'Ik wil werken waar en met wie ik wil' TREATMENTS® MOEDERDAG GIFTBOX Hoeveel verdien je? Bestel nu op pzc.nl/treatments 19 werken. Je staat de hele dag aan. Soms werkte ik weken achter elkaar zonder een vrije dag. Het is ook eenzaam: er is niemand om even tegen te klagen. Door corona ligt de reiswereld stil, dus zat ik zonder werk. Via via kwam ik bij dichter Martin Gijzemijter. Zijn bedrijf verspreidt positiviteit door dichtbundels en gedichten op allerlei producten te plaatsen. Ik help hem daarbij als zijn chef missie. ik verdien het minimumloon, maar vind dat niet belangrijk. Salaris is leuk, maar ik vind het veel leuker als ik bijdraag aan het geluk van mensen. Of dat nou via reizen of dichtbundels is. Werken als reisleider was het grootste avontuur van mijn leven. Ik wacht nu tot het weer kan. Mijn droom is om het parttime te doen, in combinatie met mijn huidige baan.'' ,,Na mijn studie rolde ik de banken- wereld in. Ik was ambitieus en vond de grote projecten en budgetten mooi, maar het was ook onpersoon lijk. Ik had miljoenen klanten, maar kende die mensen helemaal niet. Op een gegeven moment voelde ik: dit is het niet. De vacature voor mijn huidige baan kwam ik onverwacht tegen. Ze zochten een coördinator reizen en feesten voor singles. Ik was single en hield van feesten. Ik dacht: lachen. Ik wilde meer lol in mijn leven, plezier maken. Voor mij gaat het daar uitein delijk om. Ik twijfelde wel, want de baan was aan de andere kant van het land. Ook is de bankenwereld een gouden kooi: een dik salaris, veel vakantiedagen. Het kon niet op. Toch had ik zin om iets anders te doen. Toen ik wegging, reageerden mensen: 'Wat ga je doen? Dat is zonde van je carrière.' Maar iedereen die me goed kent, vond het een gave stap. Als eerste ging ik met vijftig singles op wintersport. Bij de bank gebeurde klantonderzoek achter een scherm, nu kon ik mensen gewoon in de ski lift vragen wat ze van de reis vonden. Bij banken is alles serieus, dat hoort bij het imago. Dit ging om lol maken en zorgen dat mensen een leuke tijd hebben. Heerlijk! Op onze reizen is iedereen single, dus er ontstaan weleens stelletjes. Soms trouwen mensen zelfs en krijgen ze kinderen. Dat is voor mij een mooier resultaat dan een campagne waarin het om geld gaat. Mijn salaris halveerde door deze banenswitch, maar gelukkig geef ik sowieso weinig uit. Mijn doel in het leven is mooie momenten verzame len, niet geld verdienen. Je weet ook nooit wat zo'n stap je brengt. We groeien flink met het bedrijf, mede door de inzet van mijn marketing kennis. Ik profiteer daar ook financieel van. En ik heb zelfs mijn verloofde ontmoet via mijn werk.'' ,,Mijn omzet komt per maand neer op 7500 euro en mijn kosten zijn heel laag, zo'n 500 euro. Hier moet alleen nog inkomstenbelasting vanaf. Aan salaris betaal ik mezelf 2500 euro uit.'' ,,Ja, want ik heb zelf m'n salaris mogen bepalen. Ik heb rekening gehouden met wat ik nodig heb en met wat ik zou verdienen als ik nog steeds in loondienst was.'' ,,Ik had zo'n acht jaar gewerkt in loondienst en was toe aan iets nieuws. Ik wilde meer vrijheid, vooral locatievrijheid. Ik besloot: ik ken het vak door en door. Nu wil ik m'n laptop pakken en werken waar en met wie ik wil. In loondienst heb je quota's die je moet behalen en soms moet je werken met een type klant dat niet bij je past. Als freelancer kan ik aan de slag met bedrijven die bij me passen, meestal zijn dat bedrijven met groeiambities. Ik kijk ook veel meer naar de persoonlijkheid van iemand.'' ,,In de eerste maand verdiende ik 5500 euro. Wel heb ik vanaf het begin ditzelfde salaris aan mezelf uitbetaald.'' ,,Ik wil mijn team uitbreiden. Het hoofddoel is minder uitvoerend werk in mijn bedrijf. Ik ben niet zozeer bezig met meer verdienen, maar met minder doen. Ik ben tevreden met wat ik verdien. Ik kan sparen en in een mindere maand kan ik mezelf goed uitbetalen. Ik heb nu hulp van twee stagiaires en een assistent. Ik sta op het punt meer freelancers in te huren, want het gaat best hard, vooral in mijn branche. Bedrijven en winkels doen steeds meer online. De hele coronasituatie heeft m'n bedrijf een extra boost gegeven.'' Zou je ooit weer in vaste dienst willen? Never say never. Een goed aanbod zou ik wel aannemen. Niet dat ik op zoek ben. Ik geniet van de vrijheid.'' - Babettte Rijkhoff Inclusief Dagje Wellness voor twee personen! 67% Een weldaad voor lichaam en geest. Tijdens Moederdag Laat je de vrouw waar je zoveel van houdt weten datje gek op haar bent. Als extraatje krijg je bovendien een Dagje Wellness voor twee personen cadeau. De vouchers zijn geldig t/m 30 juni 2022. Inhoud pakket: Geurkaars 150 ml Geurstokjes 200 ml Foaming Showergel Dagje Wellness voor 2 personen Verdient Santousha genoeg? Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie 2032 euro bruto.Daarvoor maak je veel overuren, heb je weinig bonussen en veel deadlines. Tot nu toe ben ik content met mijn keuze.'' PC DONDERDAG 29 APRIL 2021 voor je droombaan Roy van Ammers (38) Was: hoofd marketingklantgroep (ad interim) bij ABN Amro (71.000 bruto per jaar) Werd: marketeer en begeleider van singlereizen bij VillaVibes (35.000 bruto per jaar) Vandaag: Santousha (33) werkt sinds drie jaar voor zichzelf als online marketeer. Ze werkt tussen de 20 en 30 uur per week. c Wat verdien je? c Blij mee? c Waarom ben je voor jezelf begonnen? c Verdiende je dit bedrag al vanaf het begin? c Wil je groeien? KORTING *De vouchers zijn te verzilveren bij de 9 mooiste wellnessresorts van Nederland en BeLgië. Bekijk de voorwaarden in onze webwinkel. Leeftijd: 33 Aantal jaar werkervaring: 9 Aantal werkzame uren per week: 30 Opleiding: hbo Functie: online marketeer Branche: marketing Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19