ofte Sluis krijgt tik op de vingers voor weigeren bouw van chalets Droompark en Stuur uw verhalen over Maxima naar ons 2 NIEUWS WILLEM VAN DAM wachtrijen gisteren voor terrassen Column Hoi, opa." Hij plofte bij ons neer op de bank, begon de eerste akkoorden van Paint it Black op zijn gitaar te tokkelen en keek me verwachtingsvol aan. ,,En, wat vind je er van?" Wat ik er van vond? Fantastisch natuurlijk. Hij glunderde en liet een aarze lend beginnetje van Stairway to Heaven door de kamer klinken. een vrolijke familiestrip zou kun nen figureren; haar dat half voor z'n ogen hangt, zwart leren jekkie. Zo'n puber die zich door het leven slungelt, zich zuchtend en steu nend aan zijn huiswerk zet, uren onderuit gezakt voor de tv hangt of over zijn mobieltje gebogen zit. Maar ook zo'n puber die zielsveel van zijn broertje en zijn ouders houdt en reuzehartelijk is voor zijn opa's en oma's. mijn kleinzoon. Sinds kort speelt hij gitaar. En ik moet zeggen: dat doet hij niet onverdienstelijk. Hij gaat fluitend naar gitaarles, speelt met een paar klasgenoten in een bandje en wat ik nog het leukst vind: hij speelt het liefst liedjes uit de tijd die veel van zijn leeftijdge noten als het stenen tijdperk be schouwen, de jaren zestig en ze ventig dus. voor mijn cd- en platenkast. ,,Opa, heb je misschien ook wat van En natuurlijk heeft opa daar dan wat van. We luisteren samen naar Stones, Beatles, Kinks, Who. Ik laat hem kennis maken met Neil Young, Crosby, Stills Nash, ik laat hem proeven van Clapton en Cream, ik zet elpees (met kraak) op van Pink Floyd en Pretty Things, van Zappa en Zeppelin. DE STELLING Vandaag: Quarantaineplicht na vakantie? Dan blijf ik thuis 2370 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Mailactie tegen kerncentrales Expositie over Etty Hillesum DEN HAAG Joba van den Berg uit Goes opnieuw in Tweede Kamer De kwestie waarover de Raad van State gisteren uitspraak deed, gaat al terug tot 2017. De gemeente Sluis weigerde dat jaar de bouw van tien chalets op het Droompark bij Nieuwvliet. Er was een verkeerde kleur op het aanvraagformulier ge zet; wit in plaats van zwart-grijs. Droompark had een schrijffout ge maakt. Het kwam uiteindelijk toch nog goed, nadat een nieuwe aan vraag was ingediend. Het gevolg was wel dat de chalets een halfjaar later in de verkoop konden. Droompark claimde te zijn bena deeld. De Raad van State erkende dit al maart vorig jaar. De gemeente Sluis kreeg nog wel de kans de wei gering van de vergunning te repa reren, maar, stelde de Raad van State gisteren, daar is nooit op gere ageerd. Het is nu aan B en W van Sluis een nieuwe beslissing op het bezwaar van Droompark te nemen, waarna Droompark een schadever goeding kan indienen. Droompark in Nieuwvliet wil nu uitbreiden met 15 vakantieverblijven. Het park telt er nu 63 Droompark-advocaat Gideonse zint evenwel op een andere 'oplos sing', een kleine uitbreiding van Bad MeerSee met vijftien vakantie verblijven. Het park telt er nu 63. De Zeeuwse kustvisie beperkt uitbrei ding en nieuwbouw van recreatie parken aan de kust. ,,Maar", stelt Gi- deonse, ,,daar zit wel iets ruimte in." VLISSINGEN Hare Majesteit Ko ningin Maxima viert op 17 mei 2021 haar 50ste verjaardag. De vorstin komt met enige regelmaat naar Zeeland. Hebt u foto's van haar? Leuke herinneringen? Deel het met ons. Vorig jaar zomer verraste Maxima nog Zeeuwse campinghouders en hoteliers met een bezoek aan Wes- tenschouwen en Oostkapelle om zelf te horen hoe de recreatiesector omging met het coronavirus. Het koninklijk paar was uiteraard ook