooral van het mensen kijken. ,,Als we in de stad zijn, gaan we altijd hier bij De Beuze zitten." foto' sandra schimmelpennink Mark Loeffen en Kimberly van de Wakker uit Amersfoort ontvan gen hun drankjes van Sylvia den Uijl bij restaurant Marktzicht in Zie- rikzee. Mark wist gelijk wat hij wilde hebben: ,,Maakt niet uit, als het maar van de tap komt, want die heb ik thuis niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50