Met z'n allen in de rij voor een oranje tompouce 5 Toetje voor de koninklijke familie bij stallen Noordeinde Traditie op Koningsdag gen. ,,Ik bereid me nu voornamelijk voor op mijn eindexamen, ik heb er niet heel veel gedachten over. Afgelo pen december werd ik 17, dat vond ik ook niet spannend.'' Ze staat er goed voor op school, blikt Amalia vooruit op die eindexa mens, die beginnen op de 50ste ver jaardag van haar moeder. ,,We vieren het later.'' Zelf denkt ze aan een tus senjaar voordat ze aan een studie be gint. ,,Een beetje reizen, de wereld ontdekken, dingen doen die ik over twintig jaar niet meer kan. Stages lo pen bij heel gave bedrijven, maar niets ligt nog vast.'' Dan onderbreekt Maxima haar dochter: ,,Nee, want we hebben nog met corona te maken. De komende tijd gaan we goed nadenken.'' Toch ligt de toekomst van Amalia veel meer vast dan die van haar zussen, concludeert prinses Alexia even later. ,,Ik heb natuurlijk wel de vrijheid om te kiezen wat ik later wil worden.'' Aan het einde van hun bezoek ma ken ze samen met hun handen har ten voor de zorgmedewerkers. Die handen gebruiken ze geen enkele keer om te wuiven. Dat krijg je bij een volksfeest zonder volk; steriel, stil ook zonder het joelende publiek. Bij zijn vertrek uit Eindhoven zegt de koning: „Hopelijk volgend jaar weer een normale Koningsdag, maar dit was er eentje om nooit te verge ten.'' Waar je gistermorgen op de meeste plekken een kanon kon afschieten zonder iemand te raken, moest je dat zeker niet proberen rond de lokale bakkers winkels. Daar stonden geheid lange rijen wachtenden. Maar ook de tompouce drive thru van bakker Voskamp in Spijkenisse deed goede zaken. Net als de Heel Holland Bakt- win nares Anna Yilmaz, die uitgere kend gisteren haar nieuwe zaak in Amersfoort opende en meteen een honderd meter lange rij voor haar Smaakatelier aantrof. Ook al liep de wachttijd op tot drie kwartier, de klanten hadden het er graag voor over. ,,Ik neem ze ook mee voor bekenden, die waarderen een echt goede tom- pouce", jubelde een klant. Renske Nijkamp in Holten be kende de hele nacht te hebben doorgewerkt om de klanten van haar bakkerij tevreden naar huis te laten gaan. ,,Mensen willen op Koningsdag voor bij de koffie nu eenmaal een tompouce hebben. Dit is wel echt het toppunt qua drukte ja.'' Volgens Nijkamp was het de afgelopen Koningsdag mogelijk nog drukker dan vorig jaar. ,,Vo- rig jaar kon er natuurlijk ook niks, toen was het ook druk. Maar op de een of andere manier leeft het dit jaar nog meer. Men sen kunnen niks, dus gaan ze maar tompouces eten, denk ik.'' Hema, van oudsher een be kend tompoucen-adres, specu leerde op een recordverkoop van een miljoen tompouces. ,,Dit is ongekend'', aldus een woord voerder. Bakker Chris Vreugden- hil uit Maasdijk vond het 'lo gisch' dat mensen aan het lekkers gingen: vrijmarkten en andere Koningsdagactiviteiten waren immers allemaal afgelast. LIVESTREAM woensdag 28 april 2021 GO van het koningspaar over rwm Aan het begin van de avond bracht de koning een bliksembezoek aan The Streamers die later optraden bij paleis Noordeinde. Overdag vierde Willem-Alexander met zijn gezin Koningsdag in Eindhoven. Ze juichten uitbundig om de winst in de regioquiz. foto's anp, brunopress Een jonge trompetist in Utrecht met een toe hoorder. FOTO ANGELIEK DE JONGE Optreden bij een verzorgingshuis in Dordrecht. FOTO JEFFREY GROENEWEG/QPHOTO Bakkers deden gisteren uitste kende zaken met hun oranje tompouces. Klanten stonden soms met tientallen tegelijk te wachten op het gebak. Kees Graafland Rotterdam Vera ten Brinke verkoopt tompoucen in Ommen. foto enzio ardesch Het was voor de koning een toetje en nog een thuiswed strijd ook. Als afsluiter van Ko ningsdag kwamen Willem- Alexander en zijn gezin gister middag bij de stallen van paleis Noordeinde even kijken bij de repetities van The Streamers, de gelegenheidsband van Ne derlandse artiesten. Koningin Maxima deinde mee op Rocking all over the world, de koning zong het refrein van Alles is liefde mee en de prin sessen keken vooral toe. Het vrolijke muzikale inter mezzo was het gevolg van een brief die de initiatiefnemers van The Streamers, Guus Meeuwis en Kraantje Pappie, naar het koningshuis hadden gestuurd. Ze vroegen daarin of er op Ko ningsdag iets te regelen viel. De twintig topartiesten, van Duncan Laurence en Davina Michelle tot Typhoon en Danny Vera, konden op deze manier toch optreden in coronatijd en de koning werkte mee aan een gratis te bekijken livestream. Voor de artiesten was het een bijzondere ervaring. ,,Ik kwam een dag eerder prinses Amalia tegen, die haar paard ging bor stelen'', vertelt zangeres Maan. ,,En ik zag even later opeens prinses Beatrix voorbijlopen", zegt Davina Michelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5