Samen slurpen aan een slushpuppy Eindelijk auteur Lize Spit op bezoek bij De Koperen Tuin: 'Je boek sloeg in als een bom' Inspiratie en advies zijn gratis bij Hobby Kadohoek Lingeriezaak mag weer: van sportbh tot niemendalletje ZEELAND 3 WINKELEN ZONDER AFSPRAAK A JLm i desnoods. Papa is toch pas om 18.00 uur thuis." Petra torst een grote tas met aankopen mee: kle ding, knuffels en slijm (voor een kinderfeestje). Petra: ,,We heb ben H&M al gehad, Intertoys, M&S Mode en Jamin. Straks nog even naar een schoenenwinkel, naar de Action, nog een keer de speelgoedwinkel, nog even door de stad wandelen en op het eind een terrasje pakken. Het is hart stikke leuk in de stad. Iedereen is vrolijk, iedereen is blij. Het is zo fijn dat je geen afspraken meer hoeft te maken! Dat is drie keer niks, zeker met een kind niet. Twintig minuten in de Action is te kort, met een kind dat bij al het speelgoed blijft stilstaan." Het is één van de favoriete au teurs van Anthoni Fierloos, maar pogingen haar naar Goes te halen, liepen steeds op niks uit. De boekhandelaar maakte een klein vreugdesprongetje toen hij hoorde dat Lize Spit bij De Koperen Tuin zou langsko men. Gisteren was het zover. Fierloos stak zijn bewondering voor de 32-jarige Vlaamse auteur niet onder stoelen of banken. Het debuut van Lize Spit - de ro man Het Smelt - maakte vijfjaar geleden diepe indruk op hem. ,,Het is als een bom ingeslagen bij mij'', zei hij gisterochtend in het bijzijn van de schrijfster. ,,Je schrijfstijl is zó mooi, en het ver haal pakt je vanaf de eerste blad zijde beet. Je had de Libris Lite ratuurprijs moeten winnen.'' Lize Spit was in Goes in het kader van een landelijke actie waarbij bekende schrijvers hun favoriete boekwinkel gingen 'heropenen', nu deze weer open mogen zijn zonder verplichte re servering. De schrijfster is ver heugd. ,,Ik ben in Nederland toch nog iets minder bekend dan in Vlaanderen'', zei ze. ,,Dus het is belangrijk dat mensen mijn boek zien liggen en boekhande laren als Anthoni het kunnen aanprijzen.'' Het tweede boek van de Vlaamse auteur verscheen, ach teraf bezien, op een hoogst onge- lukkig moment: eind vorig jaar. Drie dagen later ging de lock- down in. ,,En dat terwijl we had den afgesproken dat ze nu echt een keer zou langskomen'', ver telde Fierloos. ,,Bij haar eerste boek was dat om verschillende redenen nooit gelukt. Ik ben blij dat ze eindelijk op onze 'wall of fame' komt.'' De tweede roman van Spit, Ik ben er niet, is volgens de boekhandelaar net zo mooi. v.v s .'MS'''" Een klant duikt de paskamer in. ,,Onderkleding is bij uitstek iets wat je moet proberen", zegt ver koopster Denise Vroonland. ,,We hadden de afgelopen peri ode zeker klanten die daarom een afspraak maakten, doelge richt, maar daarmee ga je het als winkel niet redden. Bovendien was het een heel gedoe met het inboeken van afspraken. Dit is veel meer ontspannen. De drempel voor klanten om bin nen te lopen is veel lager. We zijn sinds half tien, toen we open gingen, lekker bezig ge weest." Opgetogen ('We zijn al tijd zo vrolijk, hoor!') loopt ze met haar collega's rond tussen de kleurige slipjes en bustehou ders, van sportbh tot kanten niemendalletje. De bikini's en badpakken voor het zomersei zoen hangen al klaar. Denise verschikt even wat in de rekken. ,,Leuk toch, als je naar buiten kijkt en ziet dat de terrassen weer vol zitten!" Geen handwerkspullen, lacht eigenaresse Caroline Geene, die de zaak samen met haar man Richard drijft. ,,Dat denken mensen wel eens, dat wij een winkel in naaimachines en fournituren zijn." Nee, voor borduurgaren of rit sen kun je hier niet terecht. Wel voor persoonlijk advies over kralenborduren, modelbouw pakketten, snijmallen, allerlei soorten papier en karton, em bossing, scrapbooking, stempe len, miniatuur relingpaaltjes voor scheepsmodellen en wat al niet meer. Wie hier binnen loopt, krijgt meteen inspiratie. En keuzestress, maar daar hel pen Caroline en Richard je dan wel bij. Hobby Kadohoek blinkt uit in het persoonlijke contact. Caroline: ,,Een van mijn klanten zit in Ter Valcke. Die dame is te oud om zelf te komen, dus ga ik elke maand naar haar toe met de nieuwste spulletjes. Dat is met corona natuurlijk helemaal mis gelopen." Hoeveel spullen er ook in de winkel staan, Caroline en haar man weten precies wat ze te koop hebben. ,,Ik ben zelf ook hele dagen aan het knutselen. Dan ken je je materialen", ver klaart Caroline. En die kennis delen ze graag met hun klanten. Gistermorgen maakten ze blij van hart de deur van de winkel open. ,,We kunnen weer!" donderdag 29 april 2021 weer in de winkelstraten Petra van Ammers (l) en dochter Bo maken een feestelijk uitstapje van de eerste dag ouderwets winkelen. foto's johan van der heijden Bo (8) van Ammers uit Baar land zit met haar moeder Petra te slurpen van een kleurige slushpuppy. Moeder lepelt een Twizzle weg, met fruit en ijs. ,,We maken er een feestje van!", zegt Petra vrolijk. Om 09.00 uur gingen ze er al op uit. ,,Bam, gelijk d'r in. En we gaan gewoon door, tot 17.00 uur Schrijf ster Lize Spit her opende gis teren boek winkel De Koperen Tuin in Goes. Eige naar An- thoni Fier- loos hielp een handje. v Vlnr: Riet Le Conte, Denise Vroonland, Karin de Fouw en Ri- anne van der Weele van Cherrylin/Livera zijn er klaar voor. Niets zo persoonlijk als een vrouwenborst. Bh's, die koop je niet even op het zicht, die moet je passen, weet het per soneel van lingeriewinkel Cherrylin/Livera. De Hobby Kadohoek aan de Opril Grote Markt in Goes doet zijn naam eer aan. Bin nen is - op een paar smalle looppaden na - elke centime ter van de zaak benut voor de bonte uitstalling aan ca deau-artikelen en hobbymate rialen. Caroline Geene van Hobby Kadohoek is blij dat ze klan ten weer persoonlijke aan dacht kan geven, ook zonder afspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31