Manchester City is na winst dicht bij de ultieme droom 21 goed zelfs dat vanavond de koppositie gloort meer kilometers maken dan de ouderen. Daarna kwam het vele tactische en mentale werk. En bijna alles moest in de vijf weken durende voorbereiding gebeuren. Koeman legt graag uit dat hij spelers van dit niveau, die al zoveel hebben ge wonnen, niet meer hoeft te leren hoe ze een bal moeten aannemen. Daar is ook geen tijd voor, in een overvol seizoen. Hersteltrainingen en wat tactische oefeningen, veel meer kan hij niet doen. En een eenheid smeden, jongeren en ve teranen bij elkaar brengen en el- kaar laten uitdagen en inspireren. In het hedendaagse voetbal, zegt Koeman, is het werk van een coach meer het ervoor zorgen die spelers ervan te overtuigen dat ze samen tot succes kunnen komen. Recht-door-zee-houding Om dat te bereiken, weet hij ook dat die spelers hem moeten ver trouwen, serieus moeten nemen. En dat doen ze, die van Bar^a. Als de azulgranas naar de kwaliteiten van de Nederlander wordt ge vraagd, komen ze vrijwel altijd met dezelfde antwoorden: hij is soms streng, maar duidelijk. Ze weten wat ze aan hem hebben. Al les wat hij op de persconferenties zegt, dat hebben zij al vele malen van hem op het trainingsveld en in de kleedkamer gehoord. Ook Messi, bij wie Koeman de dag na zijn aanstelling op bezoek ging, blijkt die recht-door-zee-houding te kunnen waarderen. De meeste hoofdbrekens voor Koeman zijn uiteindelijk van tac tische aard geweest. Hij begon met zijn eigen vertrouwde recept, een 4-2-3-1 waarin hij De Jong naast Busquets in zijn natuurlijke habi tat wilde laten spelen. Maar de ploeg bleef te wisselvallig. De trai ner wisselde het af met een 4-3-3, tot hij een keertje, tegen Vallado- lid, een 3-5-2 uitprobeerde, dat tegelijk zowel defensief meer solide als aanvallend veel ambiti euzer bleek te zijn. Een vondst die tot een lange reeks van overwinningen heeft ge leid, vertrouwen bij de spelers, vrolijkheid en veel doelpunten van Messi. En een vondst die van avond tot de koppositie in La Liga kan leiden. Bondscoach Frank de Boer werkte in zijn tijd bij Ajax nooit een se conde met Mitchel Bakker. En tot voor kort zal de naam van de jonge verdediger waarschijnlijk ook niet op zijn lijstje voor het EK hebben gestaan. Maar de ontwikkeling van de 20-jarige linksback is in zo'n stroomversnelling beland dat de in Purmerend opgegroeide zoon van voormalig Ajax-speler Edwin Bakker wel als een zeer se rieuze optie voor het EK kan wor den gezien. Bakker wordt in juni, een dag voor de poulewedstrijd tegen Noord-Macedonie, pas 21 jaar en dat feestje zou hij best eens in het spelershotel in Zeist kunnen vie ren. In de dubbele kwartfinale te gen Bayern München kreeg hij van trainer Mauricio Pochettino al volop speeltijd als invaller. In de halve finale tegen Man chester City had Pochettino al zijn troeven voor de positie van links back aan boord. Hij kalkte toch weer de naam van Bakker op het wedstrijdformulier en liet geves tigde jongens als Abdou Diallo (24) en Layvin Kurzawa (28) op de bank plaatsnemen. Dat waren toch lange tijd de spelers die de zwaar geblesseerde Juan Bernat mochten vervangen als linksback. Na Thomas Tuchel is Pochettino dus al de tweede toptrainer die vertrouwen heeft in de speler die transfervrij de deur van de Johan Cruijff Arena zich dicht trok. Tegen Manchester City ont fermde hij zich vooral over Riyad Mahrez. Er was één momentje dat Bernardo Silva nog een teen tegen de bal kreeg in de rug van Bakker, maar verder oogde de verdediger erg solide. Sterker nog, hij kreeg voor de pauze zelfs een mooie schietkans om de Franse topclub naar 2-0 te schieten. De bal werd geblokt. Verdediger Marquinhos had de Fransen uit een corner van Angel di Maria al vroeg op 1-0 ge zet en PSG was duidelijk de bo venliggende partij. Manchester City werd na een matige eerste rondgang na de pauze echter steeds sterker. Een voorzet van Kevin De Bruyne viel zomaar opeens binnen: 1-1. Riyad Mahrez schoot een directe vrije trap binnen (1-2) en dus heeft Manchester City de finaleplek voor het grijpen. Idrissa Gueye werd met direct rood wegge stuurd en toen was de Engelse buit binnen. Maar dinsdag in het Etihad Stadium zal er ongetwij feld nog een waar spektakelstuk worden afgewerkt. Vreemde bodem Paris Saint-Germain schakelde Barcelona en Bayern München uit in de knock-outfase en in beide wedstrijden klaarde de ploeg de klus vooral op vreemde bodem. Met de snelle aanvallers Kylian Mbappé en Neymar en de lepe Di Maria, die met het jaar beter lijkt te worden, kan het daar vaak pro fiteren van het feit dat er iets meer ruimte wordt weggegeven door de tegenstander. Of Bakker er dinsdag in Man chester weer bij is, is afwachten. Aan de andere kant, wie hem gis teren zag duelleren met de lijst aanvoerder van de Premier League zal denken: waarom niet? HALVE FINALES donderdag 29 april 2021 GO VANAVOND 19.00 UUR TVZIGGO SPORT UITMUNTEND 17 april: met de Copa del Rey na de zege op Bilbao (4-0). FOTO EPA Paris Saint-Germain Manchester City Manchester City zette in Parijs de eerste halve finale van de Champions League in de tweede helft naar zijn hand. Maar de terugwedstrijd belooft na de 1-2 in het Parc des Prin ces toch nog een waar spekta kel te worden. Mikos Gouka Rotterdam/Parijs CHAMPIONS LEAGUE Gisteren Paris SG - Manchester City 1-2 15. Marquinhos 1-0, 64. De Bruyne 1-1, 71Mahrez 1-2. Rood: 77. Gueye (PSG). Dinsdag 4 mei 21.00 uur Manchester City - PSG Woensdag 5 mei 21.00 uur Chelsea - Real Madrid (eerste wedstrijd 1 -1 '7; Riyad Mahrez wordt achtervolgd door dolblije teamgenoten nadat hij Manchester City op 1-2 heeft gezet. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21