MEDIA CULTUUR 25 zeker bij gezeten. Jeroen Pauw zei ook: dit moet je doen, dit is je kans. Ik had het ook leuk gevonden en was ook wel teleurgesteld dat het niet doorging. De deur was niet helemaal dicht, want mij werd ook verteld dat ze nog zouden wisselen. 'Zoek ie mand met wie je zou willen. Iemand waarvan een omroep het oké vond, of die omroeploos is. Ik schoofWil- fried de Jong naar voren. Die had ik al benaderd en wilde wel, maar dat kon ook niet. Het moest mannetje/ vrouwtje zijn.'' „Ergens wel, omdat je die afspiege ling wil. Aan de andere kant moet je dat af en toe los kunnen laten. Een avondje twee mannen, of twee vrou wen. Dat mannetje met vrouwtje is erg krampachtig.'' ,,Dat wordt al jaren aan mij gevraagd: wat zijn je ambities, waar wil je naar toe? Mijn antwoord is altijd het zelfde: dat weet ik niet, ik heb geen plan. Ik wil in ieder geval zo veelzij dig mogelijk zijn. Bij GeenStijl en PowNews werd ik er nog wel eens van beticht altijd hetzelfde te doen. Ik was ervan overtuigd dat dat niet zo was. En ik wilde dat ook laten zien. Toen Opi niet doorging, dacht ik: wat een kans. Aan de andere kant: als je zo denkt, wordt het ook erg kramp achtig. Het blijft de vraag hoe je daar aan tafel zit. Ik ben blij met het palet aan programma's. Met De Hofbar, nu op locatie, met De Bluffer en straks weer met een docu, waar ik nog niet te veel over kan vertellen. En ik doe nu ook radio, de Nacht van Rutger. Za terdagnacht van 12 tot 1 uur. Een uur lang interviewen. Te gek.'' ,,Er zitten er genoeg waarvan ik denk, hmmm.'' ,,Zitten die wel op hun plek? Dat kan dus ook gebeuren. Mij ook trouwens. Ik heb me dat in De Hofbar ook wel eens afgevraagd tijdens een live-uit zending. Past dit bij mij? Ik zag een bar voor me waar we ook lol konden trappen. Dat pakte anders uit. We be spraken zware thema's. Met sprekers die niet altijd gewend waren om in talkshows te zitten. Ging het ineens over legbatterijen in Congo, waarbij ik dacht: we hadden het toch over windmolens? Was ik meer druk met verkeer leiden en sturen. Maar ook daar vind je op een gegeven moment een weg in.'' ,,Ja hoor, ooit. Ik ben nog jong hè. Ik heb trouwens altijd gezegd dat je talkshows moet gaan maken als je wat ouder bent en langer de krant gelezen hebt. Dan ben je stukken ge loofwaardiger.'' hokjesdenken. Van 'Wij gaan rechtse tv maken', of 'we zijn een rechtse omroep'. Zo heb ik nog nooit in de wedstrijd gezeten. Je misschien best een rechts gevoel uitstralen, niet erg. Maar ik vind dat je je vak niet serieus neemt als je als rechtse omroep rechtse politici niet kritisch bevraagt en linkse juist heel hard aanpakt. Bij PowNews maakten we geen onder scheid. Stel dat je rechts stemt, dan mag je dat toch nooit terugzien in mijn werk? Ik vind dat nu wel eens verkeerd gaan. Kijk naar WNL. Dat etaleert zich als een rechtse omroep, maar tegelijk hoor ik hoofdredacteur Bert Huisjes op de radio zeggen dat Jort Kelder geen kritische vragen mocht stellen aan Baudet. Dat is niet mijn smaak.'' ,,Opeens moesten het koppeltjes worden van één omroep. Toen had ik het meteen moeilijk, want wij had den binnen PowNed niet iemand met wie ik kon presenteren. Als het oorspronkelijk idee met gemixte pre sentatoren was doorgezet, had ik er ,,Klopt. Oorspronkelijk zouden kop pels van verschillende omroepen presenteren. Dat vond ik een aan trekkelijk idee, want dan heb je ten minste een verschillend geluid. Dat is wat me nu wel eens stoort. Ik heb altijd een takkehekel gehad aan dat Ik heb altijd een takkenhekel gehad aan het hokjesdenken meest serieuze wat ik gemaakt heb. Vergis je niet, Jeroen Pauw heeft ook de IQ-test gedaan." donderdag 29 april 2021 GO M Rutger Castricum wordt quizmaster. foto guus schoonewille Begrijp je dat? Wat zijn je ambities? Hoe kijkt je dan nu naar Op1? Hmmm? Gaat een talkshow er ooit van komen? De Bluffer is vanaf morgen elke vrijdag te zien bij PowNed om 21.30 uur op NPO 1 Terug naar Op1. Dat avontuur ging niet door. Het kan verkeren. Een quiz in plaats van een plek aan tafel bij Op1. Je zat eigenlijk bij de eerste lichting presentatoren. 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25