Grote brand verwoest vier chalets op camping Duinrand-Oost 9 L» Kennisgeving voorbereidingsbesluit Net op zee IJmuiden Ver Alpha, Ministerie van Economische Zaken en Klimaat en Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties donderdag 29 april 2021 Bij een grote brand op camping Duinrand-Oost in Burgh-Haam- stede zijn gisteren vier chalets volledig verwoest. Daarnaast hebben nog twee andere cha lets en twee huisjes schade op gelopen. Niemand raakte ge wond. Marcel Modde en Melita Lanting Burgh-Haamstede ,,Ik huur hier een caravan en zag ineens rook. Toen ben ik gaan kij ken en zag een chalet in brand staan", zegt Erwin Leerdam. ,,Ik heb gelijk gevraagd of de brandweer al gebeld was, maar dat was al het ge val." Over de camping hangen de dikke rookslierten. Even lijkt de brand wat minder te worden maar dan laait het vuur hoog op. Nieuwe caravans vallen ten prooi aan de vlammen en de dikke zwarte rook is in de wijde omtrek te zien. De brand woedt op Duinrand Oost, het deel van de camping waar de meeste caravans nog staan en waar de eigenaren nog niet aan het einde van het jaar weg moeten. ,,Onze caravan staat daar", wijst mevrouw De Mooij naar een cara van vlak bij de brandhaard. ,,Die met dat zwarte dak. Wij moesten van de politie naar buiten, daarom MHet vuur sloeg al snel over naar an dere chalets. staan we nu hier. Wij hebben ge hoord dat de brand is begonnen in een caravan van een Duitser die gis teren is weggegaan." De familie De Mooij staat al veertig jaar op de camping. Ongerust kijken ze naar de hoog oplaaiende vlammen. ,,We hoorden enorme knallen. Van gasflessen denk ik en we zagen al lemaal zwarte rook." Op zich is het vrij rustig op de camping. Her en der staan wat mensen te kijken. Omstanders ver- tellen dat veel caravans niet bezet zijn, omdat de Duitse eigenaren niet komen door corona. Rond het middaguur zijn de ergste zwarte wolken weg en is de brand onder controle. Tegen half één wordt het sein brand meester gegeven. Over de oorzaak is nog niets bekend. ,,Dat wordt ook lastig te achterha len", zegt woordvoerder Johan Mul der van camping Duinrand. ,,Een pannetje op het vuur of zo, wie zal het zeggen. ,,Van dat chalet is echt helemaal niks meer over. De bewo ners waren net even naar het dorp om boodschappen te doen. Vrese lijk voor al die mensen die dit over komt." Mulder is vol lof over de inzet van de brandweer. Door belendende chalets nat te houden en dankzij een matige wind is volgens hem een nog veel grotere schade voorko men. ,,Nu snap je ook goed waarom de overheid meer ruimte tussen die huisjes wil. Aan die kleine tuintjes kan je ook zien dat de camping ver ouderd is en hoognodig moet wor den aangepast. Zo'n chalet is net tupperware. Dat is zo weg als dat heet wordt. Verschrikkelijk!" Duinrand heeft het getroffen deel afgezet. De grond is vervuild en moet samen met de brokstuk ken worden afgevoerd. Dit deel van de camping staat pas in 2023 op de nominatie voor herinrichting. Als de huurders goed verzekerd zijn, kunnen ze in principe een nieuw chalet op hun plek terug zetten tot die tijd, aldus Mulder. De toekomst van Duinrand is al maandenlang onderwerp van dis cussie. Zo'n 80 eigenaren van de vaste huisjes en stacaravans op de camping Duinrand-West in Burgh-Haamstede hebben de op zegging van hun gehuurde grond door recreatie-ondernemer Ma- chiel Blom naast zich neergelegd, bleek vorige week. Blom wil zijn camping omvor men tot een luxe park met duur zame vakantiewoningen, maar de huidige gasten zien dat niet zitten. Voorbereidingsbesluit Wat gaat er gebeuren? Waarom is het proj'ect Net op zee IJmuiden Ver Alpha nodig? Waar kunt u de stukken inzien? Wilt u meer weten? GO 