II Wantrouwen na brief Vlissingen over Trekdijk t; 6 Bart Wassink: enige dat de Vlissinger wil is beter onderhoud paden en groen Levende literatuur in Middelburg ELKE WERKDAG KOOPAVOND TOT 20 UUR VANAF 29 APRIL T/M 28 MEI EXTRA KOOPAVONDEN OP: maandag, dinsdag en woensdag (uitgezonderd 4, 5,13 en 24 mei) www.intratuinkoudekerke.nl intratuin Intratuin Koudekerke Galqeweq 5, 0118-551623 dernemers een rendabel bedrijf kunnen starten." Veel belangrijker vindt Wassink nog dat 'de unieke vegetatie' van het Nollebos in stand blijft. ,,De kreken die ontstonden door bom bardementen en inundatie hebben een verschillend zoutgehalte. De vegetatie paste zich aan die om standigheden aan, waardoor het Nollebos een heel bijzonder na tuurgebied is geworden." In het rapport herinnert Wassink diverse fracties aan beloftes die ze voor de vorige gemeenteraadsver kiezingen deden. Zo waren de hui dige coalitiepartijen GroenLinks en 50Plus zeer kritisch over bebou wing in het Nollebos. ,,Ik hoop maar dat partijen vasthouden aan hun standpunten." Wassink weet nog niet of hij inspreekt tijdens de speciale inspraakbijeenkomst eind mei. Voorzitter Frans de Reeper van Stichting Behoud en Beheer Nolle- bos/Westduinpark (Ons Nollebos) laat zich zeker horen. Wèl onder protest, omdat er geen publiek tij dens diverse aan het Nollebos ge wijde vergaderingen is. De uit komst van de debatten zal grote ge volgen hebben voor de verkiezin gen van volgend jaar, voorspelt De Reeper. Wassink is de initiator van het Plat form Nollebos. Nu de gemeente raad voor de zomer een besluit lijkt te nemen, zette hij een aantal zaken op een rijtje in het rapport 'Nolle- bos van en voor de Vlissingers'. Als relatieve buitenstaander maakte hij een samenvatting van ontwikke lingen rond het Nollebos de laatste jaren. Naast een resumé van dui zenden reacties op sociale media herinnert Wassink politieke par tijen aan eerder ingenomen en/of verkondigde standpunten. Zijn ondubbelzinnige conclusie is dat 'het overgrote deel van de Vlissingers' geen veranderingen in het Nollebos wenst. De gemeente zou paden en groen beter moeten onderhouden, maar Nollebos en Westduinpark voldoen ook bijna een eeuw na aanleg nog steeds aan Er is geen draagvlak voor het streefbeeld Nollebos van b en w alle verlangens. Bebouwing - of het nou tientallen huisjes of grote ver- blijfsaccommodaties zijn - zien wandelaars, natuurliefhebbers, sporters en andere gebruikers al he lemaal niet zitten, stelt Wassink. Bart Wassink draait er niet om heen dat hij geen geboren en geto gen Vlissinger is. Hij kwam met vrouw en zoon pas zes jaar terug in Vlissingen wonen. Als regelmatige bezoeker van het bos - 'ik woon op loopafstand en ben zeker een paar keer per week in het bos te vinden' - schrok hij vreselijk toen hij vlak na zijn verhuizing berichten onder ogen kreeg over grootschalige bouwplannen. Als natuurliefheb ber dook hij in de geschiedenis van het bos en in die van 'de grote maat schappelijke onrust' die ontstond door de dreiging van 240 vakantie huisjes in het bos. Als professioneel tekstschrijver en webmaster zette Wassink de websites het-nollebos.nl en vlissin- gen.nu (waar ook een Facebookpa- gina van is) op. Via die sociale me dia kunnen geïnteresseerden ook Wassinks rapport lezen. ,,Het rap port wijst uit dat er geen draagvlak is voor 'het streefbeeld' dat burge meester en wethouders presente ren. Een financiële onderbouwing ontbreekt ook, zodat sterk betwij feld kan worden of de huidige on- De partijen baseren zich op een brief van de gemeente Vlissingen. Daarin staat dat Vlis- singen zich niet meer verzet tegen de aan leg van bedrijventerrein Trekdijk. Wat daar komt, zijn namelijk bedrijven van een om vang (kavels van minstens anderhalve hec tare) waarvoor Vlissingen zelf toch geen ruimte heeft. Hoewel dit goed nieuws lijkt voor Mid delburg, zijn D66 en SP niet gerustgesteld. Integendeel, door de brief zijn ze extra ach terdochtig geworden, verklaart Ad van de Kreeke van D66. „Vlissingen wijst namelijk ook op afspraken die tussen de Walcherse gemeenten en de provincie zijn gemaakt over de bedrijfsterreinen op Walcheren. En volgens die afspraken kan er meer op de Trekdijk dan wij als gemeenteraad willen." Dat verontrust D66 en SP, omdat het col lege van Middelburg zelf mag besluiten af te wijken van de afspraken met de raad, merkt Van de Kreeke op. ,,Via die achter deur kunnen er dan toch grotere en vervui- lendere bedrijven komen dan wij willen. Wordt de Trekdijk dan het afvalputje waar de afdankertjes zich mogen vestigen?" D66 en SP willen daarom dat het college steeds goedkeuring zal vragen aan de ge meenteraad als het wil afwijken van de eer dere afspraken met de gemeenteraad. De eerste zondag van mei staat in de agenda's van boekenliefhebbers jaarlijks rood omcirkeld: Boekenmarkt Middelburg. Die mag dit jaar niet doorgaan, maar die boe kenliefhebbers kunnen toch naar de bin nenstad komen. De Kunstroute Middelburg heeft een alternatief bedacht. De kunstenaars en galeriehouders die meedoen aan de Kunstroute lezen zondag voor uit boeken die hen dierbaar zijn. Ge woon voor de deur, op de stoep van hun ate lier of galerie. Met Scenes aan de Voordeur is er 'voor elk wat wils', belooft voorzitter Ju dith Loontjens van de Kunstroute Middel burg. ,,Van Dante's Goddelijke Komedie tot de avonturen van Klaasje Klungel." Ook stelt de Kunstroute 'het boek' centraal om het gemis van de boekenmarkt op te vangen. Op negen adressen zijn er boeken- en grafiekexposities, onder de titel Persbe richten. Daar zijn onder meer lino's, etsen en een heruitgave van het typografisch bijzon dere boek van Paul van Ostaijen 'Bezette Stad' te zien. De Kunstroute Middelburg op zondag 2 mei duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Koudekerke donderdag 29 april 2021 WA 'Nieuw Nollebos niet ons streven' Vlonders en asfaltwegen kan het Vlissingse Nollebos missen als kiespijn. Goed onderhoud heeft het bos nodig. Verder zit de overgrote meerderheid van de Vlissingers niet te wachten op veranderingen aan het hui dige stadspark, weet Bart Was- sink. Bart Wassink op een bankje in het voormalige openluchttheater van het Nollebos in Vlissingen. foto BOAZ TIMMERMANS René Hoonhorst Vlissingen -Bart Wassink Geen vervuilende industrie, maar een groen bedrijventerrein met voorzienin gen als een huisartsenpraktijk, zonne panelen en een boomgaard. Dat wil Middelburg op de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland. Toch zijn D66 en de SP bang dat via een achterdeurtje alsnog de weg vrij gemaakt kan worden voor grote bedrijven met mogelijk geluids- en stankoverlast. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland Maurits Sep Middelburg I u «SP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34