©NDERNEMER Cryptomarkt uit puberteit Spectaculaire statistieken van BLOX JCrashes horen gewoon bij de verhitte crypto markt' deondernemer.nl Toon Schraven (BLOX) over kansen van cryptomarkt Er is iets geks aan de hand met de cryptomarkt: bij forse koersstijging spreken sceptici over een bubbel, als het slecht gaat zijn de nieuwe valuta direct dood en begraven. Totale onzin, zegt Toon Schraven, Head of Marketing Communications bij bitcoinbedrijf BLOX. „De minst optimistische scenario's zeggen dat bitcoin dit jaar nog verdubbelt in waarde." Het is bijna een vertrouwd gegeven: de financiële media schreeuwden weer eens moord en brand toen de cryptomarkt op vrijdag 23 april een duikvlucht maakte. Een serieuze dip, dat wel: de meest bekende cryptomunt bitcoin zakte onder de psychologische grens van 50.000 dollar en zette een verlies in gang van andere veel gebruikte digitale munten als ether en ripple van in totaal 200 miljard dollar. „Natuurlijk is deze nieuwe markt nog ontzettend verhit en dit soort crashes horen daar gewoon bij", zo analyseert Schraven de koersfluctuaties. Bull-run op bitcoins De marketingbaas van BLOX verwijst naar een populaire meme in crypto- land, waarin de 'mainstream media' afhankelijk van de koers praten over de 'bubbel' en de 'dood' van het fe nomeen bitcoin. „De ontwikkeling is juist opwaarts", zegt Schraven. „In december was de bitcoin nog 9.000 euro waard, inmiddels is dat 40.000 euro. Jaar op jaar komen de dalen in de koers alsmaar hoger te liggen. Die dalen vertellen wat de cryptomunt minimaal waard is." De huidige ontwikkelingen omtrent hitcoin worden door Schraven omschreven als een 'bull-run', waarin de financiële markt in korte tijd extreem hard groeit Dat merkt hij ook aan de enorme activiteit op de eigen app BLOX, waarmee eenvoudig in cryptomunten kan worden belegd. „Het is bij ons drukker dan ooit tevoren. Zelfs zo'n crash doet geen afbreuk aan het aantal bezoeken en transacties." Schaarste als kracht Het succes van bitcoin laat zich volgens Schraven op twee manieren verklaren. „Enerzijds is er natuurlijk sprake van een financiële drijfveer, waarhij beleggers worden gedreven door Fear of Missing Out (FOMO). Tegelijk zien ook steeds meer mensen in dat bitcoin een 'safe haven' is die consumenten beschermt tegen koop kracht verlagend monetair beleid van overheden en centrale banken. Bitcoin is volledig decentraal en onafhankelijk van politieke invloeden. Bovendien is het de meest schaarse monetaire asset die de wereld kent. Er zijn 21 miljoen bitcoins, niet meer of minder. Banken kunnen ze niet zomaar even bijdrukken. Die schaarste is de kracht en zorgt ook voor de huidige topdrukte." Die drukte merkt BLOX ook door het extreem hoge aantal hulpvragen van klanten. Wekelijks neemt het Nijmeegse bedrijf momen teel extra support-agents aan om de tienduizenden binnenkomende vragen over bitcoins en andere valuta te kunnen afhandelen. Medewerkers van marke ting en development springen geregeld bij om vragen te beantwoorden. Door de razendsnelle groei van dertig naar tachtig medewerkers in een jaar tijd moest een tweede pand worden gehuurd dat drie keer zo groot is als het hoofdkantoor. Actieve beleggers De beleggingsapp BLOX wordt dermate veel gebruikt dat hij dit vooijaar soms zeifis even offline was. „Het komt voor dat we meer dan zeshonderd orders per minuut registreren", vertelt Schra ven. „We zijn onze capaciteit keer op keer aan het opschalen, maar worden vervolgens toch weer verrast door nóg meer traffic. En dat levert natuurlijk ook weer extra klantvragen op. Zeker nu ook de altcoins populairder worden, zoals de door Tesla-oprichter Elon Musk actief geplugde dogecoin. Die steeg ineens 220 procent in waarde. Beleggers komen dan massaal in actie." Ook in 2017 bevond de bitcoin zich in een 'bull-market' dus ziet Schraven parallellen met de huidige