'We hoorden enorme knallen' FOTO JEAN-PAUL KOTOUN/VIBEZ FACTORY Kijk op de site bij /video Brand op camping Duinrand-Oost De minister van Economische Zaken en Klimaat en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijks relaties bereiden een inpassingsplan voor waarin het tracé van het Net op zee IJmuiden Ver Alpha in gemeentelijk ingedeeld gebied wordt vastgelegd. Met totale tracé bestaat uit een ondergrondse kabel verbinding vanaf een platform in het windenergiegebied IJmuiden Ver op de Noordzee via een nog te bouwen converterstation op land tot het hoogspanningsstation in Borssele. In een inpassingsplan legt het Rijk de bestemming van de grond vast en de regels voor het gebruik ervan. Ter voorbereiding hierop hebben de ministers voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha een voorbereidings besluit genomen. Dit betekent dat is bepaald voor welk gebied het inpassingsplan wordt voorbereid. In het voorbereidingsbesluit staat in hoofdlijnen het voorgenomen plangebied van het vast te stellen inpassingsplan. Als gemeenten een aanvraag ontvangen voor een omgevingsvergunning voor het bouwen of voor het uitvoeren van overige werken en werkzaamheden in dit gebied, dan moet rekening worden gehouden met dit voorbereidingsbesluit. Dat kan betekenen dat de aanvraag voor de vergunning wordt aangehouden. Om te voorkomen dat het gebied minder geschikt wordt voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha zijn nieuwe ruimtelijke ontwikkelingen niet toegestaan, tenzij daar een specifieke omgevings vergunning voor wordt verleend. Het gebied waarvoor deze beperking geldt, is aangegeven op de kaart bij het voorbereidingsbesluit. Deze kaart is te vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Door het gebruik van olie, kolen en aardgas warmt de aarde op en verandert ons klimaat. Om dit tegen te gaan, stapt Nederland over op duurzame energie uit wind, zon en aard warmte. Voor deze overstap zijn aanpassingen aan ons elektriciteitsnet nodig. Het windenergiegebied 'IJmuiden Ver' is onderdeel van de Routekaart windenergie op zee 2030 waarbij verschillende windparken op zee worden aangesloten op het landelijk hoog spanningsnet en groene stroom gaan leveren. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op 29 april 2021. Het voorbereidingsbesluit is van 30 april 2021 tot en met 10 juni 2021 in te zien: - Digitaal opwww.ruimtelijkeplannen.nl en op www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. - Op papier kunt u het besluit en de bijbehorende kaart tijdens reguliere openingstijden bekijken op het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, Bezuidenhoutseweg 73,2594 AC Den Haag. Hiervoor kunt u een afspraak maken via Bureau Energieprojecten, telefoon 070 379 89 79. U kunt op vertoon van uw legitimatiebewijs de stukken inzien. Neem contact op met het Bureau Energieprojecten als u de documenten niet digitaal kunt lezen en niet naar het ministerie kunt komen. Dan wordt in overleg gezocht naar een maatwerkoplossing. Het is niet mogelijk om tegen het voorbereidingsbesluit bezwaar te maken of beroep in te stellen. Dit volgt uit artikel 8:5, eerste lid, in samenhang met artikel 7:1, eerste lid, en artikel 1 van bijlage 2 bij de Algemene wet bestuursrecht. Meer informatie vindt u op www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Heeft u naar aanleiding daarvan nog vragen? Dan kunt u bellen met Bureau Energieprojecten, telefoon 070 379 89 79. .mee"1* Ainemuiden Middelburg OosI'Soubure V, - VLissingeri Legenda Grens r Voorbereidingsbesluit I—J Net op zee IJmuiden Ver Alpha Converterstationlocatie 1 Gemeentegrenzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37