24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Rutger Castricum (41) debuteert morgenavond als quizmaster in De Bluffer. Een interview over vooroordelen, Op1 en ambities. 'Ik zie wat er op mijn pad komt, ik heb geen plan' Ik ben er nog ondersteboven van. Het was tv zoals tv hoort te zijn en die je helaas niet zo heel vaak ziet. Het tilde me op, pakte me bij de lurven, ram melde me onbarmhartig door elkaar. Het ontroerde me en deed me even later heel hard schateren. En het zette me aan het denken, écht aan het denken. Niet over de grote wereldproblemen als klimaat, de coro nacrisis en hoe het verder moet in Den Haag. Maar over het mezelf, de mensen om me heen en relaties, het leven en de mensheid in het algemeen. Eén probleem. Nou ja, voor mij dan. Het was eigen lijk geen tv. En da's lastig voor een tv-columnist. Het was een film, namelijk De Beentjes van Sint-Hildegard die Omroep MAX gisteravond uitzond. Normaal gesproken zou ik hem overgeslagen hebben. Want wat moet ik op deze plek met een film die al maanden geleden uitgebreid is besproken en van sterren voor zien door mijn zeer gewaardeerde filmcollega? Maar maandag was Herman Finkers, hoofdrolspe ler van de film en scenarioschrijver, bij De Vooravond. Ik zeg het er maar even bij voor wie het niet weet. En ik heb een probleem: elke keer als ik Herman Finkers op tv zie, word ik een beetje meer verliefd op hem. Op zijn kalmte. Zijn wijsheid. Op die Twentse nuch terheid. En dat accent, oh, dat accent. En toen dacht ik dinsdag tegen middernacht, toen mijn hoofd tolde van Koningsdag, Snackmasters, De Druiventros, Beau, Opi en nog wat andere programma's: kom, even een half uurtje Herman kijken in De Beentjes van... Om even te ontspannen voor het slapen gaan. Tv-hit snel in de bios Nieuwe Del Rey in juli INTERVIEW RUTGER CASTRICUM Lacht: ,,Op een herfstige ochtend waarop ik aanschoof in het kantoor tje van Remco van Westerloo, de baas van NPO 1. Zo af en toe drinken we koffie. Hij zag me graag weer op NPO 1 en ik wilde dat ook. Toen kwam hij met een aantal voorstellen, waaronder dit programma.'' ,,Toen hij de Amerikaanse versie liet zien, viel ik even stil. Die setting, die gladde Amerikaanse quizmaster. Nee, dacht ik in eerste instantie. Even aardig reageren naar Remco en dan zeggen dat dit nooit de bedoe ling geweest.'' ,,Dit is geen quiz a la Lingo hè. Toen ik de uitzending zag en we erover spraken, ging het wel leven. De Bluf fer gaat over vooroordelen. Daar heb ik jaren mee gespeeld. Tot het provo cerende aan toe. Het ging bij mij vaak over de top, waardoor het ook wel eens satirisch werd. Dat zit hier ook in. In De Bluffer gaan we op zoek naar iemand die de boel bedondert. Nou dat was ik wel gewend in politiek Den Haag, haha.'' ,,Nee, ik hou helemaal niet van spel letjes. Ik vind politiek, human inte rest en maatschappelijke kwesties in- teressant. Nou, die komen wel naar voren in dit programma. Ik kan ook lol trappen met de kandidaten.'' ,,Nou, daar heb ik heel hard voor moeten oefenen, hoor. Thuis voor de spiegel thuis. Jasper (Hoogendoorn) van IDTV, de producent, heeft me een beetje wegwijs gemaakt. De eer ste keren dat we dit deden, zei hij: ja maar, Rutger, je kan niet zeggen. 500 euro, nou, mooi de volgende. Er hoort wel wat enthousiasme bij.'' „Eigenlijk best leuk. Het was vrij ont spannen. Wel iets totaal anders dan ik normaal doe met De Hofbar. Ik had natuurlijk wel al meegedaan aan Kies pijn, die verkiezingsquiz met Diede- rik Ebbinge. Normaal doe ik dat soort dingen niet, maar ik vind Diederik heel leuk en kon ik meteen alvast in de keuken kijken. Ik werd door Die- derik ook betrokken bij het maken. Dat was leerzaam. Ik zag daar ook het plezier wat we konden maken. Kijk, De Hofbar is vrij serieus en droog. Ik heb, ook met PowNews, altijd gezocht naar de combinatie tussen amuse ment en het journalistieke. Maar ik vond niet dat de een het ander in de weg moest zitten.'' ,,Nou, daar ben ik nooit zo mee bezig geweest. Ik ben nooit een journalist a la Tijs van den Brink geweest. Er hangt altijd iets aan mij. Met een an dere toon. Met lol. De Hofbar is het Er hangt altijd iets aan mij. Met een andere toon. Met lol Quote van de dag Verkeerd gedacht. Het was een soort narcose, waar uit ik anderhalf uur later met moeite wakker wilde worden. Ik had naar de bedillerige Gedda gekeken en slapjanus Jan en ondertussen mijn eigen relatie ont leed, die van mijn ouders, die van vrienden. Ik her kende hier en daar wel iets, zal ik maar zeggen. Maar laat ik het vooral bij mezelf houden, veiliger voor de familiebanden en vriendschappen. Gedda, ja, daar heb ik wel een paar trekjes van. De quote: wat weet een man nou wat hij wil, had zomaar van mij kunnen zijn. Al heb ik ook zeker een Jan in me. Maar ik ga u niet vermoeien met mijn relatie. Onze coniferen staan nog, dus wij zijn volkomen oninte ressant. Het gaat er erom dat deze film een even pijn lijk scherpe als troostrijke analyse is van relaties, menselijke tekortkomingen en hoe we ons allemaal door het leven worstelen. Iets waar dinsdagavond geen talkshow, nieuwsrubriek of amusementspro gramma tegenop kon. Wat u ermee doet, mag u hele maal zelf weten, zeg ik geheel tegen mijn innerlijke Gedda in. Maar ik ga wel even mijn moeder bellen dat ze hem moet terugkijken. Heel spannend natuurlijk en helaas valt zoiets niet altijd te plannen donderdag 29 april 2021 GO Herman FILM De film van de populaire serie De Luizenmoe der is vanaf 30 juni in de bios copen te zien. Eerder leek het erop dat de film pas in het na jaar te zien zou zijn, maar van wege de ver soepelingen lijkt dat nu eerder te kunnen. MUZIEK Lana del Rey brengt op 4 juli haar zevende plaat uit, Blue Bannisters. De zangeres deelde al eerder een foto op In- stagram met de tekst 'ROCK CANDY SWEET, 1 juni'. Dat zou duiden op de eerste single van het album. En ik hou helemaal niet van spelletjes' Dennis Jansen Rutger Castricum de quizmaster. Waar is het misgegaan? En de nieuwe Willem Ruis stond meteen te springen? Je leek een andere weg ingesla gen met documentaires over Emmen, Marokko en Feyenoord, de Hofkar naar de verkiezingen, je presenteert De Hof bar en dan nu een quiz? Kijk je zelf graag naar quizzen? Liefhebber of niet, ik heb een stukje mogen kijken. Je roept als een volleerd quizmaster heel hard en heel enthousiast 'ja' als de kan didaten de vraag goed hebben. Misschien toch talent? Hoe gaat het je af? En imagotechnisch? K,i'v raa-a-" 44 - Zangeres Eefje de Visser verklapt op Instagram dat ze 14 weken zwanger is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24