in Terneuzen in september 2019 om stil te staan bij de Slag om de Schelde en in 2018 waren de koning en koningin in de gemeente Schou wen-Duiveland. Elke twee jaar is het paar ook bij de uitreiking van de Four Freedom Awards in Middel burg. Ter gelegenheid van haar vijftig ste verjaardag is de redactie op zoek naar uw verhalen over de vorstin. Hebt u haar weleens ontmoet? Ge sproken? Met haar op de foto? Vertel het ons. Kort voor haar verjaardag wil de redactie uitgebreid aandacht besteden aan deze heuglijke ge beurtenis. toen Stairway to Heaven op volle kracht door de boxen bonkte, ,,als jij er straks niet meer bent, mag ik dan je lp's hebben?'' Hij keek er een beetje beschroomd bij. Maar ik voelde me gevleid. „Beloofd jon gen, jij krijgt ze." wit. Opa, als jij er straks niet meer bent, mag ik dan je lp's hebben? donderdag 29 april 2021 Wolf is zo'n puber die perfect in Hij toont grote belangstelling Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik pak vandaag een terrasje BORSSELE Anti-kernenergiebewe ging Wise is een mailac tie begonnen tegen de bouw van kerncentrales in ons land. Adviesbureau KPMG doet in opdracht van het Rijk een 'markt- consultatie'. Het zoekt of er bedrijven zijn die inte resse hebben in de bouw van een kerncentrale in Nederland. Wise roept Nederlanders op om hun gemeenteraden te mailen en ze te laten weten dat de ondertekenaar van de mail zich uitspreekt tegen de bouw van een kern centrale in zijn gemeente. Wise vindt kernenergie een 'schijnoplossing voor het klimaatprobleem'. MIDDELBURG In de overdekte galerij van het Abdijplein in Mid delburg is vanaf morgen een expositie te zien met kunstwerken en foto's van leerlingen van Wal- cherse basisscholen. De kinderen hebben deelge nomen aan het educatie project 'Etty Hillesum: worden wie je bent'. In 2017 werd de Joodse dagboekschrijfster Etty Hillesum (1914-1943) uit geroepen tot grootste Middelburger aller tijden. Leerlingen van basis scholen maakten in het project kennis met leven en gedachtegoed van Hil- lesum. Ze kregen onder meer een film te zien. Zeeland krijgt er een Tweede Kamerlid bij. Joba van den Berg (CDA) uit Goes zal van daag opnieuw worden beëdigd als Kamerlid. Ze vervangt de komende vier maanden haar zieke collega Harry van der Molen. Van der Molen zit sinds half maart ziek thuis. Hij staat op plek 9 van de CDA-kandidaten- lijst en werd op 31 maart ook geïnstalleerd als Ka merlid. Toch heeft hij zijn werk nog niet hervat. Van den Berg neemt de zetel nu tijdelijk voor 16 weken in. Ze is het tweede Kamerlid uit Zeeland. Voor de VVD zit Jacqueline van den Hil (VVD) in de Kamer. De Raad van State heeft de ge meente Sluis een tik op de vin gers gegeven voor het in eerste instantie weigeren van een ver gunning voor de bouw van tien chalets op Droompark Bad MeerSee bij Nieuwvliet. Droom- park staat daarmee sterker in een schadeclaim richting de ge meente Sluis, maar zo ver hoeft het volgens Droompark-advo- caat Mark Gideonse niet te komen. Hij heeft het ter com pensatie over een kleine uitbrei ding van Bad MeerSee. Harmen van der Werf Nieuwvliet 16 oktober 2018, koninklijk bezoek aan Schouwen-Duiveland en Tholen. Daniëlle Capelle mag koningin Maxima een boeketje aan bieden in strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse. foto ernesta verburg Mail uw foto's en verhalen naar: web@pzc.nl ,,Opa", vroeg hij van de week En dat staat bij dezen zwart op Ik kan dat weten, want Wolf is ZEI IK JE TOCH, ALS JE EEN tSASJE VACHT, IS ER PLEK ZAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2