Voor het goede doel eten ze zelfs het smerigste gerecht ter wereld Nieuw licht op dood Mathilde Willink 6 Minder privacy omwonenden i De Tiendendreef is een voor veel Goesenaren wat minder bekend straatje dat kronkelend tussen de Westsingel en de 's-Heer Hen- drikskinderendijk loopt. Auris De Kring, een school voor onder meer slechthorende kinderen, is aan de straat gevestigd. Op een braaklig gend lapje grond aan de Tienden- dreef wil een aantal mensen een klein wijkje van elf zogeheten tiny houses realiseren. Het gaat om een burgerinitiatief dat door de ge meente wordt gesteund. Een groep omwonenden is niet tegen de komst van tiny houses, maar plaatst wel kritische kantteke ningen. Woordvoerster Inge Kok zegt nog niet heel diep op de kwes tie te willen ingaan alvorens de groep met de wethouder heeft ge- Er is sprake van tegenstrijdige belangen. We gaan proberen daar een balans in te vinden sproken, maar wil al wel vertellen dat de omwonenden vooral be zorgd zijn over de hoogte van de kleine huisjes. Die mogen, in de plannen zoals ze er nu liggen, zes meter hoog worden. Kok zegt dat dit op zich niet het probleem hoeft te zijn, maar vol gens haar ligt ook de grond op het betreffende perceel flink wat hoger dan het straatniveau. Die combina tie van die twee zaken kan er vol gens haar voor zorgen dat de bouw sels straks wel erg hoog komen te staan, waardoor de privacy van om wonenden in het geding is. „Verder ligt er nog vervuilde grond op het perceel'', zegt ze. Dat laatste werd door wethouder Joost de Goffau overigens ontkend toen het onderwerp onlangs werd besproken door de gemeenteraad. Volgens hem is de vervuilde grond afgegraven en vervangen door een laag van vijftig centimeter schone grond waarop bewoners van de tiny houses straks bijvoorbeeld veilig een moestuin kunnen aanleggen. De onenigheid over de al dan niet vervuilde grond wordt ongetwij feld een gespreksonderwerp als de wethouder binnenkort met de om wonenden rond de tafel gaat. Dat hij dat van plan is, zei hij tij dens de betreffende raadsvergade ring. De Goffau benadrukte wel dat het wellicht niet mogelijk is zowel de initiatiefnemers van de tiny houses als de omwonenden voor honderd procent tevreden te stel len. ,,Er is sprake van tegenstrijdige belangen. We gaan proberen daar een goede balans in te vinden.'' De wethouder benadrukte dat omwonenden eerder in het proces al actief zijn geïnformeerd en hun mening hebben kunnen geven. De omwonenden zijn echter kritisch over de manier waarop ze bij het plan zijn betrokken. M Van de elf deelnemers haalden eetcafé Hart van Tholen en de combinatie Hotel Sam/'t Veerhuis afgelopen weken het meeste geld op. Lange tijd ging het gelijk op. Maar Hart van Tholen bouwde de voorsprong uit. „Plots stonden we drie mille voor", zegt Lia van Dijke van het eetcafé op de Markt in Tholen. Dat resulteerde uiteinde lijk in een bedrag van dik 14.000 euro. ,,We hebben het met een do natie van Geuze Transport afge rond op 15 mille." Al weken waait de geur van rotte vis over Tholen, deden diverse ho- reca-ondernemers vol overtuiging mee aan de Surströmming-chal- lenge, het eten van zure haring uit V00RD6 blik. Met een nauwelijks te om schrijven geur en een structuur waar je van moet kokhalzen, werd geld opgehaald voor het Sta- voord6-huis op chaletpark De Krabbenkreek bij Sint-Annaland, waar mensen met een slechte le vensprognose kunnen verblijven. Op sociale media werden alle re gisters opengetrokken om zoveel mogelijk geld in te zamelen. ,,On- gelooflijk wat we in deze tijd heb ben opgehaald", zegt medeorgani sator Ivo Slokkers van Stavoord6. ,,We kregen alleen nog wel een koekj e van eigen deeg. Want voor dat we die laatste donatie van Geuze Transport en Hart van Tho- len in ontvangst mochten nemen, moesten we als bestuur eerst nog een blikje leeg eten. Die smaak, het went nooit." Van Dijke komt er goed van af. Als winnaar kregen ze een 'vrij brief om het smerigste gerecht ter wereld niet te eten. En voor de 'verliezers', de uitbaters van Hotel Sam was er het laatste blikje. Guido van der Heijden Terneuzen Na de podcast Mathildes Mysterie volgde de tweede, her ziene druk van het boek Mathilde: Muze, Mythe, Mysterie. Een uitgave waarin de nieuwste bevindingen rond Mathilde Willinks dood zijn verwerkt. De in Terneuzen geboren socie- tyster kwam in 1977 om het leven. Zelfmoord veronderstelde de re cherche, moord, zo dachten veel anderen. Diepgravend onderzoek van journalisten Lammert de Bruin en Babs Assink, makers van de podcast bracht eerder dit jaar een aantal onthullingen naar boven die een ander licht werpen op de dood van Willink. Zo blijkt het een mythe dat de rechts- handige Mathilde zich door de linkerslaap schoot. Ook werden er, in tegenstelling tot wat lang werd doorver teld, wel degelijk kruitspo ren op de hand van Ma thilde aangetroffen. De uiterst succesvolle podcast heeft voor een hernieuwde inte resse in Mathilde Willink gezorgd. Vandaar datLisette de Zoete, schrijfster en vorm geefster vandebio- grafie, be sloot een tweede, luxere editie J met har dere kaft uit te brengen met niet eerder gepubliceerde beelden, zoals de kleine agenda die Ma- thilde altijd bij zich had. Ook zijn de bevindingen van de podcast in de nieuwe versie opgenomen. Na enige vertraging is het boek vorige week uitgekomen. Een antwoord op de vraag of het moord of toch zelfmoord was, durft De Zoete niet te geven. ,,De totale ontkenning van een eventu ele zelfmoord lijkt gedeeltelijk de bron van de mythevorming te zijn", schrijft ze. ,,De vraag waarom de enorme mythevor ming rond Mathildes dood is ont staan is minstens zo interessant." Mathilde: Muze, Mythe, Mysterie door Lisette de Zoete. Uitgeverij Lecturis. Prijs €35,- woensdag 28 april 2021 BE Zorgen om hoogte van tiny houses Een groep omwonenden van de Tiendendreef in Goes is kritisch over het plan om daar elf zoge heten tiny houses te bouwen. Met name de hoogte van de toe komstige bouwwerken baart zorgen. De wethouder gaat met hen in gesprek. Rob Paardekam Goes - Joost de Goffau, wethouder ▲Een aantal tiny houses elders in het land. Dit is niet zoals die in Goes eruit komen te zien. foto THEO PEETERS 20plaadPun Ere: r omma mm. time flMflHW Lia de Nijs (midden) en Henny Geuze (rechts) hebben de Surströmming-challenge gewonnen. Ze hebben het meeste geld opgehaald met het eten van gefermenteerde haring uit blik eten Links staat organisator Ivo Slokkers. fotos marcelle davidse In een nek-aan-nekrace namen de finalisten van de Thoolse Surströmming-challenge het dinsdag tegen elkaar op. En moest er door de verliezer nog een keer gefermenteerde zure haring uit blik worden gegeten. Timo van de Kasteele Tholen STICHTlNu M Erik Moer land, Jaya Blom en Sa- mantha Nieuwkoop (vlnr) werden tweede en mogen nog een keer ha ring eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59