Zwaar mishandelde Turkse vrijgesproken van moord LINDA AKKERMANS Vergadermoe Gaspedaal vindt ze allemaal gos pedaal 6 Ml Q, Audi, A5, 2016 Zoeken (596) Column Melek Ipek heeft haar echtgenoot Ramazan uit 'legitieme zelfverde diging' doodgeschoten, luidt het oordeel van het strafhof Er was sprake van 'onopzettelijke dood slag'. De moeder van twee kinde ren vreesde terecht voor haar en hun leven en heeft uit angst gehandeld. Ipek, die bij haar aanhouding blauw geslagen ogen en een dik gezicht had, werd in de dagen voor haar mans dood gesla gen, verkracht, verne derd en met de dood bedreigd. Haar echtge noot had haar in de nacht van 7 januari zwaar mishan deld. Haar twee jongste dochters vonden hun moeder naakt en ge boeid op de badkamervloer. Vader Ramazan had het huis verlaten en haar gewond achtergelaten. Bij zijn terugkeer stuurde de vrouw de kinderen naar hun kamers en pakte ze het jachtgeweer van haar man en schoot hem met één schot dood. Ze belde zelf de hulpdien sten. Toen het proces tegen haar begon, waren er protesten voor de recht bank in Antalya van be togers die haar vrijheid eisten. Een maand eer der was president Erdo- gan uit de Conventie van Istanboel gestapt, de over eenkomst die bepaalt dat landen geweld tegen vrouwen moeten bestrijden. Vrouw werd al jarenlang door haar man mishandeld De aanklagers wilden aanvanke lijk 24 jaar cel, maar eisten uitein delijk 2 tot 6 jaar. Zij vroegen zich af waarom de vrouw niet naar de politie was gegaan en om bescher ming had gevraagd. Volgens de advocaat van Ramazan Ipeks familie was er wel sprake van opzet. In tranen vertelde de vrouw dat het niet voor het eerst was dat haar man haar mishandelde. Ze her haalde dat de foltering twaalf jaar had geduurd, maar dat die dag 'heel anders' was. Ze vreesde voor haar leven en dat van haar kinde ren. De zitting werd bijgewoond door afgevaardigden van vrou wenorganisaties. Zouden er ook mensen zijn die het leuk vinden om te vergaderen? Die 's ochtends als ze uit bed komen denken: ha, vandaag de hele dag met collega's zo'n bedompt hok in of lekker uren achter elkaar hangouten, yes! Toen een vriend vertelde dat hij tegenwoordig de werkweek zo'n beetje videobellend doorkomt door alle meetings die hij heeft, kreeg ik spontaan meelij, om hem vervolgens te vragen wanneer hij in vredesnaam dan nog wérkt. Sinds het politieke landschap zo versplinterd is, duurt dat vergaderen nog langer want al die nieuwe partij tjes willen natuurlijk ook uitgebreid het woord. Dan krijg je dus dat er bijvoor beeld 's nachts om 3 uur nog gestemd moet worden over het al dan niet aan laten blijven van een lie gende demissionaire premier. Bij mij in Brabant gaat het ook vaak zo, maar vrijdag trok een Statenlid het niet meer. Na ruim dertien uur achter een beeldscherm vroeg hij emoti oneel de vergadering op te schor ten, want het eind was nog lang niet in zicht. Eigenlijk moest er nog over meer dan vijftig mo ties gestemd worden. En als die moties dan nog allemaal superbe langrijk waren voor De Maat schappij, oké. Maar nee hoor, ze kletsen de boel ook graag vol over een legowedstrijdje voor het ge wone volk. Die vergaderingen duren ook zo lang omdat partijen vragen gaan stellen die andere partijen al ge steld hebben. Veel onderling ge sneer en symbooldiscussies voor de bühne, en mensen die zichzelf wel érg graag horen praten. Van zulke collega's heeft bijna ieder een er wel een paar. Ik zou zeggen: neem voortaan een voorbeeld aan dit Brabantse Statenlid. Gewoon afkappen die hap. Genoeg is ge noeg. En dan rap aan het échte werk. Of naar bed, want het is doodvermoei end, al dat vergader. Gaspedaal.nl verzamelt alle occasions van elke autosite In Nederland. Zo krijg jij het allergrootste zoekresultaat en kun je het beste vergelijken. woensdag 28 april 2021 POUW De Turkse vrouw die in januari haar gewelddadige echtgenoot met een jachtgeweer ombracht na een nacht lang zwaar te zijn toegetakeld, is door de rech ters in Antalya vrijgelaten. David van der Heeden Rotterdam/Ankara Melek Ipek omhelst haar dochtertjes na haar vrijlating. foto afp ®AucoTrack In de politiek is het niet anders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6