verhitte markt. „Bitcoins zijn echt schaars. Iedere vier jaar halveert het aantal bitcoins dat wordt gemined. In de maanden erna vindt een bull-run plaats. Daar werkt de markt naartoe, net zoals topsporters zich vier jaar lang voorbereiden om te pieken op de Olympische Spelen. De run in 2017 was zo enorm dat we even de deuren moesten sluiten voor nieuwe klanten. En nu? De minst optimistische scenario's zeggen dat bitcoin dit jaar verdubbelt in waarde, maar volgens optimistische geluiden gaat de waarde komend jaar zelfs vier of vijf keer groter worden." O Dit artikel kwam tot stand ism BLOX. Scan voor meer informatie de QR-codeofkijkop weareblox.com Hoe leer je de cryptomarkt snel en goed begrijpen? Wie daar alles over weet is Axel van den Bogaard, crypto- expert en contentmarketeer bij BTC Direct. Hij is bekend van de dagelijkse YouTube- updates over ontwikkelingen op de cryptomarkt. Of je nu honderd of een miljoen euro investeert, je wilt weten waar je aan begint. Met kennis kun je je risico's beter inschatten. Dat is de reden waarom ik elke dag met een vrolijke toon bitcoin- video's maak. De video's worden dagelijks door tienduizenden be leggers bekeken op YouTube. Naarmate de koers stijgt, groeit dit aantal razendsnel, maar ook een crash doet de kijkcijfers be paald niet kelderen. Elke video duurt ongeveer een kwartier en is vrij van reclame, dus je leert in korte tijd alles over de koers, het laatste nieuws rondom crypto en je krijgt bovendien een beter begrip van de markt. Ik merkte dat er gewoon heel veel behoefte was aan Nederlandstalige uitleg over bitcoin. Markt wordt volwassen Het is een mooie uitdaging om bitcoin simpel te maken, zonder de complexiteit van de markt te vergeten. Daarbij is het van be lang om de cryptomarkt te bekij ken in de volle breedte. De markt wordt langzaam volwassen, maar er is nog steeds volop ruimte voor groei. We ontgroeien momenteel de puberteit. Beleggers zien dat er echt potentie in zit, zeker nu ook grote instituten zoals banken en verzekeraars zich er serieus over uitspreken. Het is ook echt nog lang niet te laat om in te stappen, zoals sommige sceptici vrezen. Wat cryptovaluta uniek maakt ten opzichte van 'fiat-valuta' als de euro of de dollar is dat ze tegelijk ook een compleet op zichzelf staand betalingssysteem zijn. Dat is natuurlijk de essentie van crypto-currency. Denk dan aan het verzenden van geld tussen personen, bedrijven en zelfs landen. Daar hoeft geen bank meer tussen te zitten. Crypto-context Dit is allemaal onderdeel van het grote verhaal over de sterk opkomende cryptomarkt. Door de juiste context te schetsen, probeer ik eraan bij te dragen dat net in gestapte beleggers niet verzuipen in de stroom aan informatie. In de video's worden de belangrijk ste tweets, statistieken en koers- trends besproken. Zo kan een kort bericht van Elon Musk de hele markt in beweging brengen. Naast bitcoin worden ook de meest spraakmakende andere cryptocurrency's behandeld. Dit is een interessante tijd, waarin de markt compleet verandert. O Scan de QR-code hiernaast en bekijk de laatste video's van Alex van den Bogaard voor BTC Direct. In het eerste kwartaal van 2021 gemiddeld meer dan 1 miljoen orders per maand. In april zelfs een groei richting 2 miljoen orders. Het aantal actieve gebruikers lag in april twee keer hoger dan in maart. Meer dan 100.000 downloads van de app in drie weken tijd. Op 16 april (de dag dat er wereldwijd een ware stormloop was op de dogecoin) werd het hoogste dagniveau ooit in één klap ruimschoots verdubbeld. Die dag had BLOX in één uur een hoger volume dan in de hele maand oktober 2020. volg ons op rassoai Waarom de run op bitcoins nog niet voorbij is Toon Schraven van BLOX laat met een 'meme' zien waarom het doodverklaren van bitcoin onterecht is. Dit is een uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28